ست کردن پیراهن و کراوات با کت و شلوار

برخی مردان در انتخاب پیراهن مردانه و کراوات متناسب با کت و شلوار مردانه کمی ضعف دارند استفاده از خلاقیت در ست کردن پیراهن و کراوات بسیار اهمیت دارد و یکی از نشانه‌های علاقه به مد و استایل در محیط رسمی است اما درست انجام دادن آن دشوار است بعضی از طرح‌ها و رنگ‌ها گیج کننده هستند ولی اگر با رنگ دیگری ترکیب شوند می‌بینید که ست کردن هم با کمی سلیقه و خلاقیت آسان به نظر می‌رسد. در این مقاله ما نکاتی را تهیه کردیم تا شما را از سردرگمی نجات دهد، با ما همراه باشید.

 

انتخاب کراوات

معمولا کراوات باید تیره‌تر از پیراهن باشد ولی اگر پیراهن هم تیره تر از کراوات باشد مشکلی ندارد، رنگ‌های مشابه در کنار هم خوب به نظر می‌رسند دقت کنید که حتما پیراهن و کراوات‌تان تمایز داشته باشد، همیشه کراوات‌‎های خوب و زیبا بخرید زیبا و خوب بودن به معنای گران قیمت بودن نیست بلکه به معنای شیک بودن است به این نکته نیز دقت کنید که عرض کراوات باید تقریبا به اندازه عرض برگردان یقه کت باشد.

 

ست کردن پیراهن و کراوات با کت و شلوار

ست کردن پیراهن و کراوات

ست کردن پیراهن سفید و کراوات

پیراهن‌های ساده و سفید پرمصرف‌ترین لباس روزهای کاری هستند همه مردان حتی الامکان باید پیراهن‌هایی با رنگ‌های سفید آبی آسمانی و صورتی کمرنگ داشته باشند همان طور که می‌دانید پیراهن سفید را تقریبا با همه انواع کراوات می‌توانید ست کنید از کراوات‌های راه راه گرفته تا کراوات‌های ابریشمی شطرنجی.

ست کردن پیراهن آسمانی و کراوات

برای این گونه پیراهن‌ها کراوات‌هایی با رنگ‌ها و طرح‌های تیره‌تر انتخاب کنید کراوات سرمه‌ای و نارنجی سوخته با پیراهن آبی آسمانی فوق العاده خواهد شد رنگ سبز نیز مشابه رنگ آبی است اگر می‌خواهید ظاهری آرام داشته باشید کراوات سبز تیره جنگلی نیز ایده‌آل است.

ست کردن پیراهن صورتی و کراوات 

بنفش و یاسی رنگ‌های مشابه صورتی هستند شما می‌توانید پیراهن‌های صورتی خود را با این رنگ کراوات ست کنید همینطور کراوات طوسی و آبی نیز مناسب پیراهن صورتی است پیراهن صورتی با کراوات سرمه‌ای ساده یا طرح‌دار نیز گزینه خوبی است.

 

ست کردن پیراهن و کراوات با کت و شلوار

ست کردن پیراهن راه راه و کراوات

پیراهنی را که راه راه باریک دارد باید با کراواتی که طرح بزرگتر دارد ست کنید و پیراهنی را که راه راه عریض دارد با کراوات دارای طرح کوچکتر ست کنید پیراهن راه راه با کراوات راه راه هم گزینه مناسبی است اما نباید اندازه راه راه آنها یکی باشد.

پیراهن سفید و کت و شلوار مشکی

با پیراهن سفید و کت و شلوار مشکی می‌توانید هر کراواتی را انتخاب کنید و هیچ محدودیتی وجود ندارد چون اکثر رنگ‌ها با سفید و مشکی ست می‌شوند برای این حالت کراوات‌های تک رنگ مناسب‌ترند.

 

ست کردن پیراهن و کراوات با کت و شلوار

 

پیراهن سفید و کت و شلوار سرمه‌ای

سفید و سرمه‌ای ترکیب رنگ خاص و جذابی برای مردان ایجاد میکنند سعی کنید کراوات را از جنس پنبه یا کتان شطرنجی انتخاب کنید، کراوات سرمه‌ای نیز گزینه خوبی است.

 

 

ست کردن پیراهن و کراوات با کت و شلوار

 

پیراهن آبی و کت و شلوار سرمه ای

استفاده از پیراهن آبی و کت و شلوار سرمه‌ای یک ظاهر متفاوت به شما می‌دهد سعی کنید حتی الامکان از کراوات‌های طرح‌دار استفاده کنید مدل‌های راه راه بسیار عالی هستند کراوات قرمز تیره نیز گزینه مناسبی است.

 

ست کردن پیراهن و کراوات با کت و شلوار

پیراهن صورتی و کت و شلوار طوسی

پیراهن صورتی را می‌توانید با کت و شلوار طوسی بپوشید و چون رنگ بنفش رنگ مشابه صورتی است پس کامل کننده پیراهن‌تان می‌باشد و با رنگ طوسی کت و شلوار نیز مطابقت دارد پس می‌توانید کراواتی انتخاب کنید که به رنگ بنفش باشد.

 

مطالب مرتبط:

۱- شیک پوشی با کت و شلوار بدون کراوات

۲- قوانین پوشیدن کت و شلوار

۳- نگهداری از کراوات

۴- چند نکته و روش برای ست کردن کراوات باریک با لباس ها

فاطمه مهری
نویسنده: فاطمه مهری


دیدگاه شما

خوشتیپ در تاریخ 07 مارس 2017

ممنون مطلب خوب و کاربردی بود ست کردن پیراهن و کت و شلوار

امیر در تاریخ 23 آوریل 2017

سلام دوست گرامی.من چند روز دیگه جشن ازدواجمه میخوام توجشن بدرخشم بنظرشما چه کت وشلواروپیراهنی ست کنم خیلی ممنون میشم راهنمای کنید

سارا هنجنی در تاریخ 23 آوریل 2017

کت و شلوار مشکی، یا سرمه ای
پیراهن سفید
کراوات یا پاپیون مشکیارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :