شرکتی که لباس های مخصوص معلولین تولید می کند

لباس ها می توانند مهمترین چالش برای کسانی که روی ویلچیر می نشیند شناخت. همه لباسی با  هر شکل و هر فرمی به راحتی روی تن آن ها نمی نشیند. یکی از شرکت های ایالت Toronto لباس هایی مخصوص افراد معلول جسمی تولید می کند که مخصوص این افراد طراحی شده و جوابگوی نیازهایشان است. با کارشناسان چی بپوشم همراه باشید.

طراح کانادایی Izzy Camilleri شلوارها، کت ها و لباس ها و ژاکت هایی با برند IZ Collection با یک الهام کلیدی در ذهنش طراحی کرده است و آن هم اینست :

ما با بدن های نشسته کار داریم نه بدن های ایستاده.

شرکتی که لباس های مخصوص معلولین تولید می کند.

Belle Owen سخنگوی این شرکت که خودش هم فردی معلول است که روی ویلچیر می نشیند گفته است: این به این معنی است که کمر شما معمولا حین نشستن عریض تر است بنابراین شلوارها پایین می آید و پشت شما را نمایان می کند و همچنین کش شلوار از جلو یا عقب چین می خورد.

شرکتی که لباس های مخصوص معلولین تولید می کند.

موارد پزشکی ای وجود دارد که باید به آن ها توجه کرد مانند صاف ماندن پوست و چروک نخوردن آن. این شرکت شکاف های لباس ها را تا حد ممکن کم می کند و تا حد ممکن تخت. شلوارها جیب پشتی یا جای پرچ پیچ در پشت و یا هر چیزی که موجب جراحت شود، ندارند.

برای مشتریانی که نیاز به پوشیدن لباس با کمک دارند شرکت لباس های “آسان پوش” را پیشنهاد می کند که کت ها و لباس ها را به دو قسمت مساوی از پشت تقسیم می کند که به کسانی که محدودیت حرکت آرنج دارند در این زمینه کمک کند. کمان بریده شده ی در پشت به شما کمک می کند تا بدون خم شدن به اندازه ی قبل لباس را بپوشید.

شرکتی که لباس های مخصوص معلولین تولید می کند.

مشتریانی که ویلچر های دستی استفاده می کنند به فضای بیشتری در قسمت شانه ها نیاز دارند. لباس ها همچنین استفاده از  ویلچر ها مکانیکی را هم دچار مشکل نمی کنند.

همه این ملاحظات باید در یک طراحی خوب و منحصر به فرد به کار برده شوند. Owen در مصاحبه با سایت Today گفت: برای من به عنوان عضوی از جامعه ی معلولین این قضیه بسیار مهم است، مردمی که طرح های من را روی مانکن ها می بینند می گویند این دقیقا مانند لباس های دیگر است در صورتی که نیست ولی به طرق مختلفی این نوعی تعریف برای من محسوب می شود.

شرکتی که لباس های مخصوص معلولین تولید می کند.

این شرکت که مشتریانش در همه جای دنیا هستند ۱۰ درصد فروشش را وقف ساخت رمپهای شیب دار در مکان های پر رفت و آمد برای تسهیل عبور و مرور معلولین کرده است.

مطالب مرتبط :

۱- نکاتی برای خانم های شیک پوش

۲- آیا رنگ ها بر روحیه ی انسان تاثیر دارند ؟ 

۳- چگونه لباس بارداری بخرم؟

۴- خانم ها: حالا چی بپوشم؟دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :