سارا هنجنی در
0

خانم ها: حالا چی بپوشم؟

خانم ها: حالا چی بپوشم؟

اگه شما هم مثل من تو انتخاب لباس و پوشیدنش وسواسی باشید مطمئنم با این سوال خودتون و اطرافیان تون رو بارها و بارها اذیت کردید، حالا چی بپوشم ؟ شاید برای یه مهمانی به صورت خیلی اتفاقی دعوت شدید و  وقتی که در کمد لباس هاتون باز می کنید، می گید کی این لباس ها رو خریده؟! شاید اصلا اونا رو یکبار هم نپوشید و امتحان نکنید. در ادامه چند راه حل ساده که شاید خودتونم بدونید رو یادآوری می کنیم. خانم ها: حالا چی بپوشم ؟ امیدوارم دیگه این سوال به ذهنتون نرسه.

single_content ad banner

۱- بهترین جایی که می تونید به این فکر کنید که حالا چی بپوشم ؟ تو حمامه. بله دقیقا حمام، در هنگام دوش گرفتن، ریلکس شدن کمک می کنه بهتون تا راحت تر انتخاب کنید.

۲- شرایط جوی و آب و هوایی را بسنجید. قبل از اینکه بخواید لباسی بپوشید بد نیست به اپلیکیشن هواشناس سری بزنید، تا بر این اساس لباس خود را انتخاب کنید.

۳- سعی کنید قبل از انتخاب سری به کمد لباس تون بزنید و خوب به اونا نگاه کنید.

۴- چند تا لباس که بیشتر چشم تون رو گرفته انتخاب کنید و شروع کنید به پرو کردن.

۵- اگه قراره به یک قرار کاری و یا مهم دیگری بروید بهتر است از لباس هایی که قبلا احساس راحت تری توشون داشتید استفاده کنید و هرگز ریسک نکنید.

۶- نکته آخر اینکه سعی کنید حتما عطر بزنید، عطرها می توانند شما را جذاب تر، قد بلند و شیک تر نشان دهند.

خانم ها: حالا چی بپوشم؟

حالا چی بپوشم ؟ چرا همیشه خانم ها با این سوال مواجه می شوند؟

براساس تحقیقات انجام شده، خانم‌ها حدود ۶ ماه از زندگی کاری خود را صرف انتخاب لباس می‌کنند؛ به عبارتی روزی ۱۷ دقیقه یا سالی چهار روز در حوالی کمد لباس‌هایشان به سر می‌برند!

اما قضیه در اینجا خاتمه نمی‌یابد. نگرانی خانم‌ها در مورد انتخاب لباس مناسب گاهی با پدیده‌ای به نام “سندروم بدخلقی نامعقول” همراه است که اصولا مردها (حتی به عنوان بیننده) از خطرات آن مصون نیستند.

از میان ۵ آقا یک نفر به ریخت و پاش‌ شدن کامل اتاق توسط خانمش حین انتخاب لباس اذعان کرده‌اند.

به گفته ۲ هزار خانم و آقا، تراژدی انتخاب لباس اغلب باعث می‌شود زوج‌ها ادامه روز را با اوقات‌تلخی و دلخوری سپری کنند.

تحقیقات همچنین نشان داده‌اند، از هر ۱۰ خانم یک نفر به علت وسواسی که برای انتخاب لباس به خرج می‌دهد، دیر به محل کار می‌رسد و یک نفر از هر ۲۰ خانم به واسطه این پدیده قرارهایی را از دست می‌دهد.

در تحقیقات انجام شده ۲۱ درصد خانم‌ها گفتند که این عامل باعث دعوا و جدایی از دوستانشان شده است.

یکی از نتایج جالب تحقیق این بود که در یک کمدی با ۱۵۲ لباس و اقلام پوشاک، تنها ۴۴ درصد لباس‌های درون آن به طور منظم مورد استفاده قرار می‌گیرند.

حالا چی بپوشم ؟

 

اگر وقتی که شما لباس زیاد دارید ولی چیزی برای پوشیدن ندارید از خود می‌پرسید حالا چی بپوشم ؟ 

این مشکل یکی از رایج ترین مشکلات بین خانوماست. تقریبا هر خانومی بیشتر عمرش رو صرف جمع کردن لباسا میکنه ولی در موقع مورد نظر همیشه به این مشکل برخورد میکنه که نمیدونه چه لباسی بپوشه تا هم خودش خوشش بیاد و هم به دید دیگران زیبا باشه. در این مورد باید گفت با جمع و جور کردن لباس ها میتونید همون تعداد کم لباسی رو هم که ندارید شناسایی و خریداری کنید و با اینکار تقریبا بتونید بینهایت گزینه برای پوشیدن داشته باشید.

همیشه کمتر از انتظارتان لباس می پوشید

اگه شما جزو افرادی هستید که دوست دارید یک شلوار جین ساده و یک تیشرت راحت بپوشید و تنها چیزی که میتونید پیدا کنید، شلوار های لاتکس و کن چرمی و کوتاه و …هستش، احتمالا سبکه  زندگی شما تغییر کرده پس یک نگاهی به کمد لباستون بندازید. یادتون باشه حتی تو آشغالدونی هم میشه گاهی اوقات چیزای خوبی پیدا کرد!

بیشتر از حد انتظارتان لباس می پوشید

این مورد مثل قبلی شایع نیست ولی باز هم دلیلی هست که در نظر سنجی ها پیدا شده و میتونه یکی از دلایل رجوع و چیدمان دوباره لباس هایتان باشه.

هیکل شما عوض شده

با اینکه امیدواریم هیکل تون خوب شده باشه (لاغر و خوش اندام شده باشید) ولی حتی اگه چاق هم شده باشید دلیلی برای این وجود نداره که نتونید لباس خوب بپوشید.

لباس های شما از مد افتاده

ممکنه بعضی اوقات کمدتون رو باز کنید و احساس کنید که وارد دوران انقلاب شدید!  در این موارد گفته میشه که لباس های شما همگی از مد افتاده. اشکال نداره که بخواهید چند تا از لباس هاتون که از مد افتاده رو نگه دارید ولی اگه همیشه از مد افتاده لباس بپوشید هم سن شما رو پیرترنشون میده و هم نمیتونید در مناسبت های خاص از ان ها استفاده کنید.

مطالب مرتبط:

۱- خانم ها: برای مسافرت چی بپوشم؟

۲- دانشگاه چی بپوشم؟

۳- وای من با این هیکل چی بپوشم؟!

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :