با این کارها ژاکت خود را نو نگه دارید

پاییز و زمستان فصل ژاکت هاست. ژاکت های بافتنی پشمی و کشمیر و یا الیاف مصنوعی که ما را در روزهای سرد در خانه و بیرون از خانه گرم نگه می دارند. نگهداری از این لباس های کاربردی و مهم یکی از مهم ترین کارهایی است که در فصل سرما باید انجام دهیم تا عمر بیشتری داشته باشند. دو مشکلی که لباس های بافتنی را تهدید می کند شل شدن و دون دون شدن است. اما چطور می توان از آن جلوگیری کرد؟ با این کارها ژاکت خود را نو نگه دارید.

با این کارها ژاکت خود را نو نگه دارید

هنگام خرید

در هنگام خرید ژاکت های بافتنی به ویژه ژاکت هایی از جنس پشم و کشمیر به بافت آن توجه کنید. هر چه بافتن ژاکت فشرده تر و به هم نزدیک تر باشد عمر بیشتری خواهد داشت و دیرتر شکل خود را از دست خواهد داد.

قبل از شستشو

قبل از هر چیز برچسب و تگ روی لباس را چک کنید تا اطلاعات لازم درباره نحوه شستشوی ژاکت را به دست آورید. شستشو با دست؟ ماشین یا خشکشویی؟ آب سرد یا گرم؟ اگر اطلاعات موجود کافی نبود برای احتیاط آن را با دست و با آب سرد بشویید.

هنگام شستشو

ژاکت بافتنی را با لباس هایی با جنس و رنگ مشابه یا نازک تر در ماشین لباس شویی قرار دهید و با دور آهسته بشویید. لباس های ضخیم و خشن مثل شلوار جین در ماشین به ژاکت شما آسیب می زنند. برای احتیاط بیشتر ژاکت را داخل یک توری قرار دهید و داخل ماشین بگذارید.

هنگام خشک کردن

همین الان به چالش ۷ کیلو لاغری در یک ماه ملحق شو و مشاوره رایگان بگیر.

بسته به اطلاعات و راهنمای روی لباس می توانید آن را داخل خشک کن قرار دهید اما این کار معمولا توصیه نمی شود چون خشک کن باعث آسیب به لباس های پشمی می شود. برای خشک کردن معمولی آن را هرگز آویزان نکنید چون فرم طبیعی خود را از دست می دهد.

مطالب مرتبط:

1- راهنمای کامل مراقبت از پارچه ها کشمیر

2- راهنمای کامل مراقبت از لباس های پشمی

3- راهنمای مراقبت از لباس های خز

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :