۱۲ تذکر جدی برای خوش‌پوش شدن

0

آنچه امروز به آن می خواهیم بپردازیم بررسی “۱۲ تذکر جدی برای خوش‌پوش شدن” است به علاوه اینکه گرچه لباس آدمی مایه افزایش شأن و منزلت او نمی شود، اما گاه می تواند از اعتبار و وجاهت او کم کند. فرض کنید همین امروز تصمیم می گیرید به خرید لباس بروید قبل از شروع این کار به چند سوال زیر پاسخ بدهید و پس از آن خرید را شروع کنید؟

۱- چه بخریم؟

۲- از کجا بخریم؟

۳- برای چه منظوری بخریم؟

هر چند این ۳ سوال و ۳ هزار سوال دیگر هم نمی تواند به سوال همیشه در تاریخ خانم ها مبنی بر اینکه « چی بپوشم؟» پاسخ بدهد؛ اما شاید بتواند بخش کوچکی از این مشکل را حل کند. و دیگر آنکه باور کنید خرید لباس مارک دار هدر دادن پول نیست، خیلی هم خوب است. انگلیسی ها یک ضرب المثل دارند که می گوید« آنقدر پولدار نیستیم که جنس ارزان بخریم.» چون جنس ارزان یک بار مصرف است و جنس اصل کارکرد بالا دارد. بر همین اصل موارد زیر شاید به شما کمک نماید سوالات بالا را جواب بدهید.

۱۲ تذکر جدی برای خوش‌پوش شدن

چه برای خانم ها و چه برای آقایان ما دو فرمت کلی لباس خواهیم داشت!

۱- اسپرت

۲- رسمی

که البته خود اینها به چند دسته دیگر تقسیم می شوند. امروز متخصصان چی بپوشم در این مطلب  بیشتر پیرامون آنچه در پوشش نباید اتفاق بیفتد، بحث می کنند و در مطالب آینده موارد دیگر را بیان خواهند کرد.

حال به بیان ۱۲ تذکر جدی برای خوش‌پوش شدن می پردازیم:

۱-هر کت و شلواری لباس رسمی محسوب نمی شود، با پوشیدن کت و شلوار خردلی، کرم، سفید و رنگ های مشابه شما رسمی نمی شوید تازه از رسمیت می افتید.

۲- لباس اسپرت شامل تکپوش، شلوار جین (در تمامی رنگ ها) پیراهن آستین کوتاه، پیراهن چهارخانه مخصوص محیط های اداری و سازمانی و جلسات رسمی نیست. شما با شلوار جین از رسمیت می افتید، پس مراقب باشید که کجا شلوار جین می پوشید.

۳- کفش اسپرت (یا به قول بعضی ها کتانی) از اسمش پیداست اسپرت است در محیط های اداری و رسمی نباید استفاده شود.

۴-  کفش مردانه و کفش زنانه پاشنه بلند مخصوص محیط های رسمی است. در مراکز خرید، پارک و … از آن استفاده نکنید. خانم ها در محیط های اداری یا از کفش های بدون پاشنه استفاده نمایند یا از پاشنه ۳ تا ۵ سانتی متری و در مراسم رسمی مانند سمینارها یا مهمانی های رسمی ۵ تا ۷ سانت و برای مجالس مهمانی مثل عروسی ها از ۷ تا ۱۰ سانتی متری، پاشنه های بلندتر صرفا برای آزار دادن مصرف کننده ساخته شده است و کاربرد دیگری ندارد.

۱۲ تذکر جدی برای خوش‌پوش شدن

۵- در محیط های غیررسمی و خارج از سازمان از پوشیدن کت و شلوار و لباس های رسمی خودداری کنید. باور کنید اگر با کت و شلوار به پارک بروید صحنه خنده داری تولید کرده اید و اگر مردم به شما خندیده اند، حق دارند و اگر نخندیده اند اشتباه کرده اند.

۶- اگر روزی در پارک یا مکان تفریحی دیگری خانمی را با کفش پاشنه بلند دیده اید، می توانید او را با انگشت به همه نشان بدهید و بلند بخندید؛ چون حق با شماست. البته بنده مسوولیت این کار را به عهده نخواهم گرفت و عواقب اجتماعی آن پای خودتان است.

۷-  پیراهن آستین کوتاه پیراهن غیررسمی است. لطفا از پوشیدن آن با کت و شلوار جدا خودداری نمایید. در مورد کت تک اسپرت با پیراهن آستین کوتاه می شود تخفیف داد؛ اما کت و شلوار و پیراهن آستین کوتاه خوب نیست.

۸-  پیراهن چهارخانه آن هم چهارخانه درشت و کت و شلوار یک فاجعه واقعی است حتی اگر تمام کمد لباستان هم کثیف بود، با کت و شلوار پیراهن چهارخانه نپوشید.

۹- شلوار پارچه ای و کفش اسپرت؟ هیچ وقت چنین بلایی سر خودتان نیاورید.

سال ها طول می کشد آثار آن از ذهن دیگران محو شود. این موضوع مردانه و زنانه ندارد.

۱۰- اگر شلوار جین نمی پوشید و می خواهید کفش اسپرت پایتان کنید، خیلی هم خوب، از شلوار کتان استفاده کنید. باز هم تاکید می کنم شلوار پارچه ای و کفش اسپرت نپوشید.

۱۱-  خانم ها روسری ابریشمی و کفش اسپرت را با هم استفاده نکنند. حکایتش همان پیراهن چهارخانه آقایان و کت و شلوار است.

۱۲-  به گفته متخصصان چی بپوشم، ست کردن رنگ هم نیز اصولی دارد ولی هر رنگی را خانم ها با هر رنگی دلشان خواست می توانند ست کنند؛ ولی کیف و کفش قرمز همزمان نه به درد خیابان می خورد نه پارک نه مهمانی نه ادارات و …

حالا این بار که خواستید خرید بروید، کمی دقت کنید تا از ترکیب های غیرمتعارف استفاده نکنید تا شما را در درکه با کت و شلوار و کفش اسپرت و یا شال و پاشنه بلند در هنگام بالا رفتن از کوه کسی نبیند.

مطلب مرتبط:

۱- چگونه بهتر لباس بپوشم؟

۲- برای خوشتیپ شدن به این موارد توجه کنید

۳- آیا می توانم در محل کارم شلوار جین بپوشم؟

۴- فشن بلاگر کیست ؟ معرفی مشهورترین فشن بلاگرها

مدیر سایت
نویسنده: مدیر سایت
کارشناسان معتقدند که ۹۰ درصدِ نظر مردم راجع به شما در ۹۰ ثانیه اول ملاقات شما شکل می گیرد و شما هیچ وقت فرصت دیگری برای تغییر دادنِ تاثیر اولیه به دست نخواهید آورد.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :