چگونه بهتر لباس بپوشم؟

برخی بر این تصور هستند که ظاهر و نحوه لباس پوشیدن در زندگی روزمره و دید دیگران نسبت به ما تاثیر آنچنانی ندارد و خواستن توانستن است. چگونه بهتر لباس بپوشم؟ حتما این چهار نکته را مطالعه کنید.

چگونه بهتر لباس بپوشم؟

۱- کمد لباس‌هایتان را به خوبی بررسی کنید

قبل از اینکه به خرید بروید، اول باید کمد لباس‌تان را نگاه کنید. اگر بالغ هستید و یک شغل دارید، به احتمال زیاد برای سه موقعیت زیر لباس دارید: کار، مناسبات اجتماعی و لباس راحتی خانه. بعضی از لباس‌ها را می‌توانید در مناسبت‌های مختلف بپوشید (مثلا ممکن است شلوار جینی‌ای که با آن بیرون می‌روید، برای خانه هم راحت باشد) به هر حال، خوش لباس بودن یا به قول معروف برای خوش تیپ بودن آماده اید؟ اگر به صورت ناگهانی در یکی از موقعیت های زیر دعوت شوید می توانید به سرعت حاضر شوید؟

  • عروسی
  • مراسم ختم
  • مصاحبه کاری
  • مناسبت‌های رسمی
  • رستوران‌های رسمی
  • جشن تولد/ فارغ التحصیلی/ سالگرد

این لیست به هیچ وجه جامع و کامل نیست، و از طرف کارشناسان چی بپوشم به عنوان یک چک لیست اولیه برای شما انتخاب شده است.

۲- متناسب با موقعیتی که دعوت می شوید، لباس بپوشید

مناسب با هر شرایط، قواعد خاصی وجود دارند. در ادامه یک لیست مختصر از مواردی که پیش از پوشیدن لباس باید مدنظر قرار دهید ارایه می‌شود.

لباس‌های اندازه بدن تان بخرید. پوشیدن لباس‌های بزرگتر از بدن‌تان معمولا احساس خوبی دارد. با این وجود، اگر مثلا سایزتان ۳۶ است و شلوار سایز ۳۸ بپوشید، آشفته و ژولی پولی به نظر می‌رسید.

لباس‌هایی بپوشید که در آن‌ها احساس راحتی می کنید. بخشی از دلایل پوشیدن لباس‌های قشنگ علاوه بر تناسب با موقعیتی که در آن قرار دارید، افزایش اعتماد به نفس است. اگر از شکلی که به نظر می‌رسید راضی نیستید، و یا در لباس‌هایی که پوشیده‌اید احساس راحتی نمی‌کنید، و تمام مدت یا بی‌قرارید و یا مشغول پیچ و تاب خوردن، ادا و اصول در آوردن هستید.

هنگامی که موقعیت‌هایی که قصد تمرکز بر آن‌ها را کشف کردید، می توانید برای هر کدام، به دنبال لباس‌های مناسب بگردید.  آیا کت و شلواری که الآن دارید، برای مصاحبه کاری مناسب است؟ چه پیراهنی برای مراسم عروسی مناسب است؟ در هر شرایط، از خودتان سوالاتی از این قبیل بپرسید.

۳- در مورد اینکه چی بپوشید از دیگران نظر بخواهید

بدن هر کسی منحصر به فرد است، بنابراین قرار نیست لباسی که بر تن سایرین خوب بوده، برای شما نیز مناسب باشد. بنابراین از دوستان خود نظر بخواهید.

اگر دوستان‌تان وقت ندارند که با شما به خرید بیایند، می‌توانید از فروشنده‌های مغازه بپرسید. اما تمام وقت‌شان را نگیرید، فراموش نکنید، این کارمندان وظایف دیگری نیز دارند.

۴- به وب سایت چی بپوشم؟ سر بزنید

وب سایت چی بپوشم توسط برترین کارشناسان مد و لباس اداره می شود. افرادی که تمام زندگی خود را صرف مطالعه و تحقیق در حوزه مد کرده‌اند. البته هر کدام از نویسندگان ما دارای سلیقه خاص خود هستند اما به یاد داشته باشید که این وب سایت محلی است برای عاشقان مد و آنانی که دائما به فکر خوش پوش بودن هستند.

مطالب مرتبط:

۱- چند نکته اصلی خوش‌پوشی و خوش‌تیپی آقایان

۲- چگونه شال گردن مناسب انتخاب کنم؟

۳- تاریخچه ساسپندر و قوانین استفاده از آن

۴- فشن بلاگر کیست ؟ معرفی مشهورترین فشن بلاگرها

مدیر سایت
نویسنده: مدیر سایت
کارشناسان معتقدند که ۹۰ درصدِ نظر مردم راجع به شما در ۹۰ ثانیه اول ملاقات شما شکل می گیرد و شما هیچ وقت فرصت دیگری برای تغییر دادنِ تاثیر اولیه به دست نخواهید آورد.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :