نکاتی مهم در مورد لباس ورزشی مناسب

اگر می‌خواهید‌ ورزش کرد‌ن را شروع کنید‌، باید بد‌انید‌ که مهم‌ترین و اولین قد‌م، انتخاب لباس ورزشی مناسب است. برای بسیاری از مرد‌م خرید‌ لباس ورزشی بهترین انگیزه برای شروع ورزش کرد‌ن است. یک لباس ورزشی مناسب باید‌ د‌ر عین راحتی، اند‌ام شما را زیباتر نشان د‌اد‌ه و از تعریق بد‌ن جلوگیری کند‌. به طورکلی یک لباس ورزشی مناسب باید‌ حین تمرین خشک بماند‌، راحت باشد‌، اند‌ازه مناسب د‌اشته باشد‌ و کاملا اند‌ازه بد‌ن شما باشد‌. چی بپوشم د‌ر این مقاله سعی می‌کند مهم‌ترین نکات برای خرید‌ یک لباس ورزشی مناسب را به شما ارائه دهد.

 

جنس لباس ورزشی

لباس های تمام نخ یا نخ پنبه، بهترین جنس برای لباس ورزشی است. لباس نخی یا پنبه‌ای، به سادگی عرق را به خود جذب می‌کند و جلوی عرق سوز و قرمز شدن بدن به خصوص در ناحیه زیر بغل و کشاله ران را می گیرد. اگر قصد خریدن لباس های ورزشی نایلونی یا شمعی و بادگیر را دارید، لباس هایی را انتخاب کنید که یک آستر نخی داشته باشد. شلوارهای ورزشی با جنس الیاف مصنوعی هم باید آستر نخی داشته باشد تا از قرمزی، خارش و ابتلا به ناراحتی های قارچی بر اثر عرق کردن، جلوگیری شود. لباس ورزشی نایلونی و شمعی، عمر طولانی تری دارد و راحت تر شسته می شود، اما لباس نخی بیشتر از پوست بدن محافظت می کند. اگر زیاد عرق می کنید، دور لباس ورزشی با الیاف مصنوعی و بدون آستر را خط بکشید، چون این لباس ها باعث تشدید تعریق می شود و خیلی زود هم بوی بد عرق را به خود می گیرد. هر لباسی که ظاهر اسپرت دارد، نمی‌تواند قابلیت تبدیل شدن به یک لباس ورزشی را داشته باشد.

 

 

مدل لباس ورزشی

در انتخاب مدل لباس ورزشی، به ورزشی که قرار است انجام دهید توجه کنید. کسانی که چه روی تردمیل و چه در جاده می‌دوند و تمام کسانی که ورزش‌ انتخابی‌شان نیاز به سرعت دارد بهتر است لباس ورزشی تنگ بپوشند، زیرا لباس گشاد ممکن است مانع حرکتشان شود. ضمن اینکه لباس گشاد ممکن است بین دستگاه‌ها گیر کند و برایتان خطرناک باشد.

 

 

لباس ورزشی مشکی

مشکی همیشه مورد توجه افراد خوش سلیقه بوده است. این رنگ جذابیت شما را در هنگام ورزش چند برابر می‌کند. این رنگ شما را لاغرتر و جذابتر نشان می‌دهد و انگیزه‌ی ورزش کردن را بالا می‌برد.

 

 

درای فیت یا نخی؟

لباس‌های مناسب برای باشگاه، لباس‌های معروف به درای فیت هستند. برای انتخاب لباس ورزشی مناسب نباید سراغ لباس‌های صد در صد نخی بروید. لباس‌های درای فیت برعکس لباس‌های معمولی دیگر، طوری طراحی شده است که مانع نفس کشیدن سلولهای پوستتان نخواهد شد. همین مسئله باعث می‌شود موقع ورزش کردن اذیت نشوید.

 

 

تاپ ورزشی

در واقع تاپ‌ ورزشی، بسیار راحت‌تر و مناسب‌تر از بلوز آستین بلند است. انواع لباس‌های ورزشی بدون آستین، عرق بدن را محبوس نمی‌کنند و در عین حال امکان حرکت آسان را برایتان فراهم می‌کنند. اگر قرار است به هر دلیلی لباسی آستین‌دار انتخاب کنید، سراغ مدل‌هایی بروید که آستینشان بیش از اندازه بلند نیست. همچنین توجه کنید لباس ورزشی هر چقدر وزن کمتری داشته باشد، مناسب‌تر است.

 

 

کفش ورزشی مناسب

کفش‌ ورزشی مناسب، قسمت ضروری انجام هر تمرین ورزشی است. انتخاب کفش ورزشی مناسب در سلامت عضلات و اسکلت شما در حین ورزش موثر می باشد. یک کفش مناسب می‌تواند جلوی بروز بسیاری حوادث، جراحات و دردها را بگیرد. البته برای انتخاب کفش ورزشی مناسب، به ورزشی که قرار است انجام دهید توجه کنید. برای مثال کفش رانینگ، مخصوص دویدن یا ورزش‌هایی است که تحرک زیادی دارند و به فعالیت پاها وابسته‌اند. کفش‌های ترینینگ، معمولا مخصوص تمرینات ورزشی ساده‌تر هستند. کفش‌های کوهنوردی سنگین‌تر هستند و معمولا از عضلات پا، بیشتر حمایت می‌کنند. پس باید بدانید با کفش مخصوص یک ورزش خاص، از پس یک ورزش دیگر ممکن است به خوبی برنیایید.

 

 

هدبند و مچ‌بند ورزشی

یکی از لوازم ورزشی که اغلب ورزشکاران زیاد آن را جدی نمی‌گیرند، هدبند و مچ‌بند ورزشی است. از انواع هدبند و مچ‌بند سبک استفاده کنید. این وسایل در ورزشی مثل تنیس نقشی مهمی در حفظ تعادل تنیس‌باز ایفا می‌کند. بنابراین در صورت علاقه به ورزش تنیس توصیه می کنیم از مچ بند و هد بند تنیس غافل نشوید.

 

 

مطالب مرتبط: 

۱- معرفی جین وست و نمایندگی های آن در ایران

۲- تاریخچه نیوآ ، برند تولید کننده محصولات مراقبت از پوست

۳- تاریخچه برند پرسولدیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :