ست کردن شلوار جین مردانه؛ یکی بخر و صد جا بپوش!

اگر کارتن زبل خان را به یاد داشته باشید این جمله‌ای را هم که با آن شروع می‌شد؛ به یاد می‌آورید. «زبل خان اینجا، زبل خان اونجا، زبل خان همه جا» به جای زبل خان می‌شود کلمه شلوار جین را گذاشت و همین را برای‌اش خواند؛ چون شلوار جین مرز همه کمدها و مراسم را در نوردیده و حتی پای دامادها هم رفته است!

ست کردن شلوار جین مردانه

جین با توجه به دوام و راحتی آن انتخاب هوشمندانه‌ای برای هر فردی به حساب می‌آید. از طرفی پوشیدن جین و ست کردن آن مثلا برخلاف جنس رقیب آن، مخمل کبریتی خیلی راحت است. برای اینکه با این شلوار جذاب و مرتب به نظر برسید بد نیست به چند راهنمایی توجه کنید تا با شلوار جین‌تان در نهایت سلیقه و خوش پوشی باشید.

 آبی تیره یا آبی خاکستری بهترین گزینه

ست کردن شلوار جین مردانه

بهتر است شلوار جینی که تهیه می‌کنید رنگ تیره داشته باشد. آبی تیره یا آبی خاکستری می‌تواند بهترین گزینه باشد. شلوار جین اندازه و فیت انتخاب کنید. البته منظور ما شلوار جین تنگ نیست بلکه شلواریست که هیچ افتادگی در ناحیه فاق نداشته باشد. اگر خیلی اهل خرید و مصرف گرایی نیستید؛ بهتر است شلوار جین راسته داشته باشید. درست است که آنقدرها همه کاره نیست ولی یکی از انواع جین‌هاییست که داشتنش مهم است. و کار راه انداز!

ساده باشد و گران و ماندنی

ست کردن شلوار جین مردانه

سعی کنید شلوار جینی که می‌خرید در ساده‌ترین شکل ممکن یعنی بدون جیب‌های عجیب و غریب و هر نوع زاپ و ساییدگی باشد. حواستان باشد از خرج کردن بیشتر از چیزی که برای خرید شلوار جین عادت و برنامه ریزی دارید نترسید. تفاوت بین جینی که با قیمت پایین‌تر انتخاب می‌کنید با جین گران‌تر و بهتر می‌تواند شما را شگفت‌زده کند بخصوص در مورد کیفیت جین ارزش آن را دارد که مقداری پول بیشتری بدهید تا یک شلوار جین خوش مدل و متناسب و شیک داشته باشید.

بین رسمی و غیررسمی: شلوار جین با کت تک رنگ

کت تک رنگ با شلوار جین ظاهری بین رسمی و غیررسمی به وجود می‌آورد. این پوشش به شما این امکان را می‌دهد که راحت و غیررسمی باشید درعین حال‌که به عنوان یک جنتلمن شیک ظاهری به یاد ماندنی داشته باشید.

این لباس برای قرار ملاقات‌های شخصی یا حضور در دفترهای کار تجاری مناسب است. مهم‌ترین قسمت این پوشش که باید خیلی دقت داشته باشید، شانه‌های این کت هستند که باید کاملا اندازه شانه‌های شما باشند. این لباس نباید خیلی تنگ باشد برای جلوگیری از ظاهر نامناسب با جین، کت‌هایی که قرار است با شلوار جین پوشیده شوند به طور کلی باید کمی کوتاه‌تر از آن‌هایی باشند که با شلوارهای رسمی مردانه پوشیده می‌شوند.

شلوار جین و تی‌شرت؛ غوغای مارلون براندو و جیمز دین

ست کردن شلوار جین مردانه

شاید وقتی حرف از شلوار جین و تی‌شرت وسط می‌آید بیشتر ظاهر نامرتب به ذهن برسد. مارلون براندو و جیمز دین زمانی که در فیلم‌های هالیوود با شلوار جین تیره و تی‌شرت‌های سفید ظاهر شدند تبدیل به فشن آیکون‌هایی شدند که سریع می‌شد به استایل جذاب آن‌ها رسید ولی اگر شما در مورد انتخاب تی‌شرت خود باهوش عمل کنید می‌توانید از ظاهر راحت و نیمه رسمی فاصله بگیرید و حتی ظاهر کلاسیک داشته باشید. یک تی‌شرت ساده بدون گرافیک و آرم و کفش چرم یا بوت شما را به این هدف نزدیک می‌کند.

به محض اینکه کفش‌های ورزشی یا تی‌شرت‌هایی با گرافیک براق را وارد ترکیب لباس‌های‌تان بکنید دیگر کلاسیک نیستید. در مورد پیراهن‌های گشاد همین قانون وجود دارد.

شلوار جین با پیراهن مردانه، رمز شیکی و جذابی

ست کردن شلوار جین مردانه

اگر می‌خواهید ظاهری شیک و جذاب داشته باشید شلوار جین را با پیراهن مردانه ست کنید. سفید ساده، خاکستری و آبی روشن بیشتر از بقیه رنگ‌ها جواب می‌دهند. اگر لبه پیراهن‌تان را داخل شلوار می‌زنید با یک کمربند زیبا بهترین ظاهر را پیدا خواهید کرد. اما با باز گذاشتن دگمه‌ها و ورزدن سرآستین‌ها ظاهر خودمانی‌تری پیدا می‌کنید.

شلوار جین با کتانی سفید یا اسنیکرز

ست کردن شلوار جین مردانه

اگر می‌خواهید ظاهر غیررسمی و راحت داشته باشید می‌توانید شلوار جین‌تان را با کتانی سفید یا کتانی اسنیکرز رنگی بپوشید. ولی شلوار جین با کفش‌های چرمی معمولی، جیر از همه نوع، انواع بوت چوکا، کفش‌های دکتر مارتینز بهترین ظاهر را ایجاد می‌کند.

هرچه جین تیره‌تر، رسمی‌تر

ست کردن شلوار جین مردانه

هرچه شلوار جین تیره‌تر و ساده‌تر باشد برای مجالس رسمی مناسب‌تر است و بهتر و راحت‌تر می‌توان آن را ست کرد. البته دقت کنید که این شلوار خیلی چسبان نباشد تا کاملا شیک به نظر برسد. با شلوار جین تیره هر لباسی که برای بالا تنه خودتان انتخاب می‌کنید اعم از سوییشرت، پیراهن، کت و تی‌شرت، نباید خیلی روی بدن بنشیند و تنگ باشد تا تعادل ظاهر حفظ شود. به طور کلی جین روشن، رنگ‌های خنثی، خاکی و سرمه‌ای و حتی رنگ‌های اصلی به خوبی با جین تیره ست می‌شوند.

خطای جاستین تیمبرلیک

ست کردن شلوار جین مردانه

گاهی اوقات راحتی در مورد ست کردن شلوار جین ممکن است شما را به اشتباه بیندازد و چیزی با آن بپوشید که اصلا با آن هماهنگ نباشد. مثلا کاری که جاستین تیمبرلیک کرد و حدود ۱۵ سال قبل یک کت و شلوار جین همرنگ پوشید که خیلی مورد انتقاد قرار گرفت و البته واقعا ظاهرش خوب به نظر نمی‌رسید.

مصی روشن
نویسنده: مصی روشن


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :