چه کت و شلواری انتخاب بکنیم؟

کت و شلوار، چه به صورت رسمی و چه به صورت اسپرت، همیشه در میان مردان طرفدار داشته است. از طرفی چه بخواهیم و چه نخواهیم همیشه جلسه، برنامه یا مجلسی وجود خواهد داشت که باید با کت و شلوار در آن حاضر شوید؛ بنابراین این که بدانیم چه کت و شلواری در چه مجلسی کاربرد دارد حائز اهمیت است. در ادامه با مقاله چه کت و شلواری انتخاب بکنیم؟ با ما همراه باشید.

چه کت و شلواری انتخاب بکنیم؟

  • تعداد دکمه‌های کت با رسمی بودن یا اسپرت بودن آن رابطه مستفیم دارد. هرچه تعداد دکمه‌های کت کمتر باشد، کت حالت رسمی‌تری خواهد داشت.
  • کت شلوارهای رسمی معمولاً از پارچه‌های ساده تک رنگ دوخته می‌شوند. از پوشیدن کت‌های رنگی و طرح‌دار در مجالس رسمی و جلسات کاری خودداری کنید.
  • کت‌های دو دکمه برای افراد قد کوتاه و کت‌های سه دکمه برای افرادی که قد بلندتری دارند کاربرد دارد.
  • افراد چاق کت‌هایی که در دو طرف چاک دارند بپوشند تا کمی لاغرتر به نظر برسند.
  • در انتخاب کت دقت کنید. چرا که اگر خیلی تنگ باشد، هنگامی که دکمه آن را می‌اندازید، کشیده شده و حالتی X مانند به خود می‌گیرد که نمایی زیبا نخواهد داشت. همچنین اگر گشاد باشد نیز به تن خوب نمی‌ایستد و جلوه بدی خواهد داشت.
  • اندازه درست آستین کت را با اندازه آستین پیراهنتان بسنجید. آستین کت باید در حالی که دست‌ها آویزان و کشیده است، یک سانتی‌متر بالاتر از آستین پیراهن قرار بگیرد.

نکته مهم دیگر در زیبایی و جلوه درست کت،‌ بستن یا باز بودن دکمه‌های آن است. زمانی که می‌ایستید یا حرکت می‌کنید باید دکمه‌های کت بسته باشد؛ بنابراین دقت کنید که کتی که انتخاب می‌کنید خیلی تنگ نباشد که در این حالت جلوه زیبایی نخواهد داشت. در هنگام نشستن نیز باید دکمه کت را باز کرد و بعد نشست.

برند یا مارک یک کت و شلوار معیار مهمی در انتخاب و خرید نیست. دقت داشته باشید که چه چیزی را برای چه برنامه‌ای می‌خرید و کدام اندازه و پارچه مناسب شماست.

مطالب مرتبط:

۱- در هنگام خرید کت و شلوار مردانه به چه چیزهایی باید دقت کنیم؟

۲- دراپ کت و شلوار به چه معناست؟

۳- ۹ رنگ کت و شلواری که باید در کمد خود داشته باشید

۴- فشن بلاگر کیست ؟ معرفی مشهورترین فشن بلاگرها

مدیر سایت
نویسنده: مدیر سایت
کارشناسان معتقدند که ۹۰ درصدِ نظر مردم راجع به شما در ۹۰ ثانیه اول ملاقات شما شکل می گیرد و شما هیچ وقت فرصت دیگری برای تغییر دادنِ تاثیر اولیه به دست نخواهید آورد.


دیدگاه شما

خرید سرور مجازی در تاریخ 14 سپتامبر 2016

عالی بود
مرسیارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :