مدیر سایت در
0

در هنگام خرید کت و شلوار مردانه به چه چیزهایی باید دقت کنیم؟

در هنگام خرید کت و شلوار مردانه به چه چیزهایی باید دقت کنیم؟

شاید این سوال را بارها و بارها از خودتان پرسیده باشید که در هنگام خرید کت و شلوار مردانه به چه چیزهایی باید دقت کنیم؟ شاید شما اصلا خرید کت و شلوار نیستید و همیشه لباس های اسپرت بر تن می کنید. اما به یاد داشته باشید که برای رفتن به عروسی و جشن فارغ التحصیلی و یا هر مراسم رسمی باید کت و شلوار بر تن کنید. برخی از نکاتی که قبل از خرید کت و شلوار باید به خاطر داشته باشید در ادامه بیان می شود. با کارشناسان چی بپوشم همراه باشید.

۱- برای خرید کت و شلوار مردانه سایز خود را بشناسید

پیش از اینکه دست به خرید شوید، ابتدا سایز خود را بشناسید. برای این کار دور سینه، سرشانه، اندازه دست ها و … به کمک یک متر ساده اندازه گیری نمایید. و هر گز در فرآیند اندازه گیری سایز خود را غیر واقعی اندازه گیری نکنید. (حبس کردن نفس در سینه، بیش از اندازه صاف ایستادن و … همگی جز خطاهای اندازه گیری به شمار می آیند.) به یاد داشته باشید که خرید کت های کوچک و یا بزرگتر از سایز شما، باعث بر هم خوردن ظاهرتان می گردد. برای اندازه گیری دور سینه، سرشانه ها و … دستور العمل زیر را اجرا کنید:

  1. اندازه گیری قد شلوار: از کشاله ران تا قوزک پا را اندازه گیری کنید.
  2. اندازه گیری سرشانه: از انتهای سمت راست شانه تا سمت چپ شانه را اندازه گیری کنید.
  3. دور بازو: دور بازو در قسمتی که بیشترین ضخامت را دارند اندازه گیری کنید.
  4. دور کمر: دور تا دور کمر در قسمت بالای ناف را اندازه گیری کنید.
  5. دور سینه: دور تا دور سینه در قسمت زیر بغل را اندازه گیری کنید.

در هنگام خرید کت و شلوار مردانه به چه چیزهایی باید دقت کنیم؟

۲- سرشانه ها

برای اندازه گیری سرشانه، حتما از انتهایی ترین نقطه تا انتهایی ترین تقطه در سمت دیگر را اندازه گیری نمایید و هرگز کت هایی که سرشانه های تنگ  و یا گشاد دارند را خریداری نکنید.

در هنگام خرید کت و شلوار مردانه به چه چیزهایی باید دقت کنیم؟

۳- طول شلوار

برای اندازه گیری طول شلوار از قسمت داخلی شلوار (لبه خشتک) تا پایین ترین نقطه را اندازه گیری نمایید. به یاد داشته باشید که شلواری که انتخاب می کنید به خصوص برای مراسم رسمی چون عروسی، مصاحبه و … باید بلند بوده و بر روی کفش شما قرار گیرد. البته امروزه شلوارهای کوتاهی برای تابستان مد شده است که اصلا جنبه رسمی ندارند.

در هنگام خرید کت و شلوار مردانه به چه چیزهایی باید دقت کنیم؟

۴- طول آستین ها

بسته به مناسب های مختلف کارشناسان مد و لباس اعتقاد دارند که باید یک چهارم اینچ از آستین پیراهن، از زیر کت بیرون باشد. اگرچه که کارشناسان چی بپوشم اعتقاد دارند که اگر این مقدار بیشتر باشد جلوه بهتری خواهد داشت.  بعلاوه  بهتر است از دکمه سرآستین نیز استفاده نمایید.

در هنگام خرید کت و شلوار مردانه به چه چیزهایی باید دقت کنیم؟

۵- انتخاب نوع چاک کت

 اروپایی ها:  اغلب از کت و شلوار های Slim Fit استفاده می کنند به خصوص ایتالیایی ها که از کت های بدون چاک استفاده می کنند.

آمریکایی ها: اغلب آمریکایی ها از کت با یک چاک در قسمت وسط کت استفاده می کنند.

بریتانیایی ها: اغلب از کت با دو چاک در طرفین استفاده خواهند نمود.

خرید کت و شلوار مناسب برای افراد چاق 

طرح‌های راه راه و رنگ‌های تیره باعث می‌شود افراد کشید‌ه‌تر و لاغرتر به نظر برسند. یقه یک بخشی و پارچه‌های نازک هم به لاغر‌تر دیده شدن افراد چاق کمک زیادی می‌کند.

خرید کت و شلوار مناسب برای افراد قد بلند 

پارچه‌های ضخیم مانند پارچه‌های پشمی به بدن شما حجم می‌دهند و باعث می‌شوند اندام شما متناسب‌تر دیده شود. طرح‌های چهارخانه و رنگ‌های روشن هم به جذاب‌تر شدن ظاهر شما کمک می‌کنند. از خرید کت و شلوار رنگ تیره و راه راه اجتناب کنید.

خرید کت و شلوار مناسب برای افراد عضلانی 

افراد عضلانی بهتر است کتی را انتخاب کنند که سرشانه‌های بزرگی نداشته باشد و بین پهن بودن شانه‌ها و کم بودن عرض کمر تعادل برقرار شود.

خرید کت و شلوار مناسب برای آقایان کوتاه قد 

کت‌های رنگ تیره و راه راه  افراد کوتاه قد را کشیده‌تر نشان می‌دهند. کت‌های دو دکمه و کت‌هایی که دو چاک در پشت دارند مناسب افراد کوتاه قد هستند.

هنگام خرید کت و شلوار مردانه به فرم یقه دقت کنید

یقه‌های بدون برش و گرد و خمیده بیشتر در تاکسیدوها کاربرد دارند. یقه تیز در کت‌های رسمی به کار برده می‌شوند و باعث می‌شوند که فرد قد بلندتر و کشیده‌تر به نظر برسد. شکاف یقه کت باید اندازه متوسطی داشته باشد تا مطمئن باشید که در همه زمان‌ها و مراسم‌ها می‌توانید از این کت استفاده کنید.

هنگام خرید کت و شلوار مردانه به مدل جیب ها دقت کنید

جیب‌های پاکتی در قسمت کمر کت استفاده می‌شوند. هم در کت‌های رسمی و هم در کت های اسپرت این مدل جیب را می توانید ببینید. جیب های دو طبقه برای این دوخته می‌شوند که وسایل کوچکتر در جیب بالا قرار داده شود. جیب‌های برجسته و وصله شده  معمولا برای کت‌های اسپرت دوخته می‌شوند. جیب‌های با لبه باریک رایج‌ترین مدل جیب است که روی سینه کت‌ها دوخته می‌شوند.

در هنگام خرید کت و شلوار مردانه به چه چیزهایی باید دقت کنیم؟

جنس کت و شلوار مردانه 

کت و شلوار نخی: این نوع پارچه به اندازه پارچه های پشمی گرم نبوده و عرق را جذب می کنند. این پارچه خنکی است و برای دوخت کت و شلوارهای تابستانی کاربرد دارد.

کت و شلوار کتان: کت و شلوارهای کتان راحت و سبک و شیک هستند و دوام بالایی دارند. شاید تنها مشکلی که برای این کت و شلوار بتوان در نظر گرفت چروک شدن آن ها است ولی این جنس پارچه برای کت و شلوارهای بهاره و تابستانه کاملا مناسب هستند.

کت و شلوار پلی استر: این کت و شلوارها از چند نوع الیاف مصنوعی ساخته می شوند و نسبت به کت و شلوارها با جنس های دیگر دوام بیشتری دارند ولی تنفس پذیر نیستند.

کت و شلوارهای پشمی: این کت و شلوارهای همه کاره و بادوام بیشتر مناسب فصل های پاییز و زمستان هستند و چروک نمی شوند.

در هنگام خرید کت و شلوار مردانه به چه چیزهایی باید دقت کنیم؟

در هنگام خرید کت و شلوار مردانه رنگ را مد نظر قرار دهید 

کت و شلوار قهوه ای 

این رنگ کت و شلوار برای مراسم ها و موقعیت های غیر رسمی مناسب است. رنگ های خاکی و قهوه ای روشن برای قصل های بهار و تابستان هم کاربرد دارند.

کت و شلوار مشکی

کت و شلوار مشکی برای مراسم و موقعیت های رسمی مناسب است.

کت و شلوار طوسی 

رنگ طوسی رنگی تطبیق پذیر است و با پیراهن های مردانه به خوبی ست می شوند.  طیف های روشن این رنگ برای استفاده در بهار و تابستان مناسب است.

کت و شلوار سرمه ای 

این رنگ بیشتر انتخاب مدیران است و رنگی کلاسیک و شیک است. پیراهن های سفید و صورتی و آبی روشن به خوبی با این رنگ کت و شلوار ست می شوند.

خرید کت و شلوار طرح‌دار 

اگر رنگ کت و شلوار طرح‌دار شما با رنگ پوست شما سازگاری نداشته باشد بیشتر کردن طرح‌ها و رنگ‌ها فقط قضیه را بدتر می‌کند و این تضاد را جبران نمی‌کند. اگر کت و شلوار خاکستری به شما نمی‌آید قرار نیست کت و شلوار خاکستری خال خالی به شما بیاید و خال خالی بودن آن چیزی را درست کند. پس ابتدا بدنبال رنگ‌هایی باشید که با پوست شما سازگاری دارند و در قدم بعدی بدنبال طرح‌های مناسب باشید.

کت و شلوار راه راه 

راه راه های باریک رسمی تر هستند و به کشیده و قد بلند دیده شدن شما کمک می کنند ولی راه راه های ضخیم تر این تاثیر  را ندارند.

کت و شلوار شطرنجی 

این کت و شلوارها مناسب همه افراد نیستند و ظاهری کاملا غیر رسمی دارند.

خیلی نگران نباشید. فقط به یاد داشته باشید که آستین پیراهن تان اندازه باشد؛ طول شلوار و سایز مناسب کت خود را انتخاب کنید. مطمئنا با این فاکتورها شما نیز یک مرد خوشتیپ خواهید شد.

مطالب مرتبط: 

۱ – برای خوشتیپ شدن به این موارد توجه کنید

۲- آموزش بستن گره کراوات ویندسور

۳- در هنگام خرید کت و شلوار مردانه به چه چیزهایی باید دقت کنیم؟دیدگاه شما

قیمت سکه امروز در تاریخ 23 آگوست 2016

عالی بود خیلی به کارم اومد فوق العاده بود.
ممنون از سایت خوبتون.

مرسانا در تاریخ 19 ژوئن 2017

واقعا کاربردی و خوب بود این مقاله در مورد خرید کت و شلوارارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :