مدیر سایت در
0

آیا می توانم در محل کارم شلوار جین بپوشم؟

آیا می توانم در محل کارم شلوار جین بپوشم؟

شاید با دیدن مدیرانی چون زاکربرگ، جابز و … که همگی از موفق ترین کارآفرینان سیلیکون ولی اند این نکته به شما الهام شده باشد که شما هم می توانید در محل کار خود با ظاهری متفاوت حاضر شوید! شلوار جین و تی شرت!!! انتخاب لباس مناسب برای محل کار از اهمیت زیادی برخوردار است. در این مقاله کارشناسان چی بپوشم به شما آموزش خواهند داد که آیا می توانم در محل کارم شلوار جین بپوشم؟ واقعا لباس مناسب محل کار باید دارای چه ویژگی هایی باشد؟

آیا می توانم در محل کارم شلوار جین بپوشم؟

۱- با فرهنگ سازمانی خود  در خصوص پوشش آشنا باشید

یکی از راه کارهایی که به کمک آن می توانید تشخیص دهید آیا امکان پوشیدن چنین لباسی را در محل کار خود دارید این است که به اطراف خود نگاه کنید. اگر همکاران شما شلوار جین می پوشند بنابراین شما هم می توانید شلوار جین به تن کنید. فاکتور بعدی میزان کوچک یا بزرگ بودن شرکتی است که شما در آن مشغول به کار هستید، اساسا سازمان هایی که کوچک تراند و معمولا زیر ۱۰ نفر می باشد پوشیدن شلوار جین خیلی انتخاب نامناسبی نخواهد بود. ولی در سازمان های بزرگ تر با توجه به وسعت کار و احتمالا داشتن مشتریان مهم تر پوشیدن شلوار جین را اصلا به شما توصیه نخواهیم کرد.

نکته بعدی اینکه همواره به فرهنگ حاضر در جامعه خود دقت داشته باشید، در کشورهایی مثل ژاپن شما هیچ گاه کارمندی را نخواهید دید که با شلوار جین به محل کار خود برود. یکی از مهم ترین خسیسه ژاپنی ها پوشیدن کت و شلوار در محل کار است. در کشور ما نیز پوشیدن شلوار جین در ادارات بزرگ و دولتی مرسوم نمی باشد.

آیا می توانم در محل کارم شلوار جین بپوشم؟

۲- چه مدل شلوار جینی در محل کارم بپوشم؟

نکته مهم بعدی که باید به آن توجه کنید این است که شلوار جین در مدل، رنگ و دوخت های متنوعی وجود دارد. شلوار جینی که در محل کار می پوشید باید ویژگی های زیر را داشته باشد:

  • رنگ آن تیره باشد.
  • نباید کهنه و یا سنگ شور شده باشد.
  • نباید پارگی داشته باشد.
  • نباید دارای گلدوزی و یا اکسسوری های مختلف باشد.

به عنوان مثال شلوارهای جین تولید شده توسط برند دیزل به علت اینکه دارای طرح ها و مدل های غیر رسمی است؛ نمی توان از آن ها در محل کار استفاده نمود.

توجه: هرگز شلوار جین تنگ در محل کار خود به تن نکنید.

آیا می توانم در محل کارم شلوار جین بپوشم؟

۳- آیا شلوار جین برای پست سازمانی شما مناسب است؟

تا به حال رییس یک بانک را با شلوار جین دیده اید؟ در هنگام انتخاب لباس به پست سازمانی خود دقت کنید، شاید شلوار جین برای یک برنامه نویس انتخاب مناسبی باشد اما اگر شما از مدیران یک شرکت هستید کارشناسان چی بپوشم همواره به شما پیشنهاد خواهند نمود که از کت و شلوار و لباس های رسمی استفاده نمایید.

مطالب مرتبط:

۱- ۹ رنگ کت و شلواری که باید در کمد خود داشته باشید

۲- گام هایی عملی در انتخاب کراوات

۳- انتخاب کت مردانه براساس تعداد دکمه های آن

۴- بیوگرافی زین مالک و سبک لباس پوشیدن این ستارهدیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :