بهراد در
0

یقه فراک چیست؟

یقه فراک چیست؟

یقه فراک یکی از رسمی ترین انواع یقه محسوب میشه که باید با کت و شلوار و عموما پاپیون ست بشه البته خیلی ها هم هستن که برای این نوع یقه، کروات سیاه و یا سفید رو امتحان می کنند. این نوع یقه خیلی کاربردی هستش و در گستره زیادی استفاده میشه. با چی بپوشم همراه باشید.

این نوع یقه رو معمولا با استایل یقه گلدستون مقایسه می کنند که بخاطر رئیس جمهور بریتانیا که این نوع یقه رو باب کرده بود، این طور نام گرفت. دوران شکوه یقه فراک رو میشه دهه 1900 دونست که در واقع دوران طلایی پوشاک رسمی مردانه بود و بعدها که یقه های رو به پایین رایجتری معرفی شدن، محبوبیت خودش رو از دست داد. این نوع یقه در خارج به اسم Winged Collar یا یقه بالدار معروف هستش که البته تو ایران یقه فراک، پاپوینی و حتی از اون مدل ها که تن اون مانکن هست، هم خونده میشه.

این نوع یقه معمولا با tuxedo (که یک نوع کت و شلوار رسمی هستش) و پاپیون پوشیده میشه و باید بال های پیراهن پشت پاپیون بره.

یقه فراک چیست

البته اگه کت و شلوار شما از نوع بلند بوده و کمی غیر معمول هستش، معمولا میگن که باهاش کراوات بپوشید بهتره. پس با توجه به همه فن حریف بوده این نوع یقه، به هر مراسم رسمی ای که دعوت شدید بهتره اولین انتخاب شما این نوع یقه باشه.

یقه فراک چیست

در آخر باید بگیم که پیراهن هایی که یقه فراک دارن، مثل ماشین و ساعت های لوکس می مونن و باید فقط تو مراسم فوق رسمی پوشیده بشه و نباید سر کلاس و سر کار این نوع پوشش رو انتخاب کنید.

مطالب مرتبط:

1- مدل یقه پیراهن مردانه

2- ۵ مدل پیراهن مردانه برای روزهای گرم تابستان

3- ۵ مدل کت و شلواری که به آنها نیاز پیدا خواهید کرد

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :