chadmin در
0

تاثیر کفش پاشنه بلند بر روی زانو

تاثیر کفش پاشنه بلند بر روی زانو

اجازه ندهید بخاطر خوش تیپ شدن، پاهایتان درد بکشد. در این رابطه، متخصصان توصیه‌هایی دارند که به شما کمک می‌کند تا بتوانید کفش‌های مورد علاقه خود را بپوشید، و در عین حال احساس راحتی داشته باشید. در ادامه تحریریه چی بپوشم شما را با مقاله‌ای تحت عنوان « تاثیر کفش پاشنه بلند بر روی زانو» آشنا خواهند نمود.

تاثیر کفش پاشنه بلند بر روی زانو

بر اساس مطالعه‌ای که در مجله تکنولوژی و مهندسی بیومدیکال Journal of Biomedical Engineering and Technology به چاپ رسیده است استفاده طولانی مدت از کفش‌های پاشنه بلند می‌تواند در سال‌های بعدی عمر موجب بروز مشکلاتی در زانو شود. در حدود 90 درصد از استفاده کنندگان از کفش‌های پاشنه بلند از مشکلاتی مانند درد پا، احساس خستگی در پا، بیحسی انگشتان پا و یا برجسته شدن کنار انگشتان پا ناراحت هستند. با این حال به نظر نمی‌رسد خانم‌ها به این زودی دست از سر کفش‌های پاشنه بلند بردارند. پوشیدن کفش‌های پاشنه بلند موجب کوتاه شدن طول گامها، باریک نشان دادن ساق‌ها و قد بلندتر میشود و به همین خاطر طرفداران بسیاری دارد.

در مطالعه‌ای که در دانشگاه علوم ورزشی در چین صورت گرفته است تعدادی از خانم‌های با سن بین 25-21 سال را که با کفش‌های با پاشنه‌های متفاوت راه می‌روند و می‌دوند مورد بررسی قرار گرفته و حرکات مفاصل ران و مچ پای آنها مورد مطالعه قرار گرفته است. در این بررسی کفش‌های با پاشنه‌های 15 و 45 و 70 میلیمتری مورد نظر قرار گرفتند. این مطالعه نشان داد که وقتی افراد از کفش‌های با پاشنه بلندتر استفاده میکنند حرکات جانبی مفاصل زانو و حرکات مفاصل ران به سمت جلو و عقب افزایش محسوسی پیدا می‌کند.

تاثیر کفش پاشنه بلند بر روی زانو

این حرکات می‌توانند موجب وارد آمدن فشارهای بیش از حد به مفاصل زانو شود. آنها همچنین مشاهده کردند که در استفاده کنندگان از کفش‌های با پاشنه بلندتر انحراف مفاصل مچ پا به سمت داخل بیشتر می‌شود که می‌تواند موجب افزایش احتمال پیچ خوردن مچ شود. نگران کننده‌ترین قسمت این مطالعه فشار بیش از حد به مفاصل زانو و افزایش احتمال بروز آرتروز زانو در استفاده کنندگان از کفش‌ پاشنه بلند است که علت آن حرکات بیش از معمول زانو به طرفین و افزایش نیروهای وارده به زانو است.

مطالب مرتبط:

1- بانوان چگونه با کفش پاشنه بلند راه بروند؟

2- کفش پاشنه بلند و نکات مربوط به آن

3- ســه مُـــــد خــطرناک که باید از آنها دوری کنید

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :