کفش پاشنه بلند و نکات مربوط به آن

با اینکه کفش‌های بدون پاشنه خیلی مد است و به خاطر راحتی طرفداران زیادی دارد ولی کفش‌های پاشنه بلند هم زیاد مورد استفاده قرار می‌گیرند و خانم‌ها با پوشیدن آنها بسیار جذاب و زنانه و خوش قد و قامت می‌شوند. براساس نظر بسیاری از کارشناسان مد، کفش‌هایی با پاشنه حدود 6 سانتی متر را کوتاه، پاشنه حدود 8.5 سانتی متر را متوسط و بلندتر از آن را پاشنه بلند می‌نامند.

کفش پاشنه بلند و نکات مربوط به آن

در ساعات پایانی روز به خرید کفش پاشنه بلند بروید 

به دلیل فعالیت‌های روزانه پاهای شما در انتهای روز ورم می‌کند. خرید در انتهای روز به شما دید بهتری برای انتخاب سایز مناسب کفش می‌دهد. مطمئنا دوست ندارید کفشی بخرید که بعد از مدتی پیاده روی پای شما را می‌زند. سعی کنید در فروشگاه قبل از خرید کفش چند قدم با کفش جدید راه بروید. اگر احساس کردید کفش‌هایی که انتخاب کردید راحت نیستند حتما سایز مناسب‌تری را انتخاب کنید. هنگام پوشیدن کفش پاشنه بلند باید احساس راحتی و تعادل داشته باشید. کفشی انتخاب کنید که فضای مناسب برای انگشتان پای شما داشته باشد. کفش‌های پنجه باریک احتمال بروز درد در انگشتان پا را افزایش می‌دهند. اگر از کفش‌های پاشنه بلند و پنجه باریک برای مدت زیادی استفاده کنید، احتمال بروز مشکلاتی مانند انگشت چکشی، میخچه و آرتریت در شما افزایش پیدا خواهد کرد.

بلندی پاشنه کفش 

کفش‌هایی با پاشنه‌های 2 تا هفت سانتی متر ایده‌آل هستند. راه رفتن با کفش‌های بلندتر باعث می‌شود نحوه راه رفتن شما تغییر پیدا کند و فشار زیادی به کمر، زانو و مچ پای شما وارد شود. کفش‌های پاشنه گربه‌ای اندازه‌ای بین سه تا پنج سانت دارند و مناسب استفاده روزمره هستند. اگر می‌خواهید کفش‌هایی با پاشنه بلندتر از 7 سانتی متر انتخاب کنید می‌توانید از انواع کفش‌های پلتفرم و لژدار استفاده کنید. این کفش‌ها مشکلات کفش‌های پاشنه بلند را تا حدودی کاهش می‌دهند و راه رفتن با آن‌ها راحت‌تر است. سعی کنید مدلی را انتخاب کنید که تعادل شما را برهم نزند. هرچه پاشنه کفش پهن‌تر باشد راه رفتن با آن‌ها ساده‌تر خواهد بود. کفش‌هایی که کفی چوبی و یا پلاستیک سخت دارند را انتخاب نکنید. کفش‌هایی با کفی چرمی و یا پلاستیک منعطف برای راه رفتن طولانی مدت مناسب‌تر هستند.

کفش پاشنه بلند و نکات مربوط به آن
کفش پاشنه بلند و نکات مربوط به آن

  • اگر کفش پاشنه بلند می‌خرید حتمأ نصف سایز بزرگتر بخرید تا پاهایتان در کفش راحت باشد و هیچ فشاری به آنها نیاید .
  • وقتی پاشنه بلند می‌پوشید بیشتر وزن بدن روی کف پا می‌آید نه پاشنه پا به همین خاطر در موقع راه رفتن طوری راه بروید که پاشنه و کف پا هم زمان با زمین برخورد کنند.
  • با کفش پاشنه بلند قدم‌های متوسط بردارید قدم‌های خیلی کوتاه یا خیلی بلند به کف پا فشار می‌آورد.
  • استفاده از کفی‌های ساخته شده از ژل به راحتی پا بسیار کمک می‌کند.
  • کفش‌های پاشنه بلندی که پاشنه آن یکسره و پر است بسیار راحت‌تر از پاشنه‌های بلند میخی است.
  • مطمئن بشوید که کفش پاشنه بلند کاملا اندازه پای شما است.
  • پیش از بیرون رفتن از خانه تمرین کنید.
  • اعتماد به نفس داشته باشید.
  • تمرین را رها نکنید.
  • کفش‌هایی که پاشنه‌های فوق العاده بلندی دارند، انتخاب نکنید.

مطالب مرتبط:

1- نکات کلی انتخاب کفش برای خانم ها

2- بانوان چگونه با کفش پاشنه بلند راه بروند؟

3- تاثیر کفش پاشنه بلند بر روی زانو

مدیر سایت
نویسنده: مدیر سایت
کارشناسان معتقدند که ۹۰ درصدِ نظر مردم راجع به شما در ۹۰ ثانیه اول ملاقات شما شکل می گیرد و شما هیچ وقت فرصت دیگری برای تغییر دادنِ تاثیر اولیه به دست نخواهید آورد.


دیدگاه شما

قالیشویی در تاریخ 06 سپتامبر 2016

من کفش پاشنه بلند خیلی دوست دارم

سمپاشی در تاریخ 06 سپتامبر 2016

مدل های ارائه شده در سایت عالی هستنارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :