چه کنیم که با کفش پاشنه بلند احساس راحتی کنیم؟

این مقاله را برای خانم‌هایی می‌نویسیم که علاوه بر اینکه به کفش پاشنه بلند علاقه دارند، دوست دارند با کفش پاشنه بلند با اعتماد به نفس راه بروند و ترسی چه از لحاظ سایز و چه از لحاظ راه رفتن نداشته باشند. ۳ روش مفید را در این مقاله برای شما بیان می‌کنیم. با ما همراه باشید.

۱- پیدا کردن کفش مناسب

 • اندازه ی دقیق پایتان را داشته باشید

 

اینکه سایز دقیق پای خودتان را بدانید خیلی مهم است. از فروشنده‌ها بخواهید که سایز دقیق پای شما را به شما بگویند و سپس کفش را انتخاب کنید. اولین و مهم‌ترین اولویت شما باید انتخاب کفش‌های فیت و اندازه‌ی پایتان باشد.

 

 

 • اندازه‌ی کفش را بگیرید

 

نه تنها دانستن سایز پا مهم است بلکه سایز کفش نیز مهم است. اکثر مدل‌های خاص در سایزهای متوسط عرضه می‌شوند ولی می‌توانید برای اینکه اندازه‌ی پایتان شوند از فروشنده بخواهید آن‌ها را عریض‌تر کند و یا سایزهای بزرگ‌تر را به شما پیشنهاد دهد.

 

 

 • کفش‌های در اولویت را بخرید

 

شاید دو سایز مثل هم از دو کفش متفاوت در پای شما دو حس متفاوت را ایجاد کند. پس سعی کنید ابتدا کفش‌های اندازه‌ی پا و مناسب‌تر را در اولویت قرار دهید.

چه کنیم که با کفش پاشنه بلند احساس راحتی کنیم؟

 

 • کفش‌ها را در مغازه تست کنید

حتما قبل از خرید کفش با آن در مغازه کمی قدم بزنید و همه جوره آن را تست کنید.

 

 • کفش با کیفیت بخرید

سعی کنید از اجناس با کیفیت کفش خریداری کنید. مخصوصا برای پاشنه بلندها از برندهای خاص خرید کنید.

چه کنیم که با کفش پاشنه بلند احساس راحتی کنیم؟

۲- جلوگیری از زخمی شدن پا

 • زخم‌های پا را درمان کنید

 

زخم‌ها از نوک انگشتان شما می‌توانند شروع شوند و حتی تا روی پا هم ادامه پیدا کنند. مخصوصا مواقعی که با عرق پا هم همراه شوند. برای کمک به درمان آن‌ها حتما از چسب زخم چه موقع پوشیدن کفش و چه نپوشیدن آن استفاده کنید.

 

 

 • از کفی برای پاشنه بلند استفاده کنید

 

این کفی‌ها که از فوم و ژل مخصوص ساخته شده‌اند امنیت پای شما در کفش پاشنه بلند را تامین و همچنین ماندگاری کفش را بیشتر می‌کنند. با این کفی‌ها احساس راحتی شما چند برابر می‌شود.

چه کنیم که با کفش پاشنه بلند احساس راحتی کنیم؟

 

 • موقعیت پوشیدن کفش پاشنه بلند را بسنجید

 

قبل از پوشیدن کفش ببینید در چه مکانی قرار است پاشنه بلند بپوشید. اگر در مکان‌های بیرون منزل و پر از پستی و بلندی و چمنزار قرار است پیاده روی کنید، از کفش‌هایی استفاده کنید که قسمت کف پهن‌تری دارند. زیرا این پاشنه در حفظ تعادل شما بسیار موثر است. اگر در جای سرپوشیده هستید توجه زیادی کنید که پاشنه کفش طوری تعبیه شده باشد که نلغزد.

پاشنه بلندهای با پاشنه‌ی نوک تیز به راحتی داخل گل و خاک فرو می‌رود. اگر آن‌ها را در محیط بیرون بپوشید مسلما پایتان گلی و کثیف خواهد شد.

 

 

 • زمانی که پایتان کشیده می‌شود پاشنه بلند را در آورید

 

اگر پاشنه بلند را برای کار یا بیش از ۴ ساعت می‌خواهید بپوشید حتما مکانی را پیدا کنید که بتوانید برای مدتی آن را از پای خود درآورده و به پایتان استراحت دهید. پاها را خم و راست کنید و قوزک پا را بچرخانید.

۳- تمرین راه رفتن با پاشنه بلند

 • راه رفتن با پاشنه بلند را تست کنید

 

با پاشنه بلند راه رفتن لم خودش را دارد. زیرا بدن شما با حالت معمولی تفاوت بسیار زیادی خواهد داشت. ابتدا با پاشنه پا شروع کنید و یک قدم به جلو بروید. سپس تمام وزنتان را روی پنجه پا بیندازید. با هر قدم این دو کلمه را مداوم با خود تکرار کنید :‌ “پاشنه – پنجه ، پاشنه – پنجه”. پس از اینکه کمی به این کار عادت کردید خودتان را در آینه ببنید و از استایل جدید راه رفتن‌تان لذت ببرید.

 

 

 • ژست‌های خوب را تمرین کنید

 

پاشنه بلند ژست مخصوص به خودش را دارد. با هر قدمی که بر می‌دارید از کمرتان استفاده کنید و پاها را به سمت قسمت مرکزی بدن جا به جا کنید. پشتتان را صاف نگاه دارید. خم نشوید. دست‌ها را جمع نکنید یا در جیب نگذارید، آنها باید آزادانه حرکت کنند.  قدم‌های کوچک بردارید و مستقیم حرکت کنید.

 

 

 • به مرور زمان پوشیدن کفش پاشنه بلند را بیشتر کنید

 

نمی‌شود یک روزه از حالت آرام آرام به دوی ماراتون تغییر وضعیت بدهید. با روزی نیم ساعت شروع کنید و به مرور آن زمان را بیشتر کنید.

 

 

 • حرکات خاص را با پاشنه بلند تمرین کنید

 

با قدم زدن روی سطح کمی ناهموار شروع به تمرین کنید و سپس سعی کنید پله‌ها را بالا و پایین بروید.

 

 

 • اعتماد به نفس داشته باشید

 

از همه مهم‌تر داشتن اعتماد به نفس است. اگر همه‌ی موارد بالا را تقویت کنید اعتماد به نفس‌تان خود به خود کمی بالا می‌رود ولی باز هم باید از درون به این کار معتقد باشید و اعتماد به نفس‌تان را از دست ندهید.

مطالب مرتبط:

۱- ۷ کفشی که همه ی خانمها باید داشته باشند

۲- راه های افزایش ماندگاری کفشها

۳- خانم ها، چرا کفش های من ارزان به نظر می رسد

محمد رضا اهوارکی
نویسنده: محمد رضا اهوارکی
چند وقتی است که در حوزه ی استایل به طور جدی فعالیت می کنم و مطالبی رو که در ارتباط با آخرین مد روز برایم جالب باشد در سایت " چی بپوشم " قرار می دهم. مهندس مخابرات هستم و برنامه نویسی iOS نیز انجام می دهم.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :