اکسسوری‌های ضروری کفش کدامند؟

کفش‌ها آنقدر مهم هستند که برای مراقبت و نگهداری صحیح آن‌ها نیاز به یک سری وسایل جانبی دارید که به آن‌ها اکسسوری‌های کفش می‌گویند. اگرچه کفش‌ها خود اکسسوری محسوب می‌شوند اما این اکسسوری‌ها برای مراقبت بهتر و افزایش عمر کفش لازم هستند اما تعداد زیادی اکسسوری کفش در بازار وجود دارد که به همه آن‌ها نیاز ندارید. اکسسوری‌های ضروری کفش کدامند؟ هر کدام چه کاربردی دارند و چرا به آن ها نیاز دارید؟ بعضی از این موارد شاید بدیهی و پیش پا افتاده به نظر برسد اما کمتر کسی به ضرورت آن‌ها توجه می‌کند.

1- جا کفشی

تقریبا همه در منزل خود یک جا کفشی دارند که کفش‌ها را به ترتیب در کنار هم در آن می‌چینند. اما فضای داخل جا کفشی باید طوری باشد که هوا بین کفش‌ها جریان یابد و رطوبت کفش‌ها از بین برود. برای این منظور نوع خاصی از نظم دهنده‌ها برای داخل جا کفشی به کار می‌رود که باعث عمر بیشتر و سالم‌تر ماندن کفش‌ها می‌شود.

اکسسوری‌های ضروری کفش کدامند؟

2- پاشنه کش

شاید پاشنه کش وسیله کم اهمیتی به نظر برسد اما در برخی کفش‌ها که پوشیدن آن‌ها کمی سخت است استفاده از پاشنه کش باعث ماندگاری بیشتر لایه داخلی و قسمت پشت کفش می‌شود. پس وجود یک پاشنه کش در اندازه دلخواه شما ضروری است.

اکسسوری‌های ضروری کفش کدامند؟

3- نگهدارنده کفش

برخی کفش‌ها مثل کفش‌های چرمی اگر مدت طولانی استفاده نشوند فرم خود را از دست می‌دهند و تنگ یا گشاد می‌شوند برای جلوگیری از این وضعیت از وسیله ای به نام نگهدارنده کفش استفاده می‌شود که قالب کفش است و آن را در فرم اصلی خود حفظ می‌کند. پس اگر چنین کفشی دارید که به آن علاقمندید به یک نگهدارنده هم نیاز دارید. نگهدارنده‌ها برای پوتین‌ها هم ساخته شده‌اند.

اکسسوری‌های ضروری کفش کدامند؟

4- برس کفش

انواع مختلفی از برس کفش وجود دارد برخی برای واکس زدن و برخی فقط برای تمیز کردن و برخی برای جلای کفش است. برس‌هایی که از موی طبیعی ساخته شده اند اگرچه گرانتر هستند ولی بهتر از مدل‌های پلاستیکی هستند و به کفش آسیب نمی زنند.

5- کفی

کفی‌های قابل تعویض معمولا برای اندازه کردن کفش‌های گشاد به کار می‌روند اما کاربرد دیگر آن‌ها تمیز نگه داشتن کف کفش است. انواع نرم کفی کفش که به فرم‌های ارگونومیک ساخته شده‌اند برای تبدیل یک کفش معمولی به کفش طبی به کار می‌روند.

اکسسوری‌های ضروری کفش کدامند؟

مطالب مرتبط:

1-  8 کاری که خانم‌های خوش تیپ انجام می دهند

2-  افزایش عمر چرم با تکنیک‌هایی جالب

3- چگونه در زمستان بوت بخریم؟

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :