خانم‌های لاغر و قدبلند چه مانتویی بپوشند؟

خانم‌های لاغر و قدبلند در انتخاب مانتو با چالش بزرگی روبه‌رو هستند. بلندی، اندازه، رنگ، طرح و عوامل دیگر مانتو می‌توانند در استایل شما تاثیر به سزایی بگذارند. در این متن به شما کمک می‌کنیم که هم مانتویی مناسب قد بلند و  اندام لاغرتان انتخاب کنید و هم کیف، شلوار و اکسسوری مناسبی با آن ست کنید.

مطالب مرتبط:

۱- خانم‌های قدکوتاه چه مانتویی بپوشند؟

۲- راهنمای ست کردن مانتو به رنگ سبز با شال و روسری

۳- نکاتی برای خرید و ست کردن مانتو مشکی

اندازه مانتو مناسب قد بلند و اندام لاغر

به شدت از پوشیدن مانتوهای تنگ، دوری کنید. مانتوهای تنگ اصلا مناسب افراد لاغر و قدبلند نیستند. در عوض به سراغ مانتوهای گشاد و آزاد بروید تا قد شما را متعادل‌ نشان دهند (البته مانتو برای قدبلندها نباید خیلی گشاد و بادکرده باشد وگرنه اندام را خیلی درشت نشان خواهد داد).

 

رنگ مانتو مناسب قد بلند و اندام لاغر

همیشه شنیده‌ایم که افراد چاق باید از رنگ‌های تیره استفاده کنند. برای افراد لاغر دقیقا برعکس این قضیه صادق است. تا می‌توانید از رنگ‌های روشن استفاده کنید. از سفید گرفته تا آبی و صورتی روشن. ترجیحا مانتوهایی بپوشید که در آن‌ها از چند رنگ استفاده شده باشد. اگر در مانتویتان از چند رنگ استفاده نشده است، حتما با آن شلواری با رنگ متفاوت و متضاد بپوشید.

 

بلندی مانتو مناسب قدبلند و اندام لاغر

مانتوی بلند یا کوتاه؟ خانم‌های قدبلند بهتر است مانتویی با بلندی متعادل (تا زیر زانو)  بپوشند. البته مانتوهای بلندتر نیز می‌توانند بپوشند. مانتوهای خیلی کوتاه پاهارا خیلی بلند و لاغر نشان خواهند داد و مانتوهای خیلی بلند نیز در تن افراد لاغر و قدبلند، جالب نخواهند شد.

 

طرح مانتو مناسب قد بلند و اندام لاغر

همانطور که گفتیم مانتوهای تک رنگ و تیره برای افراد لاغر و قدبلند مناسب نیستند. مانتویی را انتخاب کنید که طرح شلوغ‌تری دارد. یکی از طرح‌های محبوب بین قدبلندها، مانتو با راه راه افقی و یا مانتو چهارخانه است. طرح راه راه افقی برخلاف راه راه عمودی، اندام شما را پرتر و قد شما را کوتاه‌تر نشان می‌دهد. طرح چهارخانه نیز همینطور. هر قسمت از بدن لاغرتر است بهتر است مانتو در همان قسمت طرح داشته باشد.

 

یقه مانتو مناسب قد بلند و اندام لاغر

همانطور که می‌دانید، یقه‌های پهن و بزرگ (مثل یقه انگلیسی و آمریکایی) برای خانم‌های درشت‌اندام اصلا مناسب نیستند. در عوض برای خانم‌های لاغر بهترین گزینه‌اند. اگر شانه‌های لاغری دارید که نمی‌خواهید لاغریشان خیلی به چشم بیاید، حتما از یقه‌های گرد و هفتی، دوری کنید.

 

با مانتو چی بپوشم؟

شلوار

با مانتویتان، شلواری راسته انتخاب کنید و یا شلواری که دمپای خیلی گشادی دارد. ترجیحا سمت شلوارهای خیلی تنگ و چسبان نروید.

 

کیف

بهترین کیف برای افراد لاغر و قدبلند، یک کیف بزرگ است؛ چون توجه‌ها را به سمت خود معطوف می‌کند. کیفی بزرگ و ترجیحا با رنگی تیره، انتخاب کنید تا با مانتو در تضاد باشد.

 

اکسسوری

همانند کیف، باید به سراغ اکسسوری و زیورآلات بزرگ نیز بروید. از گردنبندها، دستبندها و انگشترهای ظریف استفاده نکنید و همیشه انتخابتان زیورآلات پهن‌تر و نگین‌دار باشد.

شایسته عسگریان
نویسنده: شایسته عسگریان


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :