خانم‌های قدکوتاه چه مانتویی بپوشند؟

خانم‌های قدکوتاه در انتخاب مانتو با چالش بزرگی روبه‌رو هستند. بلنندی، اندازه، رنگ، طرح و عوامل دیگر مانتو می‌توانند در استایل شما تاثیر به سزایی بگذارند. در این متن به شما کمک می‌کنیم که هم مانتویی مناسب قد کوتاهتان انتخاب کنید و هم کفش، کیف و شلوار مناسبی با آن ست کنید.

ad banner

مطالب مرتبط:

۱- مانتو مناسب خانم‌های درشت و قدکوتاه

۲- مدل لباس عروس مناسب قدکوتاه‌ها

۳- نکات خوش‌تیپی خانم‌های قدکوتاه

 

اندازه مانتو مناسب قد کوتاه

خانم‌های قدکوتاه باید مانتوهایی تنگ و فیت تنشان بپوشند. مانتوهای گشاد نه تنها قد کوتاه را بیشتر نمایان می‌کند بلکه باعث می‌شود چاق‌تر نیز به نظر برسید. پس مانتوهای گشاد ممنوع!

 

رنگ مانتو مناسب قد کوتاه

بهتر است مانتویی که انتخاب می‌کنید بیشتر از یک رنگ در آن استفاده نشده باشد و یک‌دست باشد. حالا مسئله اینجاست که این رنگ باید تیره باشد یا روشن؟ جواب ما به شما رنگ تیره است. همانطور که می‌دانید رنگ تیره باعث لاغری و باریکی اندام می‌شود. این باریکی می‌تواند خانم‌های قدکوتاه را بلندقد جلوه دهد.

 

بلندی مانتو مناسب قد کوتاه

مانتوی بلند یا کوتاه؟ مسئله این است… خانم‌های قدکوتاه می‌توانند مانتوهای بلند بپوشند، اما مانتوی بلندی که تمام نکاتی که ذکر کردیم را دارا باشد؛ مثلا به هیچ وجه دنبال مانتو بلند گشاد یا خیلی رنگارنگ نروید که نتیجه جالب نخواهد شد

 

طرح مانتو مناسب قد کوتاه

همانطور که مانتوهای رنگارنگ برای افراد قدکوتاه مناسب نیستند، مانتوهایی که طرح شلوغ دارند نیز برای قدکوتاه‌ها مناسب نیستند. مانتویی را انتخاب کنید که طرح ساده‌ای دارد. یکی از طرح‌های محبوب بین قدکوتاه‌ها مانتو با راه راه عمودی است. طرح راه راه عمودی برخلاف راه راه افقی، اندام شما را کشیده‌تر نشان می‌دهد.

 

مانتو کمربنددار مناسب قد کوتاه

این نکته طلایی را هیچوقت فراموش نکنید؛ مانتوهای کمربنددار برای خانم‌های قدکوتاه ساخته شده‌اند! این نوع مانتوها پاها را بلندتر و کشیده‌تر نشان می‌دهند. بهتر است کمربند را تا می‌توانید بالا ببندید (مثلا تا زیر سینه آن را بالا بیاورید).

 

مانتوی دوکی مناسب قد کوتاه

اگر اصلا دوست ندارید از مانتوهای بلند استفاده کنید، پیشنهاد می‌کنیم از مانتوی دوکی استفاده کنید. مانتوهای دوکی معمولا کوتاه هستند و در قسمت میانی، گشادتر و پهن‌تر هستند. اگر می‌خواهید مانتوی کوتاهی بپوشید، مانتوی دوکی بهترین گزینه است.

 

با مانتو چی بپوشم؟

شلوار مناسب قد کوتاه

با مانتویی که انتخاب می‌کنید بهتر است شلواری بپوشید که بلندی آن تا مچ پا باشد. شلوارهایی که میزان بلندیشان اینقدر است، پاهای شما را کشیده‌تر از حالت عادی نشان می‌دهند. ترجیحا بهتر است شلوارتان فاق بلندی داشته باشد. شلوارهای راسته نیز گزینه خوبی هستند.

 

کفش مناسب قد کوتاه

کفشی که قسمت بیشتری از پای شما را نمایان کند و لژ یا پاشنه بلند نیز باشد، بهترین انتخاب است. اگر نمی‌خواهید پاهایتان در معرض دید باشند، می‌توانید در عوض از کفشی با رنگ کرمی روشن استفاده کنید. کفش‌های نوک‌تیز بهترین گزینه هستند.

 

کیف مناسب قد کوتاه

از کیف‌های بزرگ به شدت دوری کنید؛ مخصوصا اگر جثه کوچکی دارید. در عوض به سراغ کیف‌های کوچک و ظریف دوشی بروید. اکسسوری‌های دیگر شما نیز بهتر است ظریف باشند تا بالانس استایلتان حفظ شود.

 

شایسته عسگریان
نویسنده: شایسته عسگریان


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :