خانم‌های قدکوتاه چطور خوش‌تیپ شوند

اگر عموم خانم‌ها همیشه در انتخاب لباس مشکل دارند و نمی‌دانند که چه بپوشند این مشکل برای خانم‌های قد کوتاه چند برابر است، چون محدویت‌های زیادی برای آن‌ها در انتخاب وجود دارد. اما این آخر دنیا نیست و راه‌هایی هست که خانم‌های قد کوتاه هم بتوانند خوش لباس شوند. کارشناسان مد توصیه‌های مختلفی در این زمینه دارند. خانم‌های قدکوتاه چطور خوش‌تیپ شوند. 

نکته مهمی که باید به آن توجه شود این است که اگرچه زنان ریزجثه و قدکوتاه همگی قد زیر 160 سانتی متر دارند اما همه یک شکل نیستند و هر کدام ویژگی‌های خاصی در اندام خود دارند که در انتخاب لباس باید به آن دقت کنند.

به دنبال لباس‌های مخصوص قدکوتاه‌ها باشید

اگرچه چنبن برندهایی در کشور ما وجود ندارد اما اگر خوش شانس و جستجوگر باشید می‌توانید لباس‌هایی پیدا کنید که کاملا سایز شما باشند. البته خرید از لباس‌های بچگانه به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود.

مهارت‌های ساده خیاطی را یا بگیرید

مهارت‌های ساده مثل کوتاه کردن آستین‌ها، شلوارها و مواردی مشابه این را یاد بگیرید تا بدون نیاز به کمک و هزینه این کارها را انجام دهید.

یک خیاط ماهر استخدام کنید

یک خیاط ماهر می‌تواند لباس‌های شما را بر اساس اندازه دقیق شما بدوزد و در نتیجه این لباس‌ها به تن شما زیباتر دیده خواهند شد. پس لباس‌های مهم را آماده نخرید و به خیاط سفارش دهید.

خانم‌های قدکوتاه چطور خوش‌تیپ شوند

آستین پیراهن‌ها را تا کنید

اگر بلوز یا پیراهن آستین بلند می‌پوشید می‎توانید به جای کوتاه کردن آستین‌ها آن‌ها را تا کنید تا هم اندازه شوند و هم شیک‌تر به نظر برسید.

خانم‌های قدکوتاه چطور خوش‌تیپ شوند

سراغ شلوارها و دامن‌های فاق بلند بروید

این شلوارها و دامن‌ها باعث می‌شوند پاها کشیده‌تر به نظر برسد و در نتیجه قد شما بلندتر به نظر برسد.

چوب رختی‌های کم عرض تهیه کنید

چوب رختی‌های معمولی باعث می‌شوند لباس‌های سایز کوچک شما کش بیایند. به جای آن‌ها می‌توانید از چوب رختی‌های کوچک استفاده کنید.

خانم‌های قدکوتاه چطور خوش‌تیپ شوند

کفش و شلوار هم رنگ استفاده کنید

پوشیدن کفش و شلوار هم رنگ با ایجاد خطای دید پاها را یک پارچه و کشیده نشان می‌دهد.

و در نهایت اعتماد به نفس داشته باشید

پس از رعایت همه این نکات توجه داشته باشید که اصل مهم در خوش تیپی اعتماد به نفس است. هر چقدر هم که لباس‌های شما زیبا و اندازه باشد اگر آن‌ها را با عزت نفس نپوشید زیبا نخواهید شد.

مطالب مرتبط:

1- توصیه‌هایی برای خانم‌های ریزجثه در انتخاب لباس

2- چند توصیه مد برای خانم‌های قد کوتاه

3- کوتاه‌ها چی بپوشند؟دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :