مدیر سایت در
0

ســه مُـــــد خــطرناک که باید از آنها دوری کنید

ســه مُـــــد خــطرناک که باید از آنها دوری کنید

اغلب منتقدان مدهای خطرناک بر این باورند که این روزها طراحان مد و زیبایی کمتر توجهی به سلامت افراد دارند و بیشتر طراحی‌ها به گونه‌ای مشتری‌پسند است و نوجوانان و جوانان با هر نوع طرز فکری به سمت این طرح‌ها گرایش پیدا کنند. در عین حال، این روزها تبلیغات گسترده توسط رسانه‌های خاص باعث شده تا پیروی از مد به‌طور کورکورانه‌ای توسط گروه خاصی از جوانان و حتی میانسالان انجام شود. از طرف دیگر، بالا رفتن سطح توقع‌ها از صنعت مد و گرایش افراطی افراد به مدهای عجیب و غریب، طراحان مد را وادار به تولید محصولاتی ضدسلامت می‌کند. امروز تیم چی بپوشم شما را با ســه مُـــــد خــطرناک که باید از آنها دوری کنید آشنا می سازد.

ســه مُـــــد خــطرناک که باید از آنها دوری کنید

 

مایکل جرارد، منتقد مجله مد نیویورک، معتقد است: «چند سالی است که جوانان و نوجوانان، خودشان هم نمی‌دانند به چه نوع مدی علاقه‌مندند و خیلی زود از انواع مدها خسته می‌شوند و ترجیح می‌دهند به سراغ مدهای عجیب و غریب بروند.» البته در این بین نمی‌توان نقش هنرپیشه‌ها و افراد مشهور دنیای‌هالیوود و غرب را نادیده گرفت؛ چراکه اغلب طراحان مد سعی در راضی نگه داشتن این طرفداران خود دارند تا به عنوان الگو، خواسته یا ناخواسته، در جامعه تبلیغ کنند و بازار فروش بزرگی را برای دست‌اندرکاران صنعت مد رقم بزنند.

مایکل جرارد می‌گوید: «اصولا پیروی از مد اعتیادآور است و اگر به دنیای مد وارد شوید، به ندرت توان خارج شدن از آن را خواهید داشت و گوش کردن به اخبار دنیای مد و پیگیری مباحث مربوط به آن و خرید ژورنال‌های بعضا گران‌قیمت با زندگی روزمره شما عجین خواهد شد.»

۱- خطر کفش‌های پاشنه بلند و نوک‌تیز

متخصصان معتقدند بلندی پاشنه کفش خانم‌ها باید حداکثر ۳ سانتی‌متر باشد و کفش باید به نوعی طراحی شود که پنجه پا به راحتی داخل آن قرار گیرد و پا هیچ فشاری را متحمل نشود؛ اما چه تعدادی از خانم‌های طرفدار چنین پاپوشی خواهند بود؟ خیلی از خانم‌ها دلشان می‌خواهد با پوشیدن این کفش‌ها بلندتر و زیباتر به نظر برسند ولی پزشکان می‌گویند پوشیدن مداوم این کفش‌ها باعث آسیب‌دیدگی و بدشکلی انگشتان پا، به ویژه شست پا، می‌شود. از طرفی، انقباض تاندون آشیل و بروز مشکلات شدید هنگام راه رفتن نیز از دیگر عوارض این مد خطرناک است. همچنین پوشیدن کفش پاشنه بلند فشار زیادی را به کمر وارد می‌کند و در طولانی‌مدت باعث کمردردهای شدید خواهد شد.

ســه مُـــــد خــطرناک که باید از آنها دوری کنید

۲- خطر شلوار جین تنگ

با فرا رسیدن فصل زمستان، شلوارهای جین تنگ دوباره مد می‌شوند و به گفته متخصصان صنعت مد و زیبایی، پوشیدن چکمه‌های بلند و نیمه‌بلند فقط و فقط با شلوارهای جین تنگ همخوانی دارد و به اصطلاح، ست می‌شود. این در حالی است که پوشیدن این شلوارها می‌تواند باعث عفونت مثانه خانم‌ها شود که از نشانه‌هایش خارش و تکرر ادرار است. از طرف دیگر، محققان دانشگاه پورتلند معتقدند از آنجا که در این لباس‌ها امکان تبادل هوا وجود ندارد، شانس رشد قارچ‌ها نیز افزایش پیدا می‌کند و محیطی تاریک و مرطوب زمینه را برای رشد سریع قارچ‌ها در کشاله ران فراهم می‌آورد که با خارش و قرمزی پوست همراه است.

خطر شلوار جین تنگ

۳- موهایتان را آزار ندهید

در سال‌های اخیر، در هر فصل، شاهد مد شدن رنگ موی خاصی هستیم و بسیاری از طرفداران مد نیز از این قافله عقب نمی‌مانند. به عنوان نمونه، فصل بهار رنگ موی عسلی مد می‌شود و تابستان، دیگر این رنگ مد نیست و موها باید فر و به کمک مواد شیمیایی و پودرهای دکلره، دودی شوند اما با رسیدن فصل سرما دوباره باید از شر این رنگ خلاص شد و به سراغ رنگ‌های زیتونی تیره رفت. در عین حال، موهای فر دیگر برای زمستان جذاب نیست و موها باید به کمک اتوی مو صاف شوند و این مهم نیست که چه آسیبی به موها می‌رسد؛ چراکه موی صاف و لخت مد شده و نمی‌توان از مد پیروی نکرد! البته نمی‌توان خطر استفاده مداوم از سشوار، بابیلیس، حالت‌دهنده‌های مو،‌ ژل و واکس مو را نیز نادیده گرفت؛ چراکه کمترین آسیب آن ها، ریزش شدید موهاست.

ســه مُـــــد خــطرناک که باید از آنها دوری کنید

 

مطالب مرتبط: 

1- تاثیر کفش پاشنه بلند بر روی زانو

2- کفش پاشنه بلند و نکات مربوط به آندیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :