مهفام میرزایی در
0

اصول انتخاب کفش ورزشی

اصول انتخاب کفش ورزشی

پوشیدن کفش ورزشی مناسب لازمه هر گونه فعالیت ورزشی است. اما آیا هر کفشی که گران و مارک دار باشد مناسب پای شما است؟ این مطلب را با عنوان راهنمای انتخاب صحیح کفش ورزشی بخوانید تا با اصول انتخاب کفش ورزشی و دانستنی های مرتبط با آن آشنا شوید.

اصول انتخاب کفش ورزشی

کفش های پیاده روی؟ کفش های دو؟ یا کفش های ورزشی؟
کفش های دو برای دویدن و راه رفتن طراحی شده اند چون فشار را از پاشنه به نوک منتقل می کنند. کفش های دو به کفش های پیاده روی ارجحیت دارند چون دوام کفش های دو از کفش های پیاده روی بیشتر است و برای انواع گسترده تری از پاها طراحی شده اند. اما اگر فعالیت هایی مثل ایروبیک و ورزش های حرفه ای جزو برنامه روزانه شما است سراغ کفش های ورزشی تخصصی بروید.

اصول انتخاب کفش ورزشی

شکل پای شما جزو کدام دسته است؟
درد زانو، میخ پاشنه و آرتروز از مشکلاتی هستند که بر اثر ورزش نادرست پیش می آیند. کفش هایی که درست و مناسب شکل پای شما طراحی شده باشند از این مشکلات پیشگیری می کنند و عملکرد ورزشی را بهبود می دهند. برای این که شکل پای خود را تشخیص دهید به کف کفش های تختی که مدت زیادی پوشیده اید نگاه کنید محل ساییده شده نقطه فشار در پای شما را نشان می دهد.

اصول انتخاب کفش ورزشی

اگر لبه های خارجی کفش ساییده شده باشد یعنی شما موقع راه رفتن بیشترین فشار را به کناره های کفش وارد می کنید برای مهار این فشار به دنبال کفش هایی با بالشتک در قسمت وسط کف باشید همچنین کفی کفش باید انعطاف پذیر باشد.

اگر لبه های داخلی ساییده شده باشد یعنی پاهای شما موفق راه رفتن به طرف داخل خم می شود که نشانه قوس زیاد یا نبود قوس در کف پا است و باید به دنبال یک کفش محکم و مقاوم و طبی باشید

اگر هر دو مساوی ساییده شده باشد یعنی شما متعادل راه می روید و همه گونه کفشی می توانید بپوشید فقط به دنبال کفش هایی با کف راحت و نرم و بالشتک یکسان در همه نقاط باشید.

کی به کفش ورزشی نو نیاز داریم؟
به وسط کفی کفش نگاه کنید اگر بالشتک داخلی آن ساییده شده باشد و اگر قسمت خم شونده پنجه دچار چروک و پارگی شده باشد وقت آن است که کفش ورزشی نو بخرید.

مطالب مرتبط

۱- پاشنه بلند یا کتانی؟ کدام را بپوشیم

۲- چگونه با کفش پاشنه بلند راه برویم؟

۳- هفت کفشی که همه خانم ها باید داشته باشند

۴- معرفی برند اسکچرز تولید کننده بهترین کتانی‌های روزمره

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :