انواع مدل کفش مردانه برای تمام فصل ها

شک نداشته باشید که کفش یکی از مهم‌ترین اجزای استایل شماست. شاید تنوع آن در میان تنوع دیگر پوشاک‌تان به چشم نیاید اما همان تعداد محدودتر نیز نشان‌دهنده‌ی اولویت‌های شما در انتخاب است. هرچند ممکن است به شیوه‌ی بسیاری از مردان شما نیز، یک کفش رسمی را با هر لباسی و در هر زمانی به پا کنید اما با توجه به لباس‌هایی که می‌پوشید و موقعیت‌هایی که در آن قرار دارید، داشتن تعدادی کفش برای شما ضروری است. چقدر با انواع مدل کفش مردانه آشنا هستید؟ کارشناسان چی بپوشم در ادامه انواع مدل کفش مردانه برای تمام فصل ها، به آن نیاز دارید را معرفی خواهد نمود. با ما همراه باشید.

صندل برای تابستان

صندل مردانه برای تابستان

برای هر کدام از انواع پوشاک زمان و مکان خاصی وجود دارد. در این میان صندل‌ها بدترین انتخاب‌ها برای قرارهای رسمی، حضور در محل کار، دیدارهای خانوادگی و مهم‌تر از همه خواستگاری رفتن هستند! تصور نکنید که چون فصل گرما در راه است می‌توانید یک جفت صندل بخرید، با آن جوراب سفید بپوشید و هر کجا خواستید سر بزنید.

به طور خاص صندل‌ها برای گپ‌های شب‌های گرم تابستان، قدم زدن در کنار ساحل، در طول روزهای تعطیل، قرارهای دوستانه در پارک و کافه و محیط‌های این چنین مناسب است. خوب باید بپذیریم که کارکردهای صندل محدودتر از دیگر کفش‌هاست اما این دلیل خوبی برای نداشتن صندل نیست. بگذارید با اصول اولیه انتخاب لباس مناسب شروع کنیم. صندل‌ها و شلوارک می‌توانند جایگاه خوبی در کمد لباس شما داشته باشند و در ماه‌های گرم سال به خوبی با هم ست شوند. دقت داشته باشید مدل صندلی که انتخاب می‌کنید با شلوارک یا شلواری که می‌پوشید هماهنگی کامل داشته باشد. برای موقعیت‌هایی که می‌خواهید شلوار مردانه را با صندل ست کنید، سعی کنید از انواع صندل‌های مردانه چرم استفاده کنید. یک شلوار کتان رنگ روشن و تی‌شرت مردانه ساده انتخاب خوبی است. بهتر است بلندی شلوار کتان تا روی قوزک پا باشد و یا اینکه کمی شلوار را تا بزنید.

کفش های ورزشی

کفش‌های ورزشی

راحت‌ترین کفش‌هایی که نوع بشر در طول تاریخ ساخته است، از همین نوع‌اند! کفش‌هایی مخصوص لباس‌های ورزشی و شلوارهای جین شما. در استفاده از این نوع کفش‌ها همیشه یک چیز را به یاد داشته باشید؛ اگر مشکل خاصی در پا، کمر و کلاً استخوان‌های خود ندارید باید حساب کفش‌های پیاده‌روی را از کفش‌های دو و ورزش حرفه‌یی جدا کنید.

کفش ورزشی تنها کفشی است که در انتخاب رنگ آن هیچ محدودیتی وجود ندارد! هرچه رنگی‌تر و متضادتر، بهتر و هرچه هماهنگ‌تر و ساده‌تر، زیباتر! همیشه ترکیب‌های ورزشی به چندرنگ بودن معروف بوده‌اند.

اگر به دنبال خرید یک جفت کفش ورزشی هستید، به هماهنگی کفی داخلی آن با کف پای خود و نیز خنکی و گرمی پارچه‌ای که برای ساخت رویه‌ی آن به کار رفته است، دقت کنید.

تکنیک هایی ساده برای نگهداری از کفش های چرمی

کفش مردانه رسمی

انواع آکسفورد، لوفر، دربی و چلسی آن را دیده‌اید. این کفش‌ها افزون بر پوشیدن به همراه کت‌ و شلوار و پیراهن‌ و شلوار، کاربردهای بسیار دیگری با انواع لباس‌ها دارند. این ویژگی همه به دلیل مدل‌های برش و دوخت برخی از آنها، مانند آکسفورد و لوفر است و هم به دلیل رنگ‌های سنگین و همه‌پسند.

نکته‌ی جالب در مورد کفش‌های رسمی مردانه این است که معمولاً هر مردی سبک خاص خود را برای انتخاب کفش رسمی دارد؛ کسی که آکسفورد می‌پوشد، خیلی سخت به سراغ مدل‌های لوفر و مونک استرپ می‌رود و برعکس. هرچند خانم‌ها نیز برای انتخاب کفش رسمی سبک خاص خود را دارند اما این موضوع در انتخاب کفش‌های مردانه به روشنی بیشتری دیده می‌شود.

شاید انواع و اقسام کفش‌های دیگر برای شما چندان ضروری نباشد اما حتماً یک جفت کفش رسمی مناسب در جاکفشی شما پیدا می‌شود. نکته‌ی مهم دیگر این است که انواع مات آن به براق ترجیح داده می‌شوند، چون کارکرد بیشتری دارند و نگهداری از آنها نیز به مراتب آسان‌تر است. اگر به پوشیدن کفش خاصی عادت ندارید و می‌خواهید به جای عجیب جلوه کردن، شیک و عادی به نظر برسید، از انتخاب کفش‌های کاملاً نوک‌تیز، کاملا مربعی و کاملا گرد، اجتناب کنید. کفش رسمی باید برشی مناسب و همخوان با پای شما داشته باشد.

بوت و نیم‌بوت برای زمستان

بوت و نیم‌بوت برای زمستان

چکمه‌ها و بوت‌ها انواع رسمی و غیر رسمی مختلف و نیز کاربردهای فراوانی دارند. موضوعی که در استفاده از این کفش‌ها نباید فراموش کنید این است که همچنان به جوراب خود توجه کنید! چه کفش بلند و ساق‌دار بپوشید و چه کفش بدون ساق، جوراب شما مانند پلی میان کفش و شلوار شما عمل می‌کند!

مطالب مرتبط: 

1- کفش مشکی بپوشم یا کفش قهوه ای؟

2- ۴ گام تا تمیز کردن کفش چرم جیر

3- چه واکسی برای کفشم انتخاب کنم؟

مدیر سایت
نویسنده: مدیر سایت
کارشناسان معتقدند که ۹۰ درصدِ نظر مردم راجع به شما در ۹۰ ثانیه اول ملاقات شما شکل می گیرد و شما هیچ وقت فرصت دیگری برای تغییر دادنِ تاثیر اولیه به دست نخواهید آورد.


دیدگاه شما

مددی در تاریخ 25 آوریل 2017

هرچقدر هم دفاع کنند ازش من باز میگم صندل مناسب آقایون نیستش :))

قزلباش در تاریخ 27 جولای 2017

اگر به یه جزیره گرمسیری و مرطوب سفر کنید اونوقت به ارزش صندل پی می بریدارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :