حمید شمس الهی در
0

راهنمای انتخاب کت و شلوار مردانه برای بهار و تابستان

راهنمای انتخاب کت و شلوار مردانه برای بهار و تابستان

فصل بهار و تابستان در راه است و با خود موجی از راحتی و آرامش به همراه دارد اگرچه این فصل دلپذیر ممکن است همراه با راحتی در انتخاب لباس باشد اما هیچ بهانه‌­ای برای پوشیدن لباس‌های درهم‌ و برهم پذیرفته نیست. یک مرد مدرن امروزی برای رفتن به اداره، یک ملاقات و یا یک مهمانی غیرمنتظره چه لباسی می­پوشد؟ محیط کاری پوشش و لباس مخصوص به خود را دارد بخصوص زمانی که به فصل تابستان نزدیک می‌شویم. اما به‌طورکلی همواره باید از قوانین یکسانی پیروی نمود: اگر شما فردی شیک‌پوش و به‌ روز هستید داشتن دید حرفه‌­ای و مناسب از اهمیت زیادی برخوردار است بدون توجه به آب‌ و هوا و فصلی که در آن هستیم. به‌ جای مشاهده بی‌فایده و صرفاً از روی سرگرمی پوشش­‌های تابستانی آن را به فرصتی عالی و بی‌نظیر برای گسترش دادن رنگ­‌های لباس‌ها و ایده‌های مختلف در نظر می‌­گیریم. ما در این مقاله راهنمای انتخاب کت و شلوار مردانه برای بهار و تابستان را به شما ارائه ‌می‌دهیم تا در گرم­ترین فصل‌های سال هم احساس خنکی و راحتی داشته باشید:

single_content ad banner

 

با چه دیدگاهی کت‌ و شلوار تابستانی انتخاب کنیم؟

کت‌ و شلوار بخش ضروری و واجب از کمد لباس یک مرد شیک‌پوش و به‌ روز است با این‌ حال هر کت‌ و شلواری مناسب همه موقعیت­‌ها و فصول سال نیست. برای داشتن بهترین انتخاب، توجه به بافت پارچه، الیاف و دوخت کت‌ و شلوار بسیار مهم است. درواقع ساختار یک کت‌ و شلوار، وزن، بافت و قابلیت مبادله حرارت راحتی آن را تعیین می­کند.

جنس الیاف تشکیل‌ دهنده کت‌ و شلوار به شما کمک می­‌کند که در گرم­‌ترین فصل سال هم احساس خنکی داشته باشید، به این صورت که پارچه‌ه­ای با الیاف و ساختار سبک­‌تر و گشادتر باعث ایجاد جریان هوای بیشتر و درنتیجه گرمای کمتری را به همراه خواهد داشت.

پارچه‌های مناسب برای کت‌ و شلوارهای تابستانی

 در طول ماه­‌های سرد سال کت‌ و شلوارهایی از جنس پشم و نخ راه‌ راه مناسب بوده و نه‌ تنها خوش بافت و حرفه­‌ای به نظر می­‌رسد بلکه شما را گرم نگه می‌دارد. با این‌ حال در طول تابستان این کت‌ و شلوارها باید با کت‌ و شلوارهایی با پارچه سبک­‌تر و راحت­‌تر عوض شوند به‌ طوری‌ که با حفظ ظاهر شیک و زیبا شما را خنک نگه‌ دارند.

کت و شلوار کتان

کتان یک جنس کلاسیک برای بهار و تابستان است. همچنین به خاطر وزن سبکش یکی از محبوب­‌ترین پارچه­‌ها برای کت‌ و شلوار تابستانی است. کتان از الیاف گیاه کتان تهیه‌ شده و بافتی طبیعی و بی‌­نظیر دارد. این پارچه بسیار راحت چروک می­‌شود، اگر قصد دارید کت‌ و شلوار کتان برای محل کار بپوشید به یک ترکیب کتان همراه با پنبه یا پشم نیاز دارید، با این ترکیب شما همان دید کتان را بدون داشتن چین‌ و چروک فراوان برای کت‌ و شلوار خود خواهید داشت.

راهنمای انتخاب کت و شلوار مردانه برای بهار و تابستان

کت‌ و شلوار پنبه­‌ای

کت‌ و شلوار با پارچه‌ها­یی از جنس پنبه یکی از انتخاب­‌هایی است که همه‌ جا کاربرد دارد و به شما اجازه می­‌دهد ظاهری لطیف و در عین‌ حال غیررسمی داشته باشید و این ویژگی آن را برای تابستان بسیار محبوب خواهد کرد. پارچه­‌هایی با الیاف پنبه محکم­‌تر و سخت­‌تر از الیاف پشمی است اما مزیت آن خنک­‌تر بودن و سبک­‌تر بودن آن‌هاست. یکی از محبوب­‌ترین رنگ‌­ها برای کت‌ و شلوار با جنس پنبه رنگ خاکی آن است اما اگر تمایل دارید دلربا و راحت­‌تر باشید رنگ آبی آن بسیار مناسب است.

راهنمای انتخاب کت و شلوار مردانه برای بهار و تابستان

کت‌ و شلوار نخی راه‌ راه

پارچه­‌های نخی راه‌ راه نه‌ تنها برای مدتی کوتاه بلکه برای کل روز کاربرد دارد. پارچه­‌های نخی راه‌ راه، سبکی که از جنوب سرچشمه گرفته و روز به‌ روز بر محبوبیت و فراگیر شدن آن افزوده می‌شود. پارچه نخی خط‌دار منحصر به‌ فرد است و هنوز به‌ عنوان یک مجموعه حرفه‌­ای و تجاری مناسب برای مردان شیک‌پوش و مدرن در تابستان ، پیشنهاد می­‌شود.

نکته مهم: پارچه نخی راه‌ راه اغلب یک مدل غیررسمی بوده و برای پوشش مشاغل رسمی قابل‌ قبول نیست.

راهنمای انتخاب کت و شلوار مردانه برای بهار و تابستان

کت‌ و شلوار فرسکو

اکثر مردم برای فصل تابستان به کت‌ و شلوار پشمی فکر نمی­‌کنند در حالی‌ که پشم فرسکو داستانی کاملاً متفاوت دارد. کلمه فرسکو از کلمه ایتالیایی “affresco” گرفته‌ شده است که به معنای خنک و با طراوت است و این دقیقاً همان حسی است که شما با پوشیدن کت‌ و شلوار فرسکو خواهید داشت. این پارچه شامل نخ­‌های متعدد و پشم پیچ‌خورده با یک بافت آزاد است که به پارچه اجازه می‌­دهد بسیار نازک و سبک و درعین‌حال کاملاً با دوام باشد. این پارچه به‌ طور خاص برای تابستان طراحی شده است و  اگرچه بافت باز آن حداکثر جریان هوا را فراهم می­‌کند، ظاهر پر از چین پارچه که توسط پشم‌های پیچ‌خورده ایجاد می­‌شود این کت‌ و شلوار را بسیار شیک و ظریف ساخته است. پشم­‌های این سبک به دلیل اینکه مانند فیلتر عرق را جذب نمی­‌کنند بسیار بهتر از پارچه­‌هایی با الیاف پنبه یا کتان هستند و سبب می‌­شوند شما بهترین حس را داشته باشید.

کت‌ و شلوارهای کتان ظریف

این مدل همچنین با نام کتان ظریف (cambric) نیز شناخته می‌­شوند. این پارچه پارچه کتان با وزن کم، کمی براق، بسیار راحت و مناسب برای تابستان می­‌باشد. این پارچه بسیار نزدیک به پارچه کتانی راه‌ راه و زبر و جنسی محکم و بادوام دارد و زمانی که آن را لمس می­‌کنید بسیار لطیف به نظر می­‌رسد.

رنگ کت‌ و شلوارهای تابستانی

بدیهی است که کت‌ و شلوارهای سرمه‌ای، خاکستری زغالی و مشکی همواره باید بر اساس نوع کسب‌ و کار شما انتخاب شوند. رنگ‌های روشن‌تر مانند خاکی و نقره‌ای به‌جای جذب گرما آن را منعکس خواهد کرد. تابستان زمان بسیار مناسبی برای افزودن رنگ، طراوت و سرزندگی به کمد لباستان خواهد بود.

  • نقره‌ای

این رنگ تقریباً با هر پارچه‌ای برای فصل تابستان به‌خوبی سازگار است. پوشیدن یک کت‌ و شلوار فرسکو نقره‌ای با یک پاپیون و دستمال جیب، یک ظاهر شیک به شما خواهد داد و برای اداره و محل کار نیز مناسب خواهد بود.

  • آبی

کت‌ و شلوارهایی که به‌ صورت عمده لاجوردی تیره هستند از این حالت فاصله گرفته و با سایه‌های آبی‌ رنگ سرزنده‌تر شده‌اند. این سایه‌های لطیف و گیرا در افزودن جوانی و شادابی به چهره‌تان ایده آل هستند. بهترین پارچه برای این رنگ پارچه‌ی کتان است و پارچه‌ی نخی راه‌ راه آبی و سفید یک ظاهر کلاسیک برای تابستان برای شما به ارمغان خواهد آورد.

 راهنمای انتخاب کت و شلوار مردانه برای بهار و تابستان

  • خاکی

اگر به دنبال رنگی برای بهار و تابستان هستید، کت‌ و شلوار خاکی یک انتخاب مناسب برای هر رویدادی در طول روز می‌باشد (پوشیدن آن در شب ممکن است غیررسمی به نظر آید). کت‌وشلوار خاکی همراه با لوازم جانبی مناسب بسیار جذاب است. کت‌ و شلوار خاکی خود را همراه با یک پیراهن آبی و سفید راه‌ راه و یک کراوات لاجوردی و یا با یک پیراهن صورتی و کراوات طرح دار بپوشید.

  • مشتقات و سایه‌های رنگ قرمز

رنگ قرمز و مشتقات آن در کت‌وشلوارهای مردانه با نزدیک شدن به تابستان بیشتر و بیشتر دیده می‌شود. هر کلکسیون از طراحان لباس مردانه از بربری گرفته تا دولچه گابانا پر از لباس با رنگ‌های قرمز، زرشکی و گیلاسی است. اگر شما قبلاً یک کمد پر از کت‌ و شلوارهای با طیف رنگ‌های متنوع در قفسه‌های لباس خود داشته‌اید، شاید کت‌ و شلوارهای قرمز و مشتقات آن حرکت بعدی شما باشد.

  • آلبالویی و قرمز شاتوتی

این رنگ‌های غنی و اشباع‌ شده به‌ خوبی برای تابستان مناسب خواهند بود و راه خود را به کمدهای لباس شما باز خواهند نمود.  Marc Jacobs و Moschino کت‌ و شلوارهایی به رنگ قرمز شاتوتی را به‌صورت عمده برای مد تابستانی مردان عرضه می‌کنند.

مطالب مرتبط:

۱- ۲۰ اشتباه در لباس پوشیدن مردانه که باید به آن‌ها دقت کرد

۲- پیراهن‌های مناسب برای پوشیدن با کت و شلوار خاکستری

۳- ۱۰ لباس ضروری که همه آقایان نیاز دارند

۴- کت تک مردانه و چند ست شیک برای تمام فصول سال

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شما

سارا هنجنی در تاریخ 25 مارس 2017

به نظر من کت و شلوار مردانه خاکی یکی از بهترین انتخاب ها برای تابستان هستشارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :