۲۰ اشتباه در لباس پوشیدن مردانه که باید به آن‌ها دقت کرد

9 مارس 2017 ساعت 09:39

توسط حانیه محمد علی

۲۰ اشتباه در لباس پوشیدن مردانه که باید به آن‌ها دقت کرد

“تغییرات بزرگ با کارهای کوچک شروع می‌شود”. این جمله برای شما آشنا نیست؟ این جمله یکی از واقعیت‌های زندگی است. بخصوص زمانی که پای خطاها و اشتباهات در میان است. راجع به این موارد فکر کنید. این بدشانسی‌های کوچکی که همه روزه برای ما پیش می‌آید. دکمه پیراهن مورد علاقه شما کنده می‌شود. کفش چرمی که همیشه می‌پوشیدید پاره می‌شود. خط‌های براق اتو روی کت و شلواری که عاشقش بودید می‌افتد. این‌ها مسائل آزار دهنده‌ای هستند که در نتیجه چیزهایی که از آن‌ها آگاه نیستید ایجاد می‌شوند. بیشتر ما در لباس پوشیدن عادت‌های مخصوصی داریم که بعضی از آن‌ها اشتباه هستند، هر چند اشتباه‌های کوچک. ولی همین نقص‌های ریز باعث می‌شوند استایل ما کامل و زیبا به نظر نرسد. ما در این مقاله ۲۰ اشتباه در لباس پوشیدن مردانه که باید به آن‌ها دقت کرد را برای شما بازگو می‌کنیم تا از آن‌ها اجتناب کنید.

 

اشتباه اول – کشیدن نخ‌های آویزان از لباس

اگر دیدید که نخی از لباس شما آویزان شده اصلا به کشیدن آن فکر هم نکنید! این نخ‌ها را یا با قیچی ببرید و کوتاه کنید.

 

اشتباه دوم – سفت نکردن دکمه‌های شل شده لباس

اگر حس می‌کنید دکمه‌های لباس‌تان شل شده است، حتما به سفت کردن و دوختن آن اقدام کنید. چرا که پیدا کردن دکمه‌ای که دقیقا شبیه به دکمه‌های لباس باشد کار سختی است. هنگامی که لباس‌تان را به خشکشویی می‌برید می‌توانید درخواست کنید از سفت بودن دکمه‌های لباس مطمئن شوند و در صورت نیاز این کار را برای شما انجام دهند.

20 اشتباه در لباس پوشیدن مردانه که باید به آن‌ها دقت کرد

اشتباه سوم – پوشیدن شلوار‌هایی که فیت تن شما نیستند

پیدا کردن شلواری که دقیقا اندازه تن شما باشد و روی اندام شما بی‌نقص به نظر برسد کار دشواری است به همین دلیل بهتر است وقتی شلوار جدیدی می‌خرید ایراد‌های آن را با کمک یک خیاط ماهر برطرف کنید.

 

اشتباه چهارم – چک نکردن جیب‌های لباس قبل از شستن آن‌ها

شاید وجود چند ورق کاغذ و یا رسید خرید در جیب شما هنگام شستن لباس مردانه بی‌ضرر باشد ولی اگر یک روان نویس یا خودکار را داخل جیب لباس‌تان فراموش کرده باشید کل لباس‌های شما غیر قابل استفاده خواهد شد.

 

اشتباه پنجم – نخواندن برچسب و راهنمای لباس

همیشه دلیلی برای نوشته شدن این دستور العمل‌ها روی لباس وجود دارد: “با ماشین لباسشویی شسته نشود.” و یا “این لباس را با آب گرم و داغ نشویید.”
تمام این دستورالعمل‌ها برای این است که لباس‌های ظریف و حساس شما سالم بمانند.

 

۲۰ اشتباه در لباس پوشیدن مردانه که باید به آن‌ها دقت کرد

اشتباه ششم – تنظیم زمان نادرست خشک کن

به یاد داشته باشید لباس‌های خود را برای مدت طولانی در خشک کن رها نکنید، زیرا به سرعت باعث کهنه شدن پارچه لباس می‌شود.

 

اشتباه هفتم – قرار دادن لباس‌ها برای مدت طولانی داخل خشک کن

هنگامی که لباس‌تان را از خشک کن بیرون آوردید، حتما به آویزان کردن آن اقدام کنید تا چروک‌ها بر روی لباس‌تان ماندگار نشوند.

 

اشتباه هشتم – استفاده نادرست از خشک کن لباس

بعضی از لباس‌ها دارای پارچه‌های بسیار ظریفی هستند، پس از انداختن آن‌ها در خشک کن اجتناب کنید.

 

اشتباه نهم – پوشیدن پیراهن با دوخت نامناسب

پلاکت لباس قسمتی است که دکمه‌های لباس بر روی آن دوخته می‌شود. چرا این قسمت از پیراهن اهمیت دارد و باید درست دوخته شده باشد؟
اگر شما بیشتر پیراهن خود را بدون کراوات استفاده می‎کنید حتما هنگام پوشیدن کت با این مسئله مواجه شده‌اید که یقه لباس زیر کت جمع می‌شود. اگر پلاکت پیراهن شما درست دوخته نشده باشد باعث می‌شود قسمت بالایی پیراهن درست روی بدن شما قرار نگیرد و ظاهر آراسته‌ای نداشته باشید.

۲۰ اشتباه در لباس پوشیدن مردانه که باید به آن‌ها دقت کرد

اشتباه دهم – انتخاب پیراهن‌های گشاد

این پیراهن‌ها در قسمت‌های گشاد تا می‌خورند و سایه روشن ایجاد‌ می‌کنند. این مسئله زمانی بیشتر به چشم خواهد آمد که پیراهن و شلوار شما از رنگ‌های متضاد هم انتخاب شده باشند و این سایه روشن ها باعث خسته‌کننده به نظر رسیدن استایل شما می‌شوند.

 

اشتباه یازدهم – انتخاب پیراهن با بلندی نامناسب

اگر پیراهن‌های بیش از حد کوتاه را انتخاب کنید. با هر حرکت شما پیراهن از داخل شلوار بیرون می‌آید و باعث ناراحتی شما خواهد شد. اگر پیراهنی که به تن دارید با هر حرکت کوچکی جمع می‌شود و باعث کشیده شدن حلقه آستین و دکمه‌هایتان می‌شود، برای شما کوچک است و از پیراهنی با سایز بزرگ‌تر باید بهره ببرید.

 

اشتباه دوازدهم – همیشه پیراهن را داخل شلوار نگذارید

بهتر است گاهی اوقات از تی شرت‌ها یا پولوشرت‌هایی استفاده کنید که بر روی لباس قرار می‌گیرند.

 

اشتباه سیزدهم – تمیز نکردن لباس‌های پشمی

وقتی فصل سرما تمام می‌شود شما فقط به لباس‌هایی که باید در فصل بعد بپوشید فکر می‌کنید ولی دقت داشته باشید لباس‌های پشمی به سرعت کرک می‌دهند، شما می‌توانید با استفاده از تیغ به راحتی کرک‌های آن را از بین ببرید.

 

اشتباه چهاردهم – نگهداری نامناسب لباس‌های زمستانی

اگر به آخر فصل رسیده‌اید و می‌خواهید لباس‌های زمستانی خود را بسته بندی کنید، حتما در ابتدا آن‌ها را به خشک شویی برید و سپس در یک چمدان قرار دهید. زیرا لباس‌های زمستانی بافت و یا پشمی با آویزان ماندن بلند مدت فرم خود را از دست می‌دهند.

 

اشتباه پانزدهم – اتو کردن نامناسب کت و شلوار

اگر تفاوت بین اتو بخار، اتو پرس، اتو کردن معمولی را ندانید ممکن است این اشتباه را مرتکب شوید. بهترین گزینه برای کت و شلوارهای مردانه، اتو بخار است. اگر می‌خواهید هنگام اتو کردن آسیبی به کت و شلوار خود نزنید درجه اتو را خیلی بالا نبرید، همیشه این امکان وجود دارد که اتوی داغ به پارچه لباس شما آسیب بزن یا خطوط براقی را روی پارچه به جای بگذارد.

۲۰ اشتباه در لباس پوشیدن مردانه که باید به آن‌ها دقت کرد
اشتباه شانزدهم – خشک کردن کفش چرم با گرما

اگر کفش چرم خود را شسته‌اید و می‌خواهید آن را خشک کنید، هیچ زمان آن را در کنار بخاری و یا شومینه قرار ندهید. بلکه با قرار دادن آن در محیط طبیعی و زمان بیشتر، به آن اجازه دهید خشک شود.

 

اشتباه هفدهم – استفاده از چوب رخت آویز نامناسب

همیشه کت و شلوارهای خود را آویزان کنید، زیرا تا کردن و جمع کردن آن‌ها باعث می‌شود فرم خود را از دست بدهند. همچنین در انتخاب رخت آویز مناسب برای آویزان کردن کت و شلوار مردانه دقت داشته باشید زیرا چوب رختی‌های فلزی که نازک و قابل خم شدن باشند وزن زیاد کت و شلوار را نمی‌توانند تحمل کنن و تغییر شکل می‌دهند و کت و شلوار شما هم چروک خواهد شد.

 

اشتباه هجدهم – زدن عطر به لباس

هیچوقت از فاصله کم و به طور مستقیم از عطر استفاده نکنید، زیرا باعث لک شدن لباس‌تان می‌شود.

 

اشتباه نوزدهم – باز نکردن گره کراوات

شاید بعد از یک روز کاری سخت و یا یک مراسم طولانی خسته باشید و حوصله باز کردن گره کراوات خود را نداشته باشید. گره کراوات را شل می‌کنید و از سر خود خارج می‌کنید و به همان صورت کراوات را آویزان می‌کنید. این کار باعث آسیب به بافت پارچه کراوات در طولانی مدت خواهد شد. سعی کنید منظم باشید و خود را موظف کنید که گره کراوات را باز کنید و آن را صاف و مرتب آویزان کنید.

 

اشتباه بیستم – کندن تگ‌های روی لباس

مانند دلایلی که در اشتباه اول آوردیم کندن تگ روی لباس باعث نخ کش شدن و ایجاد سوراخ در پارچه می‌شود. تگ‌هایی که روی پارچه دوخته شده‌اند را با قیچی جدا کنید.
مطالب مرتبط:
۱- ۱۰ اشتباه رایج در لباس پوشیدن آقایان
۲- ۷ اشتباه کوچک اما مشکل ساز در انتخاب لباس مردانه
۳- اشتباهات رایج در استفاده از زیورآلات مردانه

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...
دیدگاه خود را ارسال کنید ( 2 دیدگاه )

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

  • خیلی مقاله کامل و مفیدی بود ممنونم از سایت چی بپوشم

  • جدا ممنونم از این که با این مقالات سطح آگاهی و فکری انسانها و جوامع رو بالا میبرید . جدا خدا قوت

  • آرایش آرایش صورت آرایش چشم استایل استایل آقایان استایل بازیگران استایل زنانه استایل مردانه اصول انتخاب لباس اصول انتخاب لباس مناسب اصول انتخاب کفش مردانه اصول خوش پوشی اصول درست لباس پوشیدن اصول شیک پوشی اصول لباس پوشیدن افراد مشهور انتخاب رنگ لباس انتخاب ساعت مچی انتخاب شلوار جین انتخاب لباس مجلسی انتخاب لباس مردانه انتخاب پیراهن مردانه انتخاب کت و شلوار مردانه اکسسوری برند لاکچری برند مشهور برندهای مشهور برندهای مشهور جهان برندهای مشهور مد بوت زنانه ترفند خوشتیپ شدن تناسب اندام جواهرات خوشتیپ خوش تیپ بودن خوشتیپ بودن خوشتیپ شدن خوشتیپ شدن آقایان خوش پوشی راهنمای خرید رنگ لباس رنگ مو ساعت مچی سلامت مو شلوار جین شلوار جین زنانه شلوار زنانه طراح لباس طراحی لباس عطر عطر و ادکلن عینک آفتابی لباس لباس زمستانی لباس زنانه لباس شب لباس عروس لباس مجلسی,مدل لباس مجلسی,لباس شب,مدل لباس شب لباس مجلسی زنانه لباس مردانه مانتو,مدل مانتو,مانتو مجلسی,مدل مانتو مجلسی مانتو مجلسی مدل لباس شب مدل لباس مجلسی مدل مانتو مدل مانتو مجلسی مدل مو مد و فشن مراقبت از مو مراقبت از پوست نکات خوشتیپ شدن پالتوی زنانه چی بپوشیم کت و شلوار کت و شلوار مردانه کفش زنانه کفش مردانه کفش پاشنه بلند کمد لباس کیف زنانه

    ©چی بپوشم / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است

    This site is protected by wp-copyrightpro.com