7 اشتباه کوچک اما مشکل ساز در انتخاب لباس مردانه

آیا پیش آمده است که در موقعیت‌های حساس ناگهان لباس شما پاره و خراب شود و هیچ راه چاره‌ای نداشته باشید؟ شاید بتوانید این اتفاق را گردن بدشانسی بیندازید اما مقصر اصلی خود شما هستید که مرتکب اشتباه شده‌اید. گاهی بدون آن که متوجه شویم اشتباهاتی را در لباس پوشیدن و انتخاب و مراقبت از آن مرتکب می‌شویم و تاوان آن را می‌پردازیم. 7 اشتباه کوچک اما مشکل ساز در انتخاب لباس مردانه را در این مطلب بخوانید.

خرید عجولانه و حساب نشده از حراجی‌ها

وقتی در اواخر فصل با تخفیف‌های شگفت انگیز مواجه می‌شوید مقاومت کردن در برابر خرید جنس‌های ارزان کار دشواری است و یکی از بزرگ‌ترین اشتباهات مد در همین لحظه شکل می‌گیرد. شما لباس‌هایی می‌خرید که کیفیت خوبی ندارند و به استایل خود ضربه می‌زنید.

آماده نکردن کت و شلوار

کت و شلوار لباس اصلی شما در استایل رسمی است و چون همیشه آن را نمی‌پوشید دلیل نمی‌شود از آن‌ها مراقبت نکنید. آماده کردن کت و شلوار و مراقبت از آن فرآیندی دارد که در مطالب بعدی مفصل بیان خواهیم کرد.

7 اشتباه کوچک اما مشکل ساز در استایل مردانه

 

استفاده بیش از حد از عطر

شدت عطر شما نباید طوری باشد که مردم را دچار سردرد کند. تنها افرادی که در کنار شما هستند باید رایحه‌ای ملایم از عطر شما را حس کنند پس در استفاده از عطر زیاده روی نکنید.

خرید لباس و اکسسوری ارزان

همیشه توصیه کرده‌ایم که لباس ارزان نخرید. این کار دلایل زیادی دارد، خرید لباس ارزان در دراز مدت هزینه بیشتری دارد، با لباس ارزان و بی‌کیفیت نمی‌توانید خوش تیپ شوید بنابراین به سرعت از چشم شما می‌افتند و آن‌ها را نخواهید پوشید.

مراقبت نکردن از کفش و لباس

یک مرد خوش لباس و منظم همیشه از کفش‌های خود به خوبی مراقبت می‌کند، واکس زدن مرتب کفش‌ها، شستشوی لباس‌ها به صورت صحیح و اصولی هم عمر لباس‌ها را بیشتر می‌کند و هم شما را از اشتباهات مد نجات می‌دهد.

نداشتن لباس‌های تطبیق پذیر

شما باید لباس‌هایی بخرید که با بیشتر لباس‌های دیگر شما هماهنگ باشند تا بتوانید تیپ‌های متنوعی بسازید تا هر لباس مخصوص لباس خاص دیگر نباشد. با داشتن لباس‌های تطبیق پذیر شما می‌توانید با تعداد محدودی لباس ده‌ها تیپ مختلف بسازید.

نداشتن فضای مخصوص برای هر لباس

داشتن کمد منظم و فضایی خشک و خنک با چوب رختی‌های باکیفیت و کاورهای مناسب برای لباس کمک می‌کند لباس‌های شما سالم‌تر و منظم‌تر باقی بمانند.

 

 

مطالب مرتبط:

1- بررسی تیپ جیمز لبرون از گذشته تا کنون

2- راز خوش تیپ بودن دیوید گندی چیست؟

3- 4 راز آقایان خوش تیپ از زبان یک استایلیست

 

 

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :