فاطمه نظیفی در
0

10 لباس ضروری که همه آقایان نیاز دارند

10 لباس ضروری که همه آقایان نیاز دارند

تجربه نشان داده که وقتی آقایان تصمیم می‌گیرند بهتر لباس مردانه را بپوشند دقیقا نمی‌دانند که چه نوع لباس‌هایی باید خریداری کنند و اغلب تعداد زیادی لباس غیرکاربردی و نامناسب روی دست شان می‌ماند. در این مطلب به معرفی 10 لباس ضروری که همه آقایان نیاز دارند می‌پردازیم که می‌توانند تاثیر بسیارمثبتی در استایل داشته باشند.

single_content ad banner

1- پیراهن سفید

10 لباس ضروری که همه آقایان نیاز دارند

هر مرد خوش‌پوشی به یک پیراهن سفید نیاز دارد. بهترین انتخاب شما پیراهنی با یقه متوسط است تا بتوانید آن را با انواع اکسسوری‌ها مثل کروات، پاپیون و دستمال گردن ست کنید. اگر پیراهن سفید شما بدون جیب باشد کاربردی‌تر خواهد بود چرا که وجود جیب باعث غیررسمی به نظر رسیدن ظاهر شما می‌شود و در این صورت در همه موقعیت‌ها به کارتان نخواهد آمد. در مورد سرآستین بهتر است حد میانه را درنظر بگیرید، سرآستین‌های دوبل که فوق‌العاده رسمی هستند و قابل استفاده برای هر موقعیتی نیست اما سرآستین فرانسوی که بتوان با آن دکمه سردست استفاده کرد گزینه خوبی است.

2-پیراهن آبی روشن

10 لباس ضروری که همه آقایان نیاز دارند

برای تنوع می‌توانید این پیراهن آبی را از پارچه‌های بافت‌دار انتخاب کنید، سرآستین‌های کلاسیک برای این مدل بسیار کاربردی خواهند بود اما همچنان اگر جیب نداشته باشد در موقعیت‌های بیشتری آن را خواهید پوشید. همچنین پیراهن آبی روشن مناسب‌ترین گزینه برای استایل کاری است چرا که آبی را امن‌ترین رنگ برای جلسات و قرارهای کاری معرفی می‌کنند.

3- کت‌وشلوار سرمه‌ای

10 لباس ضروری که همه آقایان نیاز دارند

برخلاف تصور غالب در میان آقایان درباره ضروری بودن وجود یک دست کت‌ و شلوار مشکی در کمدشان، باید گفت که سرمه‌ای آن آیتم ضروری رسمی برای شماست نه مشکی، کت‌ و شلوار مشکی تنها مناسب مراسم خاکسپاری و در مدل‌های رسمی‌تر با تزئینات که در واقع کت‌ و شلوار شب محسوب می‌شود مناسب موقعیت‌های خاص است. تجربه نشان داده که پرکاربردترین رنگ‌ها برای این عنصر ضروری سرمه‌ای و زغالی هستند.

اگر با کت‌های اندامی و تک دکمه راحت نیستید سراغ کلاسیک‌ها بروید، پارچه‌هایی را انتخاب کنید که کمتر چروک شوند تا در محیط کار این موضوع برای شما مشکل ساز نشود، اگر قرار است این کت‌ و شلوار را به عنوان لباس کاری روزهای بیشتری در هفته بپوشید پیشنهاد ما این است که به دنبال ساده‌ترین‌ها بروید، مثلا مدل‌هایی که در قسمت آستین دکمه ندارند.

4- کت پشمی راه راه یا چهارخانه

10 لباس ضروری که همه آقایان نیاز دارند

یکی دیگر از رگال‌های خالی کمد شما باید به کت پشمی طرح توئید tweed تعلق بگیرد. این مدل پارچه بافت‌های جناغی برجسته‌ای دارد که به صورت راه راه یا چهارخانه‌های محوی طراحی می‌گردد. مهمترین نکته درمورد این سبک کت مردانه این است که مهم نیست چند ساله باشید در هر سن و سالی پوشیدن چنین کتی در کنار ترکیبات مناسب دیگر، ظاهری جذاب برای شما می‌سازد.

5- بلیزر ملوانی

10 لباس ضروری که همه آقایان نیاز دارند

از دیگر ضروریات کمد مردانه باید به یک کت بلیزر آبی ملوانی اشاره کنیم. بهتر است انتخاب شما از طیف روشن این رنگ باشد چرا که رنگ‌های روشن به نظر غیررسمی‌تر می‌آیند و با بلیزر تک شما هماهنگی بیشتری خواهد داشت. اگر این کت به جای جیب‌های فیلتاپ دوخت مخفی، جیبی دوخته شده از رو داشته باشد ویژگی‌های کژوال آن چندین برابر خواهد شد.

6-شلوار کلاسیک خاکی

10 لباس ضروری که همه آقایان نیاز دارند

داشتن یک شلوار خاکی رنگ به شما این امکان را می‌دهد که آن را با انواع کت‌ها، پیراهن‌ها و ژاکت‌ها بپوشید. اینکه شلوار خاکی کلاسیک شما ساده باشد یا پیلی‌دار و کتان باشد یا از جنس دیگری به سلیقه شخصی خودتان برمی‌گردد.

7- کت‌وشلوار فلانل خاکستری

10 لباس ضروری که همه آقایان نیاز دارند

یک دست کت‌وشلوار فلانل (نوعی پارچه پشمی) از ضروریات استایل زمستانی مردانه است. مهمترین دلیل محبوبیت این مدل کت‌وشلوار پوشیده شدن آن توسط چهره‌های مشهور است و البته این نکته بسیار مهم که خاکستری تطبیق‌پذیرترین رنگ با انواع رنگ‌ها و مناسب موقعیت‌های گوناگون است.

8- جلیقه‌ای به رنگ قرمز بورگاندی

10 لباس ضروری که همه آقایان نیاز دارند

شاید تصور کنید که وجود جلیقه‌ در کمد شما چندان کاربردی و مفید نخواهد بود اما داشتن یکی از آن‌ها، آن هم به رنگ بورگاندی می‌تواند در موقعیت‌های خاص به لباس پوشیدن شما نوعی سبک و ذائقه ببخشد.

9-بارانی بلند یا trench coat

10 لباس ضروری که همه آقایان نیاز دارند

طراحی این مدل کت بلند ریشه نظامی دارد، استفاده از آن محدود به فصل خاصی نمی‌شود و البته یک بارانی فوق العاده برای فصل‌های پاییز و بهار است. این تکه ضروری به صورت روزمره و غیررسمی و گاهی هم با یک کت‌وشلوار کاملا رسمی قابل پوشیدن است و به ترکیب استایل شما ابهت می‌دهد.

10- ژاکت بافت

10 لباس ضروری که همه آقایان نیاز دارند

یک بافت یقه هفت علاوه بر اینکه در زمستان از جنبه گرمایش بیشتر برای شما اهمیت دارد، با افزودن یک لایه ترکیبات استایل شما را متفاوت خواهد کرد. هنگام انتخاب بافت به نرمی الیاف دقت کنید تا بعدا پوست‌تان را آزار ندهد، بافت باید کاملا اندازه شما باشد تا بتوانید به راحتی روی آن هر مدل کتی که می‌خواهید بپوشید. پیشنهاد رنگی ما برای یک ژاکت یا بلوز بافت رنگ‌های تیره و خنثی هستند که به راحتی بتوانید آن را با انواع رنگ‌ها و استایل‌ها ست کنید.

نکته مهم

فراموش نکنید که دیگر قسمت مهمی که آقایان باید درمورد استایل‌شان درنظر بگیرند داشتن یک جفت کفش مناسب و شیک است. یک کفش نامتناسب می‌تواند تمام گزینه‌های بالا را زیر سوال ببرد و استایل شما را خراب کند. یک جفت کفش آکسفوردی مشکی، کفش چرم قهوه‌ای بندی یا سگک‌دار و یا یک جفت کالج می‌تواند به هر کدام از گزینه‌های پیشنهادی بالا جلوه‌ای دو چندان بخشد.

10 لباس ضروری که همه آقایان نیاز دارند

سعی کنید همواره در مورد خرید لباس کیفیت را بر کمیت ارجح بدانید، با چند تکه کاربردی با کیفیت می‌توانید تا مدتی با خیال راحت استایل هر روزتان را بچینید، اما خرید لباس بی‌کیفیت همواره شما را در دغدغه خریدی دیگر قرار می‌دهد و بدون آنکه متوجه شوید درمجموع هزینه بیشتری هم صرف خواهید کرد.

مطالب مرتبط

1- آقایان: چگونه لباس مناسب بخریم؟

2- لباس‌های اساسی در کمد لباس مردانه

3- ملزومات شیک‌پوشی برای آقایاندیدگاه شما

سارا هنجنی در تاریخ 09 مارس 2017

این مقاله های شما واقعا فوق العاده هستن. مرسی چی بپوشمارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :