لباس‌های اساسی در کمد لباس مردانه

کمد لباس شما تنها یک فضا برای قرار دادن لباس‌ها در آن نیست بلکه مجموعه‌ای از لباس‌ها است که ترکیب‌های مختلف آن تیپ  شما را می‌سازد. داشتن کمد لباس کامل و مرتب در تیپ مردانه نیز مانند تیپ زنانه اهمیت دارد و مردان خوش تیپ مردانی هستند که همه لباس‌های ضروری و اساسی را در کمد خود داشته و روش درست پوشیدن آن‌ها را بدانند. اما لباس‌های اساسی در کمد لباس مردانه کدامند؟

هر مرد شیک پوشی به انواع مختلف لباس نیاز دارد و هر نوع لباسی راهنما و دستورالعمل خاصی دارد که موقع انتخاب باید رعایت شود. اما نکاتی کلی هم در مورد همه لباس‌ها وجود دارد که مهم ترین آن اندازه بودن است، پس از آن رنگ بندی لباس اهمیت پیدا می‌کند، اگر در انتخاب رنگ مردد هستید می‌توانید فقط به سیاه و سفید تکیه کنید تا مرتکب اشتباه نشوید.

تی شرت

مارلون براندو کسی بود که در دهه 1950 میلادی تی شرت را به لباس مردانه شیک تبدیل کرد. این یک لباس ضروری برای استایل راحتی شماست که تطبیق پذیری بالایی با لباس های مختلف دیگر دارد. سادگی در انتخاب تی شرت اهمیت زیادی دارد، همیشه تی شرت‌ها تک رنگ و ساده و بدون طرح با رنگ‌های خنثی را انتخاب کنید.

لباس‌های اساسی در کمد لباس مردانه

 

شلوار جین

لباسی که ابتدا برای گاوچرانان و معدنچی‌های غرب طراحی شد اما یک قرن بعد در دهه 1950 به لباس اساسی مردان و زنان در جهان تبدیل شد. شلوار جین نماد تیپ راحتی است و انواع مختلفی دارد که هر نوع می‌تواند کاربرد متفاوتی داشته باشد.

لباس‌های اساسی در کمد لباس مردانه

 

ژاکت و پالتو

در فصل‌های سرد شما به لباس‌های گرم نیاز دارید و با پالتو، اورکت، ژاکت، کت و کاپشن می توانید این نیاز را رفع کنید. در انتخاب لباس‌های گرم زمستانی همیشه رنگ‌های خنثی و تیره را انتخاب کنید.

لباس‌های اساسی در کمد لباس مردانه

 

پیراهن

حتی این که به تیپ رسمی علاقه ندارید و همیشه راحت لباس می‌پوشید دلیل قانع کننده ای برای نداشتن پیراهن رسمی مردانه نیست. پس حتما باید تعدادی پیراهن دکمه دار ساده با رنگ‌هایی مثل سفید و خاکستری و … و با استایل کلاسیک داشته باشید.

لباس‌های اساسی در کمد لباس مردانه

 

کفش

هر انسانی به کفش نیاز دارد و این اکسسوری اساسی ترین بخش استایل شماست. در کنار کفش‌های راحتی و اسپرت شما به کفش‌های رسمی کلاسیک هم نیاز خواهید داشت.

لباس‌های اساسی در کمد لباس مردانه

 

کت و شلوار

این لباس اساس استایل رسمی شما را تشکیل می‌دهد و بدون تردید به آن نیاز خواهید داشت. کت و شلوار را در رنگ‌های تیره و خنثی مثل مشکی و سرمه‌ای و توسی تهیه کنید.

لباس‌های اساسی در کمد لباس مردانه

 

مطالب مرتبط:

1- بررسی تیپ جیمز لبرون از گذشته تاکنون

2- راز خوش تیپ بودن دیوید گندی چیست؟

3- 4 راز آقایان خوش تیپ از زبان یک استایلیست

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :