هرچند وقت باید شلوارهای جین را شست؟

۲ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۳

توسط محمد رضا اهوارکی

هرچند وقت باید شلوارهای جین را شست؟

همیشه در مورد این مساله که شلوارهای جین را هرچند روز باید شست بحث های متعددی بوده است. مدیر ارشد کمپانی Lives که کمپانی معروفی در زمینه ی تولید شلوار جین است، چیپ برگ بر این باور است که استفاده از ماشین لباس شویی برای این کار کاملا بیهوده است. اما از نظر علمی ثابت شده که شما باید شلوار های جینتان را هر ۴ الی ۶ روز بشویید.  کدامیک درست است؟ حقیقت شاید چیزی میان این دو نظر باشد. با کارشناسان چی بپوشم همراه باشید.

بعد از اولین بار پوشیدن، شلوار جین شما پر از میکروب می شود، که شامل باکتری ها، سل های پوستی و روغن طبیعی بدن شما و هرچیزی که روی صندلی پارک بوده که شما روی آن نشسته اید.

بیشتر این مبکروب ها عملا بی خطر هستند. پس نشستن جین شما به سلامتی شما ضرری نمی زند. خوب است اما پاسخ به سوال ما نیست. مشکل اصلی این جا بو است. شما هیچ علاقه ای ندارید که لباس های شما بوی بدی بدهند.

هرچند وقت باید شلوارهای جین را شست؟

برگ و بقیه ی سران شرکت  Livies گذاشتن شلوار جین در فریزر را پیشنهاد می کنند اما این کار هم جوابگو نیست. فریزر در واقع به قدری سرد نیست که باکتری های درون شلوار را بکشد و همچنین قادر به پاک کردن روغن بدن و سلول های مرده ی پوست شما نیست. وقتی دوباره به دمای اتاق برگردند بوی بدشان را ساطع می کنند.

برگ می گوید : وقتی شلوار های کثیف واقعا کثیف می شوند، آن ها را با دست بشویید. متاسفانه این روش هم جوابگو نیست. پارچه ی کتان یک فابریک ظریف نیست و شما در واقع فقط جهت موج پارچه را تغییر می دهید. وقتی آن را به تن کنید این فیبر ها دوباره شل می شوند. و به همین دلیل است که اگر زیاد آن را بپوشید شروع به شل شدن می کند. این کار شاید فابریک را به مرز پاره شدن زودتر هم بکشاند.

اولین دلیل برگ برای نشستن جین ها محفوظ بودن از صدمه ی آب است. اما اکثر جوان هایی که شلوار ها را نمی شویند به دنبال سایه انداختن روی آن ها یعنی شلوارهایی که تابه حال شسته نشده اند هستند. تولید جین های خوش تن با سایه های با کنتراست زیبا یکی از افتخارات این شرکت است.

هرچند وقت باید شلوارهای جین را شست؟

پس با همه ی این اوصاف هر چند وقت باید جین را شست؟

معمولا وقتی شلوار ها بو می گیرند این کار را می کنند و نه زودتر و نه دیرتر.بسته به این که چقد عرق می کنید،و چند روز در هفته آن ها را می پوشید و یا چقدر در مکان های پر از ریسک کثیف شدن قرار می گیرید هر دو تا شش ماه یک بار این کار را انجام دهید.

“هیچ وقت” لغت اغراق آمیزی برای این کار خواهد بود. نظرشما چیست ؟

مطالب مرتبط:

۱- ۴ نکته ای که قبل خریدن شلوار جین باید به آن توجه کرد.

۲- ۱۰ نکته ی کلیدی درمورد شلوار جین

۳- شیک پوشی با شلوار جین

۴- خانم ها: حالا چی بپوشم؟

آرایش آرایش صورت آرایش چشم استایل استایل آقایان استایل بازیگران استایل زنانه استایل مردانه اصول انتخاب لباس اصول انتخاب لباس مناسب اصول انتخاب کفش مردانه اصول خوش پوشی اصول درست لباس پوشیدن اصول شیک پوشی اصول لباس پوشیدن افراد مشهور انتخاب رنگ لباس انتخاب ساعت مچی انتخاب شلوار جین انتخاب لباس عروس انتخاب لباس مجلسی انتخاب لباس مردانه انتخاب پیراهن مردانه انتخاب کت و شلوار مردانه اکسسوری برند لاکچری برند مشهور برندهای مشهور برندهای مشهور جهان برندهای مشهور مد بوت زنانه ترفند خوشتیپ شدن تناسب اندام جواهرات خوشتیپ خوشتیپ بودن خوش تیپ بودن خوشتیپ شدن خوشتیپ شدن آقایان خوش پوشی راهنمای خرید رنگ لباس رنگ مو ساعت مچی شلوار جین شلوار جین زنانه شلوار زنانه طراح لباس طراحی لباس عطر عطر و ادکلن عینک آفتابی لباس لباس زمستانی لباس زنانه لباس شب لباس عروس لباس مجلسی,مدل لباس مجلسی,لباس شب,مدل لباس شب لباس مجلسی زنانه لباس مردانه مانتو,مدل مانتو,مانتو مجلسی,مدل مانتو مجلسی مانتو مجلسی مدل لباس شب مدل لباس مجلسی مدل مانتو مدل مانتو مجلسی مدل مو مد و فشن مراقبت از مو مراقبت از پوست نکات خوشتیپ شدن پالتوی زنانه چی بپوشیم کت و شلوار کت و شلوار مردانه کفش زنانه کفش مردانه کفش پاشنه بلند کمد لباس کیف زنانه

©چی بپوشم / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است