کفش رسمی به چه کفشی گفته می‌شود؟

شاید همیشه برای شما سوال پیش آمده باشد که واقعا کفش رسمی به چه مدل کفشی گفته می‌شود؟ این که یک کفش را در دسته بندی کفش‌های رسمی قرار دهیم مستلزم این است که یک سری ویژگی‌ها را دارا باشد. کفش رسمی به چه کفشی گفته می‌شود؟

همان طور که میان لباس‌هایمان معیارهایی داریم که آن‌ها را به دو دسته رسمی و غیررسمی جدا کند در کفش‌ها نیز به همین صورت است. شما هیچ‌وقت شلوار پارچه‌ای را غیررسمی و شلوار جین را رسمی نمی‌دانید، شما هیچوقت پیراهن را غیر رسمی و تی‌شرت را رسمی نمی‌دانید و همین قضیه در مورد کفش‌ها و صندل‌ها نیز صادق است.

از نظر فرهنگ آمریکایی کفش رسمی کفشی است که در دسته کتانی‌ها، بوت‌ها و یا هر نوع استایل دیگری از پا پوش‌ها که موجب فانتزی کردن پای شما شود (مثل کفش های Brogues و کفش های کالج و کفش‌های دربی) قرار نگیرد. این مدل کفش‌هایی که ذکر شد در دسته کفش های رسمی- غیررسمی قرار می‌گیرند. از نظر فرهنگ انگلیسی  ولی کفش رسمی به کفشی گفته می‌شود که فقط برای مهمانی‌های خیلی رسمی می‌پوشید و معمولا پاشنه آن تخت است. برای مثال کفش‌های آکسفورد کفش رسمی محسوب می‌شوند.

البته برای ما ایرانی‌ها هم مورد دوم صادق است و کفش‌های رسمی برایمان همان کفش‌هایی هستند که در مهمانی‌های رسمی و عروسی‌ها می‌پوشیم.

از هر کدام از دیدگاه‌هایی که در بالا ذکر کردیم به قضیه نگاه کنیم کفش رسمی باید شدیدا تمیز و واکس کشیده باشد و برق بزند. و از آنجایی که امکان ندارد شما به مراسم رسمی یا عروسی دعوت نشوید، حتما باید یک یا دو جفت کفش رسمی در کمد خود داشته باشید. اگر نخواهیم خیلی سختگیرانه به موضوع نگاه کنیم کفش‌های دربی مشکی و کفش‌های مخملی دربی و کفش‌های با پاشنه کوتاه که در تصویر زیر می بینید به شرط اینکه تمیز و واکس کشیده باشند جزو کفش‌های رسمی محسوب می‌شوند.

کفش رسمی به چه کفشی گفته می‌شود؟

مطالب مرتبط:

۱- کفش ها را بهتر بشناسیم

۲- راه تشخیص کفش آدیداس اصل از تقلبی

۳- نکاتی برای پوشیدن پوتین در زمستان

محمد رضا اهوارکی
نویسنده: محمد رضا اهوارکی
چند وقتی است که در حوزه ی استایل به طور جدی فعالیت می کنم و مطالبی رو که در ارتباط با آخرین مد روز برایم جالب باشد در سایت " چی بپوشم " قرار می دهم. مهندس مخابرات هستم و برنامه نویسی iOS نیز انجام می دهم.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :