سوگل پورمهرام در
0

کفش مشکی بپوشم یا کفش قهوه ای؟

کفش مشکی بپوشم یا کفش قهوه ای؟

حتما برای شما هم پیش آمده که مبلغ زیادی را بابت خرید یک کفش مشکی یا قهوه ای پرداخت کنید، اما ندانید که چطور آن را با لباس‌های خود ست کنید و یا حتی ندانید که آن را کجا بپوشید. البته کفش‌های مردانه رنگ‌های متفاوتی دارند. مثلا در طبقه بندی رنگ قهوه‌ای، رنگ‌های قهوه‌ای مایل به زرد، کاراملی، بلوطی، و شکلاتی قرار دارند. به همین دلیل ممکن است که در هنگام انتخاب کفش مردانه، گیج بشوید و ندانید که بهترین و مناسبترین رنگ برای شما کدام است. اگر شما هم جزو این دسته از آقایان هستید، اصلا لازم نیست که نگران باشید. در مقاله امروز قصد داریم تا همه چیز را درباره کفش مردانه مشکی و قهوه‌ای و نحوه ست کردن آنها برای موقعیت‌های مختلف را برای شما شرح دهیم. 

کفش مشکی بپوشم یا کفش قهوه ای؟

مقایسه میزان رسمی بودن کفش مردانه مشکی و قهوه‌ای

رنگ مشکی، رسمی‌ترین رنگ برای کفش است. هر مدل کفشی که به رنگ مشکی باشد، نسبت به رنگ قهوه‌ای همان مدل بسیار رسمی‌تر است. برای میهمانی‌ها و مراسم‌هایی که لباس پوشیدن در آن شرط خاصی دارد (مثلا حتما باید در این مراسم‌ها کراوات مشکی بزنید)، حتما باید از کفش مردانه به رنگ مشکی استفاده کنید. همچنین زمانی که قصد دارید کت و شلوار خاکستری تیره بپوشید هم باید یک کفش مردانه به رنگ مشکی با آن ست کنید.

کفش مشکی یا قهوه ای

یک کفش مردانه به رنگ قهوه‌ای اصلا به اندازه یک کفش مردانه مشکی رسمی نیست؛ اما نسبت به کفش مشکی مزایای بیشتری دارد. چرا؟ چون وقتی قصد دارید تا با یک تیپ غیر رسمی یک کفش مردانه به رنگ قهوه‌ای ست کنید، گزینه‌های بسیاری پیش رو خواهید داشت. هرچه رنگ قهوه‌ای کفش شما روشن‌تر باشد، از میزان رسمی بودن آن بیشتر کاسته می‌شود. در نتیجه یک کفش مردانه به رنگ قهوه‌ای مایل به زرد بسیار اسپورت است. یک کفش مردانه به رنگ قهوه‌ای متوسط را میتوانید در محل کار یا در یک آخر هفته بپوشید. رسمی‌ترین تناژ رنگ قهوه‌ای، تناژ خیلی تیره آن است.

مقایسه میزان رسمی بودن کفش مردانه مشکی و قهوه‌ای

پس زمانی که می‌خواهیم یک استایل کاملا رسمی داشته باشیم، بهتر است چه رنگ کفش مردانه‌ای بپوشیم؟ این انتخاب کاملا به نیازهای شخصی شما بستگی دارد. اگر بیشتر در مراسم‌ها و موقعیت‌های رسمی شرکت می‌کنید، یک کفش مردانه به رنگ مشکی بخرید. اگر بیشتر در مراسم‌ها و موقعیت‌های غیر رسمی شرکت می‌کنید، یک کفش مردانه به رنگ قهوه‌ای بخرید.

 

در حال حاضر چه لباس‌هایی در کمد خود دارید؟

آیا اکثر لباس‌های درون کمدتان تناژهای رنگی سردی دارند؟ آیا بیشتر لوازم جانبی چرمی شما از جمله کمربند، بند ساعت، و کیف‌هایتان به رنگ مشکی هستند؟ آیا کت و شلوارهایتان بیشتر به رنگ‌های مشکی و تناژهای رنگ خاکستری هستند؟ اگر جواب این سوال‌ها بله است، بهتر است که یک کفش مردانه به رنگ مشکی تهیه کنید. چون یک کفش مشکی به راحتی با تمام چیزهایی که درون کمد لباس‌های خود دارید ست می‌شود.

در حال حاضر چه لباس‌هایی در کمد خود دارید؟

آیا اکثر کت و شلوارهای شما تناژهای رنگ آبی، مثل آبی کمرنگ و سرمه‌ای دارند؟ آیا شلوارهایی به رنگ زیتونی و یا قهوه‌ای تیره دارید؟ اگر جواب این سوال‌ها بله است، یعنی شما بیشتر به سمت لباس‌هایی با رنگ‌های گرم تمایل دارید. (وقتی صحبت از کت و شلوار به میان میاید، رنگ آبی یک رنگ گرم حساب می‌شود). در این حالت، بهترین گزینه برای شما یک کفش مردانه به رنگ قهوه‌ای است.

 

کفش مشکی یا قهوه ای برای استایل رسمی یا غیر رسمی؟

همانطور که قبلا گفتیم، یک کفش مردانه به رنگ مشکی، کفشی کاملا رسمی است. به همین دلیل، اصلا نمی‌توانید با آن یک استایل کژوال خلق کنید. مثلا نمی‌توانید یک کفش مردانه به رنگ مشکی را با شلوار جین بپوشید، چون اصلا وجهه شیک و زیبایی ندارد. ممکن است این ترکیب در تن بعضی از افراد زیبا دیده شود، اما ما آن را پیشنهاد نمی‌کنیم.

استایل رسمی یا غیر رسمی؟

اگر به استایل غیر رسمی علاقه داشته باشید و به سراغ یک کفش مردانه به رنگی قهوه‌ای بروید، گزینه‌های بیشتری پیش رو دارید. شما می‌توانید به راحتی این کفش را با چندین رنگ و مدل پیراهن و شلوار و حتی یک کت اسپرت ست کنید. بعضی از مدل‌های کفش مردانه، دو رنگ هستند؛ مثلا ترکیبی از رنگ قهوه‌ای و آبی. این کفش‌ها هم گزینه خوبی برای یک استایل غیر رسمی هستند. به طور کلی، وقتی صحبت از استایل غیر رسمی به میان میاید، رنگ قهوه‌ای بر رنگ مشکی ارجعیت دارد.

 

مقایسه مدل کفش‌های مردانه به رنگ مشکی و قهوه‌ای

اگر رنگ مشکی را برای کفش خود انتخاب کنید، گزینه‌هایی که برای مدل آن پیش رو دارید عمدتا مدل‌هایی رسمی خواهند بود. مثلا اگر شما کفش مردانه مدل آکسفورد را انتخاب کنید، متوجه می‌شوید که این مدل‌ها عمدتا به رنگ مشکی طراحی می‌شوند. همچنین، بیشتر بوت‌ها نیز به رنگ مشکی هستند؛ مثلا بوت‌های سربازی و یا بوت‌های چلسی.

مقایسه مدل کفش‌های مردانه به رنگ مشکی و قهوه‌ای

اگر رنگ قهوه‌ای را برای کفش خود انتخاب کنید، گزینه‌هایی که برای مدل آن پیش رو دارید متنوع‌تر خواهند بود. رنگ قهوه‌ای ذاتا رنگ گرمی است و توناژهای بسیار متفاوتی نیز دارد. مدل‌های کفش‌هایی که رنگ قهوه‌ای دارند نیز غیر رسمی و بسیار متنوع هستند؛ مثلا کفش راحتی، کالج یا مانک استرپ. اما اگر شما از آن دسته آقایانی هستید که رنگ مشکی را به رنگ قهوه‌ای ترجیح می‌دهید و استایل غیر رسمی را دوست دارید، می‌توانید رنگ خرمایی مایل به قرمز و یا زرشکی را جایگزین رنگ مشکی کنید.

 

نحوه نگهداری از کفش‌های مردانه به رنگ مشکی و قهوه‌ای

نحوه نگهداری از کفش‌های مردانه به رنگ مشکی، بسیار آسان است. ممکن است که کفشتان خاکی بشود، اما می‌توانید به راحتی از طریق یک برس کفش آن را تمیز کرده و سپس با استفاده از واکس مشکی برق بیاندازید. همچنین می‌توانید هفته‌ای یک بار و یا دو هفته‌ای یک بار، روی کفش چرمی مشکی خود کمی مرطوب کننده بزنید تا نرمتر شده و نو به نظر برسد. اگر به طور مرتب از طریق روش‌هایی که گفتیم از کفش مشکی خود مراقبت کنید، می‌توانید سال‌های سال با خیال راحت از آن استفاده کنید.

نحوه نگهداری از کفش‌های مردانه به رنگ مشکی و قهوه‌ای

همانطور که گفتیم، کفش‌های قهوه‌ای تناژهای متفاوتی دارند و همین مسئله باعث می‌شود نحوه نگهداری از آنها کمی سختتر باشد؛ به خصوص در مورد کفش‌های روشن. متاسفانه شما نمی‌توانید واکسی تهیه کنید که رنگ آن دقیقا با رنگ قهوه‌ای کفشتان یکسان باشد. همین مسئله باعث می‌شود که خطر خراب شدن کفش چرمی شما بیشتر شود. وقتی که برای اولین بار قصد دارید یک واکس جدید را روی کفش قهوه‌ای خود بزنید، در ابتدا این واکس را روی زبانه کفش امتحان کنید؛ یعنی قسمتی که از دید دیگران خارج است. همچنین، بسیاری از برندها برای کفش‌هایی که طراحی می‌کنند، واکس مخصوص به آن را نیز تولید می‌کنند. در نتیجه شما می‌توانید واکسی مطابق با رنگ کفش خود تهیه کنید.

 

مطالب مرتبط:

۱- انواع مدل کفش مردانه برای تمام فصل ها

۲- چه واکسی برای کفشم انتخاب کنم؟

۳- آقایون خوش تیپ! می دونید کفش مناسب شما چیه؟

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :