تحریریه چی بپوشم در
2,509

هزینه ایمپلنت دندان در سال 1403 چقدر است؟

هزینه ایمپلنت دندان در سال 1403 چقدر است؟

ایمپلنت دندان یکی از روش‌های زیبایی دهان و دندان است که جایگزین دندان‌های از دست رفته می‌شود‌.‌ ایمپلنت دندان یک روش قطعی و دائمی است که کاملا شبیه به دندان‌های دائمی فرد است و زیبایی و اعتماد به نفس را به افراد باز‌می‌گرداند. این روش با وجود مزایای فراوان هزینه بسیار بالایی دارد و تنها نگرانی افراد برای انتخاب این روش درمانی هم تامین هزینه آن است. هزینه ایمپلنت دندان به عوامل مختلفی بستگی دارد و با توجه به این عوامل و شرایط فرد قیمت آن متغیر است. به طور کلی هزینه این روش درمانی به تعداد دندان‌ها و نوع ایمپلنت بستگی دارد. البته درمان‌های اضافی مثل پیوند استخوان هم سبب بیشتر شدن قیمت ایمپلنت دندان می‌شود.

هزینه ایمپلنت دندان

چرا هزینه ایمپلنت دندان گران است؟

یکی از نگرانی‌هایی که افراد برای درمان دندان از دست رفته خود دارند، هزینه بالای ایمپلنت است. بسیاری از بیماران با مقایسه هزینه بریج دندان و پروتز های مصنوعی تصور می‌کنند که هزینه ایمپلنت دندان بسیار گران است‌. اما اگر مقایسه درستی بین ایمپلنت دندان و سایر روش‌های کاشت انجام دهیم متوجه می‌شویم که ایمپلنت دندان یک روش دائمی است، در واقع شما این هزینه را برای یک عمر انجام می‌دهید.‌

علت دیگر هزینه بالای ایمپلنت دندان این است که برای پیوند پایه‌های زیست سازگار در فک باید یک جراحی در ناحیه مورد‌نظر انجام گیرد. جراحی فک در چندین مرحله انجام می‌گیرد، همچنین هر بار پس از جراحی باید تصویر برداری انجام شود، تا پزشک اطمینان یابد که ایمپلنت در جای صحیح قرار گرفته است. این هزینه‌های اضافی سبب گران‌تر شدن قیمت ایمپلنت دندان در مقایسه با دیگر روش‌های کاشت دندان می‌شود.

هزینه ایمپلنت دندان به چه عواملی بستگی دارد؟

ایمپلنت دندان یک تکنیک دائمی برای جایگزینی دندان است که زیبایی را به صورت افراد باز می‌گرداند. این روش اگر توسط جراح متخصص حرفه‌ای انجام گیرد و به درستی از آن مراقبت شود حدود بیست سال دوام می‌آورد. ظاهر طبیعی، عملکرد عالی و دوام بالای ایمپلنت دندان سبب شده که بسیاری افراد این روش را حتی با وجود هزینه بالا انتخاب کنند. هزینه ایمپلنت دندان به عوامل مختلفی مانند برند، تجربه پزشک متخصص، نیاز به جراحی پیوند استخوان و … بستگی دارد. به طور کلی عوامل زیر در قیمت ایپلنت دندان موثراند:

تعداد دندان‌های از دست رفته

تعداد دندان‌های از دست رفته از عوامل مهمی است که بر قیمت ایمپلنت دندان اثر می‌گذارد. بدیهی است که هر چه بیمار تعداد دندان از دست رفته بیشتری داشته باشد برای جایگزینی آنها باید هزینه بالاتری را پرداخت کند.‌

نوع ایمپلنت به کار رفته

ایمپلنت در انواع مختلفی از لحاظ جنس، برند، بر اساس مکان آن نسبت به استخوان فک، اندازه و قطر، اتصال با ابتامنت و … وجود دارد. هر یک از این عوامل بر قیمت نهایی ایمپلنت تاثیر می‌گذارند.

محل ایمپلنت

از عوامل موثر دیگر در هزینه ایمپلنت دندان محل کاشت آن است. به طور معمول هزینه کاشت دندان‌های جلویی بیشتر از دندان‌های عقبی و آسیاب است؛ زیرا به ظریف کاری بیشتری نیاز دارد تا ظاهر زیبایی داشته باشد.‌ علاوه بر مسئله زیبایی شناسی میزان پیچیدگی کاشت هم بر قیمت آن اثر می‌گذارد‌. کاشت ایمپلنت در فکر بالا در مقایسه با فک پایین دشوار‌تر و پیچیده‌تر است که سبب گران‌تر شدن هزینه ایمپلنت دندان‌های بالا می‌شود.

پیچیدگی کاشت دندان

پیچدگی کاشت درمان هم بر هزینه این تکنیک پیوند دندان اثر می‌گذارد‌. در صورتی که برای آماده کردن استخوان فک برای کاشت دندان نیاز به درمان‌های اضافه‌ای مانند لیفت سینوس یا پیوند استخوان باشد، باید هزینه بیشتری را پرداخت کنید. همچنین اگر فرد مشکلاتی مانند بیماری لثه و بهداشت دهان و دندان داشته باشد، باید پیش از ایمپلنت آنها را به طور کامل رفع کند که درمان این مشکلات هم مبلغی بر هزینه ایمپلنت اضافه می‌کند.

درمان‌های اضافی

در صورتی که پیش از ایمپلنت نیاز به درمان‌های اضافی مانند کشیدن دندان، ترمیم‌های موقت، اباتمنت‌های سفارشی و … باشد، هزینه ایمپلنت افزایش می‌یابد.‌

برای اطمینان از کیفیت ایمپلنت دندان، لازم است این درمان را پیش یک متخصص فک و دندان و ایمپلنت انجام دهید. خانم دکتر زهرا حجت‌خواه سال‌ها در این زمینه فعالیت داشته‌اند و درصد بالای رضایت مشتری آن‌ها نشان می‌دهد که انجام ایمپلنت دندان نزد این دکتر بهترین تصمیم برای شماست.

برای مشاوره همین حالا تماس بگیرید.

۰۲۱-۲۶۸۷۶۲۱۸

۰۲۱-۲۶۸۷۶۳۱۶

۰۹۱۹۲۱۹۴۱۶۵

انواع کامپوزیت دندان و کاربرد آن + ویژگی بهترین نوع

برای مشاهده نمونه‌های بیشتر از اینستاگرام بازدید نمایید.

@dr.zahrahojjatkhah

انواع کامپوزیت دندان و کاربرد آن + ویژگی بهترین نوع

بلوار اندرزگو، بین قیطریه و کاوه، کوچه خسروی جنوبی، پلاک ۳ (ساختمان ماهور)، واحد ۱۸

ارتباط هزینه ایمپلنت دندان با روند جراحی

ایمپلنت دندان یک روش زمان بر است که درمان آن حداقل چندین ماه به طول می‌انجامد. مدت زمان درمان و روند جراحی ارتباط زیادی با هزینه ایمپلنت دندان دارد. نخستین مرحله درمان ایمپلنت با معاینه و مشاوره با پزشک متخصص آغاز می‌شود. در این مرحله باید هزینه معاینه را مطابق با تعرفه دندان‌پزشکی پرداخت ‌کنید. در مرحله بعد پزشک درمان‌گر برای اتصال ایمپلنت به استخوان فک یک بی‌حسی موضعی یا آرام‌بخش IV را برای محافظت در برابر درد به فرد می‌دهد.‌ در این مرحله پزشک ایمپلنت پیچی شکل را به استخوان فک پیوند می‌زند، به این ایمپلنت اندوستئال گفته می‌شود. استخوان فک به مرور با ایمپلنت پیچی شکل جوش می‌خورد.

در صورتی که استخوان فک کم‌تر باشد، پزشک متخصص ایمپلنت سال پریوستال را پیشنهاد می‌دهد. این روش در زیر لثه و بالای استخوان فک قرار می‌گیرد. با توحه به نوع روش پیوند ایمپلنت، هزینه آن هم متغیر است. میان این مرحله و مرحله بعدی حدود چند هفته فاصله وجود دارد تا محل کاشت بهبود یابد.‌

پس از بهبودی محل کاشت، پزشک متخصص بدنه ایمپلنت را با یک اباتمنت، یک پایه تقویت کننده برای لنگر انداختن دندان مصنوعی توسعه می‌دهد. پس از انجام این مرحله، لابراتوار دندان‌پزشکی یک روکش سفارشی را که کاملا هم رنگ دندان‌های فرد، هم اندازه و هم شکل آنهاست را به سفارش متخصص می‌سازد. این روکش‌ها از جنس مواد سرامیکی یا چینی هستند که نوع متریال بر هزینه ایمپلنت دندان اثر زیادی می‌گذارد.

در آخرین مرحله پس از آماده شدن روکش، باید به مطب دندان‌پزشکی مراجعه کنید تا روکش با پیچ یا سیمان مخصوص روی اباتمنت بسته شود. مدت زمان روند درمان به وضعیت فیزیکی فرد، مدت زمان بهبودی لثه، مهارت متخصص و لابراتور سازنده روکش دندان بستگی دارد که تمام این عوامل بر هزینه نهایی ایمپلنت دندان تاثیر می‌گذارند.

دکتر زهرا حجت‌خواه؛ بهترین انتخاب برای ایمپلنت دندان

اگر قصد انجام ایمپلن دندان دارید و می‌خواهید به دندانپزشک متخصصی در این حوزه مراجعه کنید، پیشنهاد ما به شما دکتر زهرا حجت‌خواه است. دکتر حجت‌خواه کلیه خدمات زیبایی و درمانی را در بالاترین کیفیت ارائه می‌دهند. رضایت بیماران این متخصص آنقدری زیاد بوده که باعث شده ما ایشان را به عنوان یکی از متخصصین برتر حوزه ایمپلنت معرفی کنیم.

برای مشاوره همین حالا تماس بگیرید.

۰۲۱-۲۶۸۷۶۲۱۸

۰۲۱-۲۶۸۷۶۳۱۶

۰۹۱۹۲۱۹۴۱۶۵

انواع کامپوزیت دندان و کاربرد آن + ویژگی بهترین نوع

برای مشاهده نمونه‌های بیشتر از اینستاگرام بازدید نمایید.

@dr.zahrahojjatkhah

انواع کامپوزیت دندان و کاربرد آن + ویژگی بهترین نوع

بلوار اندرزگو، بین قیطریه و کاوه، کوچه خسروی جنوبی، پلاک ۳ (ساختمان ماهور)، واحد ۱۸

جمع‌بندی

بسیاری افراد در اثر بی‌توجهی به بهداشت دهان و دندان یا حوادث مختلف مانند تصادف دندان‌های دائمی خود را از دست می‌دهند. از دست رفتن دندان‌های دائمی مشکلات فراوانی را در زیبایی، اعتماد به نفس، تکلم، جویدن و هضم غذا به وجود می‌آورد. خوشبختانه در سال‌های اخیر راه‌های زیادی برای جایگزینی دندان‌های از دست رفته وجود دارد که یکی از موثرترین و با‌دوام‌ترین روش‌ها ایمپلنت دندان است. هزینه ایمپلنت دندان در مقایسه با سایر روش های پیوند دندان بیشتر است که این هزینه بالا به عوامل مختلفی مانند تبحر پزشک، جنس پوشش، محل کاشت و … بستگی دارد.‌ بسیاری از کلینیک‌های زیبایی دندان در تبلیغات خود کاشت دندان ایمپلنت ارزان را شعار می‌دهند که باید دلیل این ارزانی را جستجو کنید. گاهی دلیل ارزانی چیزی جز استفاده از متریال بی‌کیفیت و عدم تجربه پزشک نیست. بهتر است در زمان انتخاب کلینیک کیفیت ایمپلنت و تجربه پزشک را با قیمت آن بسنجید. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص قیمت ایمپلنت به سایت ما مراجعه کنید.

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :