فهیمه نیکخواه در
0

اصول کلیدی برای شیک پوشی آقایان

اصول کلیدی برای شیک پوشی آقایان

روی صحبت ما با آقایان جوان است، خیلی از شما شغل خود را بدون اینکه دلیلی برای درست لباس پوشیدن داشته باشید آغاز کرده‌اید. این رویه باید تغییر کند. شما مدیران آینده جامعه هستید و تاثیرگذار لباس پوشیدن اولین قدم به سمت حرفه‌ای شدن است. بگذارید واضح‌تر بگوییم. درست است که تمام ارزش یک فرد به نحوه لباس پوشیدنش نیست ولی لباس پوشیدن مناسب می‎تواند آن ثانیه‌های با ارزش و فرصت‌ها را ایجاد کند تا بتوانید روی افراد تاثیر مثبت بگذارید. با ما همراه باشید و اصول کلیدی برای شیک پوشی آقایان را در این مقاله بخوانید.

 

لباس رسمی مردانه

 

کت و شلوار خاکستری یا آبی بهترین انتخاب برای موقعیت‌های رسمی هستند.

اصول کلیدی برای شیک پوشی آقایان

 

کراوات: ترجیحا بدون طرح و بدون رنگ‌هایی زننده باشد. سبک کلاسیک ارجحیت دارد و حتما حداقل یک کراوات مشکی داشته باشید.

اصول کلیدی برای شیک پوشی آقایان

 

پیراهن نخی: این پیراهن با پیراهن استایل روزمره تفاوت دارد. حتما رنگ سفید آن را تهیه کنید. در مورد بقیه رنگ‌های مجاز تصمیم با خودتان است. فقط در نظر داشته باشید که پیراهن از کراوات کم رنگ‌تر باشد.

اصول کلیدی برای شیک پوشی آقایان

 

کفش مشکی آکسفورد: درخشش این کفش‌ها از همه انواع کفش‌هایی که می‌پوشید خیره کننده‌تر و تکمیل کننده استایل رسمی است.

 

پوشش غیر رسمی و خودمانی

 

تی شرت ساده: تی شرت‌هایی به رنگ سفید و مشکی را حتما داشته باشید. در مورد بقیه رنگ‌ها نیز با توجه به رنگ پوست‌تان بهترین را انتخاب کنید. از اندازه بودن سرشانه اطمینان داشته باشید که نه خیلی گشاد و نه تنگ و چسبان باشد(مگر اینکه بدنی عضلانی دارید). نوع یقه آن هم با توجه به ترجیح خودتان گرد یا هفت می‌تواند باشد.

پیراهن یقه‌دار استاندارد: تهیه آن راحت است و کیفیت خوبی دارند. به طوری که تا زمانی که اندازه‌تان باشد بی‌نقص به نظر می‌رسد. به یاد داشته باشید که بدون طرح‌های جلف و نوشته باشند! به سراغ پیراهن‌های ساده بروید.

شلوار جین تیره: از ولخرجی در این مورد پشیمان نمی‌شوید. یک شلوار جین با کیفیت تا چند سال می‌تواند جزو استایل‌تان باشد و دوام بیاورد.

اصول کلیدی برای شیک پوشی آقایان

 

پیراهن آکسفورد: از اصلی‌ترین اجزای کمد لباس آقایان است. برای استایل راحتی یک آکسفورد کتان یا چیت راه راه و حتی شطرنجی مناسب است.

پولوشرت: یک انتخاب بسار شیک و البته کلاسیک می‌باشد. با رنگ‌های آبی و سفید شروع کنید که بسیار مرسوم و شیک هستند. پولوشرت باید به خوبی فیت‌ تن‌تان باشد و از پوشیدن پولوشرت گشادتر پرهیز کنید.

شلوار اسلیم فیت خاکی رنگ: با اینکه صرفا یک رنگ پیشنهادی است ولی از نظر ما بسیار شیک خواهد بود. برای پیدا کردن این شلوار باید کمی زمان صرف کنید ولی قطعا به داشتن آن می‌ارزد.

 

کت و اورکت مردانه

 

ژاکت کش بافت: دقت داشته باشید که این ژاکت‌ها چون از پشم بافته می‌شوند بعد از شستشو آب می‌روند، پس در اندازه بودن آن به تن‌تان دقت کنید.

بارانی دو دکمه: داشتن این نوع بارانی ترجیحی و کاملا به عهده خودتان است. تنها در صورت بارانی بودن هوا در منطقه‌تان این اورکت را بپوشید. و با انتخاب مدل کوتاهتر آن کمتر مثل یک کارآگاه خصوصی به نظر می‌رسید.

پالتو پشمی و ضخیم: اگر از جمله‌ی “زمستان در راه است…” بیم دارید، گزینه مناسبی خواهد بود!

کاپشن: برای استایلی خودمانی‌تر داشتن یک کاپشن حتما توصیه می‌شود. برخی از آن‌ها حتی در بهار و هوای خنک به کار می‌آید.

 

کفش و اکسسوری

 

کفش ورزشی: حتما یک جفت کفش کتانی در کمد لباس‌تان داشته باشید. اگر از قیمت بالای نمایندگی‌های برندهای مشهور گله دارید می‌توانید تا فروش پایان فصل صبر کنید یا از فروشگاه‌های بزرگ که همواره اجناسی با تخفیف عرضه می‌کنند تهیه کنید.

کفش آکسفورد: آکسفورد برای استایل راحتی بهتر است براق نباشد و کمی پوشیده شده باشد و مثل کفش نو شب عیدی به نظر نرسد!

اصول کلیدی برای شیک پوشی آقایان

عینک آفتابی: به دنبال انواع کلاسیک عینک آفتابی باشید و از رنگ‌های نئونی بپرهیزید. انواع ویفرر و خلبانی برندهای مشهور مناسب هستند.

اصول کلیدی برای شیک پوشی آقایان

پوتین: داشتن یک جفت از این نوع در رنگ‌های قهوه‌ای و خاکی توصیه می‌شود. با این کفش به پا و دوربینی در دست می‌توانید مثل یک عکاس نشنال جئوگرافیک به نظر برسید.

اصول کلیدی برای شیک پوشی آقایان

 

کمربند چرمی: همیشه، همیشه و باز هم همیشه کمربندتان را با کفش‌هایتان ست کنید.

ساعت مچی: از ساعت‌های زرق و برق‌دار و همچنین غول پیکر بپرهیزید. کیفیت آن بسته به هزینه‌ای که پرداخت می‌کنید دارد ولی در هر صورت انواع مینیمال‌تر همواره بیشتر به کارتان می‌آید.

 

مطالب مرتبط:

1- چگونه شلوار مردانه رنگی بپوشیم؟

2- اصول ست کردن شلوار کتان و کفش مردانه

3- چند روش برای ست کردن پیراهن آستین کوتاه مردانه

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شما

سارا هنجنی در تاریخ 19 آوریل 2017

بهترین مجله مد در ایران چی بپوشم هستش.
همگی خسته نباشیدارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :