لباس مناسب سفر شمال را چگونه انتخاب کنیم؟

مهم‌ترین چیزی که بعد از تهیه بلیط و مقدمات سفر باید در نظر داشت، انتخاب پوشاک مناسب برای سفر است. در این مقاله برای انتخاب یک دست لباس مناسب برای سفر به شمال با شما صحبت خواهیم کرد. لباس مناسب سفر شمال را چگونه انتخاب کنیم؟ با چی بپوشم همراه باشید. 

ad banner

۱- یک کت و یا کاپشن سبک همراه داشته باشید

استان‌های شمالی ایران دارای آب و هوای متنوعی هستند، به عنوان مثال اگر قصد کمپینگ در جنگل و یا کوهستان‌های شمال کشور را دارید، حتما یک کاپشن سبک و بادگیر همراه داشته باشید. البته این لباس برای سفرهای کنار دریا هم لازم می‌شود، به خصوص در شب‌ها و ایام سرد سال.

لباس مناسب سفر شمال را چگونه انتخاب کنیم؟

۲- شلوار جین را فراموش فراموش نکنید

پوشیدن شلوار جین مزیت‌های زیادی دارد، در سفر امکان اتو کردن لباس، شستشوی آن بسیار کم است. برای همین برای سفر آن دسته از لباس‌هایی را انتخاب کنید که کمتر به اتو کردن نیاز داشته باشند و اگر هم کثیف شدند خیلی کثیفی را نشان ندهد. به همین دلیل همراه داشتن شلوار جین را به شما توصیه می‌کنیم. این شلوار هم در تابستان و هم در زمستان بسیار مناسب و کاربردی است.

 

لباس مناسب سفر شمال را چگونه انتخاب کنیم؟

لباس مناسب سفر شمال را چگونه انتخاب کنیم؟

۳- یک جفت کفش راحت، همراه خود داشته باشید

پیاده روی، گشت و گذار در طبیعت، کوهنوردی در دل طبیعت شمال کشور بدون داشتن حداقل یک جفت کفش مناسب امکان پذیر نیست. اگر برای سفر کاری به شمال ایران سر نمی‌زنید، پوشیدن کتانی مناسب ورزشی بهترین انتخاب برای شما خواهد بود. برای رفتن کنار ساحل هم داشتن یک دمپایی را به شما توصیه می‌کنیم تا کفش‌هایتان خیس نشوند.

لباس مناسب سفر شمال را چگونه انتخاب کنیم؟

لباس مناسب سفر شمال را چگونه انتخاب کنیم؟

۴- کلاه و عینک آفتابی همراه داشته باشید

باتوجه به غیر قابل پیش بینی بودن شرایطی جوی همراه داشتن یک عینک آفتابی مناسب را به شما توصیه می‌کنیم. همراه داشتن این اکسسوری چه در کنار ساحل و چه در دل جنگل از چشم‌ها در برابر اشعه مضر نور خورشید محافظت خواهد کرد. همچنین با توجه به منطقه‌ای که قصد سفر به آن را دارید کلاه آفتابی و یا کلاه بافتنی همراه خود داشته باشید.

۵- شال و روسری بلند همراه خود داشته باشید

همراه داشتن یک روسری و شال بلند به شما کمک می‌کند که در برابر آفتاب شدید سر و گردن خود را بپوشانید و یا در سرما مانع از ورود هوای سرد به داخل ریه خود شوید. همچنین می‌توانید از این روسری در کوه و دشت به عنوان وسیله‌ای برای نگهداری اقلام مورد نیاز سفرتان استفاده کنید. بنابراین جدا از موارد مطرح شده حتما یک روسری بلند برای سفرهای اکتشافی خود داشته باشید.

 

مطالب مرتبط:

۱- لباس مناسب برای سفر به دبی چه ویژگی دارد؟

۲- چند نکته در مورد لباس مناسب برای سفر با هواپیما

۳- لباس مناسب برای سفر به ارمنستان

ساناز شمس
نویسنده: ساناز شمس


دیدگاه شما

سارا هنجنی در تاریخ 13 نوامبر 2017

ممنونم از همه در چی بپوشم

یه زن شیک پوش در تاریخ 18 نوامبر 2017

لباس سفر به شمال این همه داستان نداره کهارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :