بهراد در
0

معمای پاچه شلوار مردان

معمای پاچه شلوار مردان

کمتر چیزی هست که همتای اندازه بودن لباس اهمیت داشته باشه و اندازه بودن همیشه مهم ترین نقش رو در برداشت اولیه از ظاهر یک شخص ایفا می کنه. این یعنی لباس شما باید همیشه اندازه، عرض و طول مناسب خود شما رو داشته باشه و به همین دلیل هست که کمترین تغییر مثلا در پاچه شلوار می تونه شما رو از بقیه متمایز کنه. با چی بپوشم همراه باشید تا درباره معمای پاچه شلوار مردانه بیشتر بدونید.

1- شلوار در کت و شلوار های مدرن

دیگه همه مطمئن هستم که قبول دارند کت و شلوار یکی از پوشاک اصلی مردان محسوب میشه و قوانین مشخص و دقیقی هم برای کت و شلواری که اندازه هستند و یا به تن شما زار می زنند، هست.

در گذشته قانون اینطوری بود که شلوار باید در جلو دارای نقطه شکست باشه ولی در عقب صاف به سمت پاییت بیوفته. حالا نقطه شکست چیه؟

تعریف: نقطه شکست نقطه ای ست که شلوار روی کفش افتاده و خم می شود. (بارم نمره 0.25)

اما با گذشت زمان این قانون تغییر کرد و طراحانی مثل زارا، ریز و تاپمن با روی کار اومدن و طراحی شلوارهای اسلیم و کوتاه تر، قوانین گذشته رو نابود کردن. این یعنی شلوارها با توجه به اینکه پاچه کوچیک تری دارن، زودتر تا خورده و می شکنند و برای همین باید برای احترام به قوانین جدید شلوار ها رو کوتاه تر انتخاب کرد.

این کار هم به طول عمر شلوار کمک می کنه و هم در تابستون تهویه هوای مناسب تری برای پر و پاچه بلوری شما درست می کنه که البته قرار نیست کسی ببینه. در این مدل انتخاب جوراب نقش مهمی داره چون احتمال تو دید بودنش میره.

در آخر باید بگم اگه شلوار شما نیمه شکست (روی بند کفش) و یا بدون کفش باشند باید حتما از مدل اسلیم فیت باشه تا فرم و خطوط ظاهریش رو حفظ کنه.

معمای پاچه شلوار مردان

2- شلوار کوتاه و یا بریده شده

مفهوم بریده شده یا کوتاه به این معنی هست که باید حجم پارچه اطراف قوزک پا رو کم کرد. نفهمیدی؟ یعنی باید جوراب خوشگلت رو بیشتر تو دید بندازی. دلیل این کار هم این هست که راسته بودن شلوار و بیشتر از قبل حفظ کنیم به طوری که هیچ برخوردی با کفش نداشته باشه و به عبارتی نقطه شکست نداشته باشه.

این طور شلوار ها بیشتر در مراسم غیر رسمی پوشیده میشه و اصلا مناسب مناسبت های رسمی نیست. بهتره با کفش های کالج و .. پوشیده بشه و مناسب شلوار های اسلیم و تنگ هستش و اگه با شلوار گشاد چنین کاری بکنی بیشتر به نظر میاد می خوای از سندباد پیروی کنی تا از مد.

طول برش هم ببشتر به نوع کفش انتخابی شما و علاقه روز افزون شما به نمایش پر و پاچتون داره. بهترین نمونه کفش برای این مدل بوت های رسمی هستن.

معمای پاچه شلوار مردان

3- تا زدن لبه شلوار

غیر رسمی ترین مدلی هست که می تونی انتخاب کنی و خیلی در مواقعی که مجبوری دو تا مراسم با رسمیت مختلف رو بری، کمک می کنه. چرا که میشه با پایین دادن شلوار و تعویض کفش خیلی سریع رسمیش کرد. منتها وقتی بخوای بعد از گشت و گذاری کنار ساحل بری جلسه. ( آخه آدم عاقل قبل از جلسه به این رسمیت میره کنار ساحل. حجالت نمی کشی؟)

مهمترین موضوع در میزان تا زدن شلوار، کفش شماست. در کل به عنوان یک قانون کلی باید حواستون باشه زیاد بین کفش و شلوار فاصله نیوفته چون که همه چشم ها به سمت شما پاچه نحیف شما بر میگرده که فکر نکنم دوست داشته باشی. هر قدر هم شلوار تنگ تر باشه می تونی پاچه شلوار خودت رو بیشتر بالا بدی چون این مدل ها بیشتر به پا می چسبن و ظاهر مناسب تری دارند.

معمای پاچه شلوار مردان

مطالب مرتبط:

1- ۵ مدل کت و شلواری که به آنها نیاز پیدا خواهید کرد

2- قوانین پوشیدن کت و شلوار

3- نکاتی برای خرید شلوار جین مناسبدیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :