لباس مناسب برای سفر به ارمنستان

ارمنستان یکی از کشورهایی است که مقصد بسیاری از هموطنان ما در ایام تعطیلات است. اما قبل از اینکه بلیط هواپیما خود را بخرید و یا هتل را رزرو کنید نیاز است بدانید که چگونه چمدان لباس را باید ببندید و آب و هوا در این کشور چگونه است؟ لباس مناسب برای سفر به ارمنستان را در چی بپوشم بخوانید. 

آب و هوای کشور ارمنستان 

هوای ارمنستان ملایم است. در تابستانها از مناطق جنوبی (فلات ایران) توده هوای گرمی که از منطقه گرمسیری وزیدن می‌گیرد به فلات ارمنستان می‌رسد. در زمستان‌ها هوای ارمنستان به شدت سرد می‌شود و فشار جو زیاد می‌شود. آسمان ارمنستان اغلب آفتابی است. دمای هوا در ارمنستان به شدت تابع فصول سال است. در دشت آرارات متوسط دما در ماه ژوئیه دمای ۲۵+ تا ۲۷+ درجه سانتی گراد و حداکثر آن ۴۲+ درجه سانتی گراد است. در ماه ژانویه دمای متوسط هوا ۵- تا ۷- و حداقل آن ۳۰- درجه سانتی گراد است.

در مناطق کوهستانی میانه از جمله دریاچه سوان میانگین دمای هوا در تابستان ۱۸+ تا ۲۰+ و در زمستان ۸- تا ۱۲- درجه است. در اطراف دریاچه آرپا دمای هوا به ۴۶- نیز رسیده است. در جلگه آرارات ۲۵۰ روز از سال دما به صفر درجه نمی‌رسد. در مناطق کوهستانی شمار این روزها در سال ۱۵۰۰ تا ۲۰۰ و در ارتفاعات بسیار حدود ۳۰ تا ۵۰ روز است. میزان متوسط بارندگی در ارمنستان ۵۵۰ میلی‌متر است که در بهار و اوایل تابستان به حداکثر و در نیمه دوم تابستان و نیز زمستان به حداقل می‌رسد. متوسط روزهای آفتاب ارمنستان را طی سال ۲۷۰۰ ساعت نوشته‌اند

لباس مناسب برای سفر به ارمنستان

لباس مناسب برای سفر ارمنستان

قبل از اینکه در مورد لباس مناسب توریست در ارمنستان برای شما بگوییم بد نیست با لباس محلی و سنتی مردم ارمنستان آشنا شوید. لباس سنتی بانوان در ارمنستان اکثرا سرشار از رنگ و طرح‌های زیباست. و کت‌های مردانه نیز دوخته شده از ابریشم و پنبه است و مانند لباس بانوان این کشور دارای طرح و رنگ بسیار زیاد است.

۱- آب و هوا در تابستان گرم و خشک است، بنابراین بهتر است لباس‌های نازک و سبک به همراه خود داشته باشید، تی شرت، شلوارک، سوئیشرت و عینک آفتابی از مهم‌ترین آنهاست.

لباس مناسب برای سفر به ارمنستان

۲- همانطور که قبلا گفتیم، شب‌های بهار و پاییز سرد است و روزها به نسبت گرم، بنابراین بهتر است یک سوئیشرت و یا بلوز آستین بلند همراه خود داشته باشید تا در زمان‌های مناسب از آن‌ها استفاده کنید. استفاده از چتر و بارانی نیز در این دو فصل توصیه می‌شود.

لباس مناسب برای سفر به ارمنستان

۳- آب و هوا در ارمنستان متفاوت است، در پایتخت هوا آنقدرها هم سرد نیست ولی در اطراف ایروان هوا سرد بوده و بارش برف را به همراه خود خواهد داشت. لذا برای این فصل از سال بهتر است لایه‌ای لباس بپوشید: شال گردن، کلاه، پولیور، سوئیشرت و کاپشن‌های پشمی از جمله مواردی است که در زمستان سرد ارمنستان می‌تواند برایتان کاربردی و مفید باشد.

لباس مناسب برای سفر به ارمنستان

۴- در فصل بهار نیز بهتر است از بارانی، و در زیر آن از لباس‌های نازک استفاده کنید تا در صورت باران بتوانید مانع از خیس شدن خود شوید.

 

مطالب مرتبط:

۱- نکات ساده و کاربردی برای مرتب کردن و اصلاح خط ریش

۲- لباس مناسب برای سفر به مالزی

۳- رازهای استایل امبر هرد

۴- لباس مناسب برای سفر به دبی چه ویژگی دارد؟دیدگاه شما

حسین کریمی در تاریخ 14 ژوئن 2017

بسیار عالی بود…
لطفا برای سفر به گرجستان هم مقاله بذاریدارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :