از رنگ ها و ست کردن آن ها بیشتر بدانید

همیشه یکی از بزرگترین دغدغه‌های ما بوده و هست که چگونه رنگ لباس‌ها را با هم ست کنیم. این قضیه درست وقتی که شما به مجلسی دعوت می‌شوید اهمیت بیشتری پیدا می‌کند و استرس شما بیشتر می‌شود که آیا رنگ‌هایی که من پوشیده‌ام، با هم هماهنگی دارند یا خیر. در این مقاله به این مطلب مهم خواهیم پرداخت. از رنگ ها و ست کردن آن ها بیشتر بدانید.

ad banner

چرخه رنگ‌ها

از رنگ ها و ست کردن آن ها بیشتر بدانید

مهم‌ترین نکته برای ست کردن رنگ‌ها شناختن همین چرخه رنگی است که شاید در فروشگاه‌های آرایشی بهداشتی هم زیاد آن را دیده باشید. در این چرخه، ما سه نوع رنگ داریم: اولیه‌، ثانویه، ثالثیه. که به صورت زیر تعریف می‌شوند:

  • اولیه : قرمز، آبی، زرد
  • ثانویه : بنفش، نارنجی، سبز
  • ثالثیه: قرمز-بنفش ، قرمز- نارنجی، زرد- نارنجی، زرد- سبز، آبی- سبز، آبی- بنفش

از رنگ ها و ست کردن آن ها بیشتر بدانید

همچنین می‌توان این چرخه را به دو دسته ی رنگ‌های گرم و سرد تقسیم کرد. رنگ‌های گرم شامل قرمز، زرد، نارنجی و مقداری از طیف سبز است که رنگ‌های پر از انرژی و شادی هستند و در طرف مقابل رنگ‌های سرد را می‌بینیم که شامل آبی، سبز و بنفش می‌شوند که آرام و آرامش بخش هستند.

از رنگ ها و ست کردن آن ها بیشتر بدانید

سفید، مشکی و خاکستری در این چرخه وجود ندارند. زیرا این سه عملا در دسته‌ی رنگ‌ها دسته بندی نمی‌شوند. ما این سه را برای ته رنگ دادن، سایه دادن و تنظیم رنگ به رنگ‌های دیگر می‌افزاییم.

پس می‌بینید که طبق این چرخه به راحتی می‌توانید ترکیب‌های مختلف و متنوعی از رنگ‌ها را با اضافه کردن و حذف کردن رنگ‌ها از میان آن‌ها برگزینید.

چه رنگ‌هایی با مشکی ست می‌شوند؟

مشکی رنگی است که تقریبا جزو رنگ‌های میانه و پایه محسوب می‌شود و استفاده از آن را در اکثر لباس‌های خود می‌بینیم. ست کردن آن کمی سخت است ولی غیر ممکن نیست. رنگ‌های تیره را باید با مشکی ست کرد مثل بنفش بادنجانی، سبز لجنی، سرمه‌ای و این دسته رنگ‌ها. همچنین از رنگ زرد برای ست کردن دوری کنید چرا که این رنگ هم مانند مشکی رنگی غنی است ولی پوشیدن این دو رنگ باهم حس خوبی را منتقل نمی‌کند. ترکیب‌های محبوب با مشکی :

  • مشکی و سفید : هیچگاه از مد نمی‌افتد و از گذشته تاکنون بهترین ست رنگ بوده است.
  • مشکی و قرمز: دو رنگ قوی، که اگر به خوبی با هم ست شوند جذابیت خاصی خواهند داشت.
  • مشکی و آبی : می‌تواند تیپ شما را بسته به تناژی که انتخاب می‌کنید خنک‌تر و آرام‌تر نشان دهد.
  • مشکی و خاکستری : خاکستری را در اکسسوری‌هایتان به کار ببرید و تفاوتش را به خوبی حس کنید.

برای آن‌هایی که از این کار واهمه دارند پیشنهاد ما ابتدا امتحان کردن رنگ‌هایی است که راحت‌تر با آن ارتباط برقرار می‌کنند. مثلا اگر رنگ آبی را دوست دارید، کفش‌های مشکی‌تان را با کت و شلوار آبی‌تان ست کنید.

از رنگ ها و ست کردن آن ها بیشتر بدانید

کفش قهوه ای و شلوار مشکی 

این مدل ست کردن را حتما برای تیپ‌های غیررسمی انجام دهید. اگر شما با کت و شلوار مشکی‌تان کفش قهوه‌ای تیره بپوشید نشان دهنده این است که اهمیت زیادی برای تیپ‌تان قائل نبوده‌اید و حواستان نبوده که دو رنگ نزدیک به هم را برای ست کردن انتخاب کرده‌اید.

از رنگ ها و ست کردن آن ها بیشتر بدانید

کت شلوار مشکی و کفش قهوه‌ای 

 اگر کفش قهوه‌ای روشن را با کت و شلوار مشکی ست کنید، ترکیب زیبایی تشکیل داده‌اید و این ست قابل پوشیدن در مجالس خواهد بود. حتی اگر بتوانید یک جفت کفش زیبا با طرح و مدلی زیبا و رنگ مناسب پیدا کنید تیپ شما را می‌تواند به بهترین شکل دگرگون سازد.

از رنگ ها و ست کردن آن ها بیشتر بدانید

طوسی

طوسی رنگی است که در پوشاک مردانه جایگاه ویژه خود را دارد. برای رنگ‌های کفشی که با آن ست شوند باید بگویم که در واقع همه رنگ‌ها با آن ست می‌شود ولی بستگی به این دارد که شما برای چه موقعیتی تیپ می‌زنید و همچنین بالاپوش شما چیست. برای مراسم رسمی بهتر است از رنگ‌های میانه مثل مشکی، قهوه‌ای تیره و روشن یا حتی خاکستری استفاده کنید.

اگر کت و شلوار طوسی انتخاب کرده‌اید بهتر است کلاسیک بمانید و کفشتان را هم مشکی یا قهوه‌ای انتخاب کنید. اگر تصمیم به پوشیدن کفش قهوه‌ای با آن دارید پیشنهاد ما این است که تناژ مناسبی از آن را پیدا کنید. اگر رگه‌های روشن‌تر را انتخاب کنید به مراتب بهتر خواهد بود.

از رنگ ها و ست کردن آن ها بیشتر بدانید

خاکستری

ترکیب خاکستری و قهوه‌ای ترکیب خوبی است. اگر قصد زدن تیپ رسمی را دارید ما به شما کفش‌های مشکی را پیشنهاد می‌کنیم. پوشیدن کفش مشکی به همراه هر تناژ از خاکستری چه روشن و چه تیره زیبایی خودش را دارد.

از رنگ ها و ست کردن آن ها بیشتر بدانید

خاکی

وقتی صحبت از رنگ شلوار می‌شود رنگ خاکی نیز از دیگر رنگ‌هایی است که مورد توجه آقایان قرار گرفته است. سوال اینجاست که آیا این رنگ با کفش مشکی ست خواهد شد؟ بله. این ست رنگ در گذشته مخصوص تیپ‌های رسمی و اداری بوده است ولی هم اکنون با این ست می‌توانید یک تیپ مناسب برای همه موقعیت‌ها داشته باشید. اگر رنگ خاکی که انتخاب کرده‌اید روشن است کفش قهوه‌ای نیز به خوبی با آن ست می‌شود. شلوارهای رنگ خاکی با بلیزر یا کت‌ها نیز ست می‌شوند پس برای انتخاب کفش سعی کنید یا کفش رسمی یا کالج انتخاب کنید.

از رنگ ها و ست کردن آن ها بیشتر بدانید

مطالب مرتبط:

۱- ست کردن رنگ لباس

۲- چطور رنگ های نامتجانس را باهم بپوشیم؟

۳- راهنمای ست کردن رنگ و طرح لباس ها

محمد رضا اهوارکی
نویسنده: محمد رضا اهوارکی
چند وقتی است که در حوزه ی استایل به طور جدی فعالیت می کنم و مطالبی رو که در ارتباط با آخرین مد روز برایم جالب باشد در سایت " چی بپوشم " قرار می دهم. مهندس مخابرات هستم و برنامه نویسی iOS نیز انجام می دهم.


دیدگاه شما

sina7696 در تاریخ 13 ژانویه 2017

تا حالا مطلبی در مورد ست کردن رنگ زرد مثل کت یا تی شرت با رنگ های دیگه مخصوصا رنگ های خنثی و یا جنس پارچه های دیگه نذاشتید. خواهشا مطلبی هم در این مورد منتشر کنید

سارا هنجی در تاریخ 13 ژانویه 2017

باسلام
حتما سینا جان.
البته در خصوص کلیک ست کردن رنگ ها چند مقاله داریم که لینک ان ها را در زیر برات قرار میدم
https://chibepoosham.com/set-colors/
https://chibepoosham.com/colour-shoes-wear-trousers/
https://chibepoosham.com/set-dress-color/ارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :