محمد رضا اهوارکی در
0

راهنمای ست کردن رنگ و طرح لباس – قسمت دوم

راهنمای ست کردن رنگ و طرح لباس – قسمت دوم

در قسمت قبل از ست کردن کراوات و پیراهن های شما برایتان نوشتیم. و اینکه چه رنگ و طرحی را با هم ست کنید. در ادامه مقاله راهنمای ست کردن رنگ و طرح لباس همراه ما باشید. 

۱- پیراهن چهارخانه

gingham از مدل های معروف پارچه برای آقایان است که کاملا از نخ تنیده شده در آن استفاده شده است. طرح های راه راه روی آن با استفاده از carded دوخته شده اند که همیشه اگر رنگی قرار است روی این پیراهن ها ببینید روی همین قسمت اعمال می شود. معنی این کلمه “راه راه” است و نام آن به این دلیل است که سازنده ی آن در ابتدا شروع به تولید پارچه های راه راه نمود ولی امروزه پارچه های شطرنجی یا چهارخانه توسط این کارخانه تولید می شود.

راهنمای ست کردن رنگ و طرح لباس - قسمت دوم

۲- کت و شلوار راه راه

یکی از رایج ترین طرح های راه راه امروزی همین طرح است. توسط اکثر آقایان پوشیده شده و محبوب است. طرح راه راه روی پارچه متاسفانه در بیشتر مواقع تقلبی است و دلیل آن هم این است که جنس اصلی آن گران است و در اکثر البسه ی برندهای معتبر و گران به کار می رود. الیاف به کار رفته در آن ابریشم و نخ و ترکیبی از مواد مختلف است.

راهنمای ست کردن رنگ و طرح لباس - قسمت دوم

۳- پارچه راه راه نخی

یکی از جنس های سبک و نحیف نخی با سطحی بسیار ظریف حین لمس کردن است که معمولا در طرح های راه راه عرضه می شود. داستان هایی که درباره ی پیدایش آن نقل می شود بسیار است ولی اکثر آن ها براینکه این جنس پارچه از انگلیس به هند رفته است اتفاق نظر دارند و معنی آن را نزدیک به معنی کلمه ی “شکر” می دانند. پروسه ی خاصی روی این پارچه ها انجام می شود که موجب ایجاد نوعی چروک دائمی روی آن می شود که موجب گردش هوا در آن و عدم برخورد پوست با آن و عرق نکردن آن می شود.

راهنمای ست کردن رنگ و طرح لباس - قسمت دوم

مطالب مرتبط:

1- کدام پارچه ها دوست دار طبیعتند؟

2- پارچه های چهارخانه نسل جدید

3- چگونه از پارچه کنف استفاده کنیم؟

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شما

سعید در تاریخ 10 آگوست 2016

سلام بسیار عالی بود – استفاده کردم منتظر نوشته های بعدی هستم .

سارا هنجی در تاریخ 10 آگوست 2016

ممنون از شما که نظر دادید.

سعید در تاریخ 18 سپتامبر 2016

سلام – در مورد لباس راحتی در مهمانی خودمانی بگو – مرسی .ارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :