مائده قربان زاده در
0

چگونه از پارچه کنف استفاده کنیم؟

چگونه از پارچه کنف استفاده کنیم؟

کنف یکی از انواع پارچه است که محبوبیت خاص خود را دارد و اغلب برای دکوراسیون مخصوصا دکوراسیون عروسی و ساخت وسایل هنری و همچنین در طراحی برخی از لباس ها از آن استفاده می شود. چگونه از پارچه کنف استفاده کنیم؟

کنف پارچه سختی هست که وقتی تولید می شود دارای بو و چین و چروک خاصی است که کار با آن را مشکل ساز می کند. در این مقاله به  روش شستشو و اتو کردن این نوع پارچه می پردازیم با ما همراه باشید.

روش شستو شوی کنف: بهترین روش برای از بین بردن بوی کنف این است که آن را بشویید. می توانید آن را داخل ماشین لباس شویی نیز قرار دهید و براحتی بشویید. اگر  تکه ای که می خواهید بشویید خیلی بزرگ  است آن را به تکه های کوچک تر برش دهید. و برای اینکه از ریش ریش شدن لبه های برش خورده جلوگیری کنید آن را به صورت زیگ زاگ با چرخ خیاطی  بدوزید. می توانید از آب گرم هم برای شستشو استفاده کنید. اگر بعد از یک بار شستن بوی آن از بین نرفت دوباره آن را بشوئید سپس آن را زیر نور آفتاب پهن کنید. ممکن است بوی کنف هیچ گاه ار بین نرود ولی با این کار به طور قابل ملاحظه ای کاهش میابد و باقی مانده این بو  نیز آنقدر اذیت کننده نمی باشد.

چگونه از پارچه کنف استفاده کنیم؟

اتو کردن کنف: برای اتو کردن میتونید پارچه رو وقتی هنوز مقداری نم دارد اتو کنید و یا اینکه بذارید کاملا خشک بشه. برای اتو کردن لازمه که اتو را با دمای بالا تنظیم کنید و اگر پارچه خشک باشد نیاز به بخار دادن نیز دارید. برای اتو کردن پارچه را روی یک سطح صاف مثل میز اتو یا روی یک حوله بزرگ بذارید. اگر پارچه خشک باشد آب را قبل از اتو کردن روی سطح آن اسپری کنید و سپس با بخار آن را اتو کنید و اگر پارچه خیس است می توانید به راحتی بدون نیاز به بخار آن را اتو کنید و سپس آن را آویزان کنید تا خشک شود ولی مراقب باشید تا دوباره چروک نشود.

چگونه از پارچه کنف استفاده کنیم؟

مطالب مرتبط:

1- کدام جنس پارچه را انتخاب کنم؟

2- 3 پارچه مناسب برای هوای شرجی

3- با این 3 نوع پارچه در تابستان خنک بمانید

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شما

احمدی در تاریخ 12 فوریه 2019

سلام. برای مشکل پرز دادنش راه حلی وجود دارد؟ منظورم از پرز همون رشته های نازک کنف است که از پارچه جدا میشودارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :