سارا هنجنی در
0

کدام جنس پارچه را انتخاب کنم؟

کدام جنس پارچه را انتخاب کنم؟

نمیدونم شما هم مثل من هستید یا نه؟ من در هنگام خرید لباس به چند مورد بسیار مهم توجه می کنم، اول از همه که قیمت لباسه نمیدونم ولی برای من مهمه! دومین مورد تن خور اون لباس هستش که تا حالا خیلی هم من و هم همکارام در مورد اهمیتش باهاتون مفصل صحبت کردیم امروز می خواهیم به جنس پارچه اشاره کنیم. کدام جنس پارچه را انتخاب کنم؟ با چی بپوشم همراه باشید. 

1- پارچه های پلی استر

شاید بتوان گفت مهم ترین ویژگی این پارچه ها عدم چروک شدن اونا باشه، البته یک عیب بزرگ هم داره و اینکه هوا به خوبی از آن عبور نمیکنه و بنابراین انتخابی مناسب برای فصل های گرم سال نخواهد بود.

2- پارچه های ابریشمی

بسیاری از خانم ها از طرفداران پارچه های ابریشمی اند، البته این پارچه ها بسیاری گرانقیمت بوده و البته این نوع نیز مانند مورد قبلی مناسب فصل های گرم نخواهد بود.

3- پارچه های پشمی

این نوع پارچه ها مناسب فصل های گرم سال هستند. گرم و لطیف بوده و معمولا ضد حساسیت هستند. همچنین از نظر قیمتی خیلی گرانقیمت نیز نمی باشند.

4- پارچه های کتانی

این نوع پارچه ها به علت اینکه امکان عبور هوا از آن راحت است انتخاب بسیاری از ما در فصل تابستان است. یکی از معایب این پارچه این است که خیلی زود چروک می شود.

5- پارچه های نایلونی

این نوع از پارچه ها دارای فرم و ساختار قوی بوده و کمتر چروک می شوند. پارچه های نایلونی در برابر سرما مقاوم هستند و از مهم ترین عیب های آن می توان به عدم امکان اتو کردن این نوع پارچه ها اشاره کرد.

6- پارچه ریون (ابریشم مصنوعی)

پارچه هایی که از این الیاف تهیه می شوند بسیار نرم و لطیف اند اما عمر این نوع پارچه ها چندان زیاد نمی باشند.

7- پارچه پنبه ای

 دقیقا همون چیزی است که دنبالش بودید. مهم ترین ویژگی آن طبیعی بودن، نرم و راحت بودن آن است. این جنس از پارچه دارای معایبی نیز هست مثلا بعد از چند بار شستشو تغییر شکل می دهد که این مساله می تواند بسیاری از ما خانوم ها را ناراحت بکند.

مطالب مرتبط:

1- 6 نوع پارچه ای که در تابستان نباید بپوشید

2- مرغوبیت پارچه را به کمک این 3 روش تشخیص دهید

3- چگونه با انتخاب طرح مناسب پارچه لاغرتر دیده شویم

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :