محمد رضا اهوارکی در
0

راهنمای ست کردن رنگ و طرح لباس – قسمت اول

راهنمای ست کردن رنگ و طرح لباس – قسمت اول

یکی از اطلاعاتی که هر انسانی باید حتی به عنوان اطلاعات عمومی در خود داشته باشد همین دانستن چگونگی ست کردن رنگ لباس هاست. رنگ ها دنیای بزرگی دارند. به راحتی نمی توان گفت کدام رنگ از یک خانواده با کدام رنگ از خانواده ای دیگر ست است. ما در این مقاله به طور جامع دانش این کار را در اختیارتان قرار می دهیم.

single_content ad banner

چند قانون کلی برای دانستن: در ست کردن رنگ ها و طرح ها همیشه یک رنگ باید به عنوان رنگ پایه در نظر گرفته شود. هیچ وقت رنگ های نئونی را با طرح های گلدار ست نکنید.

۱- ست کردن چند رنگ

یکی از راه های ساده برای ست کردن رنگ ها و طرح ها ست کردن رنگی از همان خانواده ی رنگ پایه‌تان است. این گونه کاری می کنید هر دو رنگ به چشم مخاطب بیشتر جلوه کنند. یک کراوات بافت ضخیم به راحتی برای شما کار جذاب کردن تیپ‌تان را انجام می دهد. بهترین رنگ ها برای این نوع ست کردن آبی، سبز، قهوه ای و بنفش هستند.

یک تیپ رسمی با کراوات بافت آبی پر رنگ و کت و شلوار آبی روشن بزنید و این مدل ست کردن را به راحتی تجربه کنید. یا یک پیراهن خاکی و کراوات رنگ سبز جنگلی زیر یک کت و شلوار زمردی را با هم ست کنید. کراوات بنفش را هم می توانید با پیراهن یاسی ست کنید.

راهنمای ست کردن رنگ و طرح لباس - قسمت اول

۲- چهارخانه ها

همان طور که گفتیم ما در زمینه ی ست کردن طرح ها و رنگ ها زیاده روی نمی کنیم. ولی برای کسانی که ریسک می کنند و در یکی از این دو زیاده روی می کنند احتمال اینکه یک تیپ فوق جذاب داشته باشند نیز بالاتر است. آسان ترین راه برای این کار ست کردن یک پیراهن رنگ روشن شطرنجی با کراوات بافت ضخیم است. طرح روی طرح! شاید زیاد جذاب نباشد ولی از ترسی که داشتیم ما را می رهاند.

بله،‌ ست کردن یک پیراهن شطرنجی با یقه ای شطرنجی تر، و یک کراوات بافت خوش رنگ بهترین شروع است.

راهنمای ست کردن رنگ و طرح لباس - قسمت اول

۳- ماهرانه

برای آقایانی که قصد تیپ زدن حرفه ای تر را دارند شیک پوشی و مدرن بودن در عین کلاسیک بودن مهم است. کراوات های طرح دار نقطه دار و راه راه یا چهارخانه بهترین گزینه برای این افراد است. پیراهن های سفید کلاسیک بهترین گزینه برای پوشیده شدن با کراوات های سایه دار یا نقطه دار با رنگ های کلاسیک است. اگر از پیراهن سفید کلاسیک خسته شده اید به جای آن می توانید از پیراهن های صورتی راه راه نیز استفاده کنید.

راهنمای ست کردن رنگ و طرح لباس - قسمت اول

مطالب مرتبط:

1- ۴  رنگ اصلی برای تیپ های تابستانه

2- با قهوه ای چه رنگ لباسی بپوشم؟

3- رنگ آبی زیر ذره بین چی بپوشم

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :