مهفام میرزایی در
0

پارچه های چهارخانه نسل جدید

پارچه های چهارخانه نسل جدید

هیچ چیز بهتر از یک طرح پارچه قدیمی و نوستالژیک که طراحی مجدد و نوسازی شده باشد نیست. به خصوص اگر ساده تر از قبل طراحی شده باشند. یکی از پارچه های قدیمی و محبوب پارچه چهارخانه نخی یا پشمی معروف به Gingham است. گینگهام یک پارچه سبک که از بافت نخ های رنگ شده و بدون رنگ تولید می شود و طرح چهارخانه روی پارچه پدید می آید و هر دو طرف آن طرح و رنگ یکسانی دارد و منشا آن فرانسه یا انگلستان و شاید مالزی می رسد. در این مطلب همه چیز را درباره پارچه های چهارخانه نسل جدید بخوانید.

پارچه های چهارخانه نسل جدید

گینگهام یک پارچه ارزان قیمت بوده است که که از الیاف طبیعی تهیه می شود و در قدیم برای تست الگوی لباس روی مانکن ها ( همانند موسلین) به کار می رفته است و در لباس های مردم عامه جایگاه خاصی داشته است. لباس دوروتی گیل شخصیت اصلی فیلم جادوگر شهر اوز از این جنس تهیه شده بود. اما از دهه 1960 میلادی در چرخه مد وارد لباس های مردم شد ستاره بی بدیل این دهه بریژیت باردو از جمله سلبریتی هایی بود که لباس هایی از جنس گینگهام می پوشید.

Dorothy-Gale-Blue-Gingham-Dress-My-Vintage

حال پس از چند دهه دوباره این پارچه چهارخانه محبوب به میان لباس های سلبریتی ها بازگشته است. ستارگان مد خیابانی، فشن بلاگر ها و افراد مشهوری چون کیت میدلتون و تیلور سوئیفت بارها با این لباس ها دیده شده اند. برندهای مهمی مثل میو میو و Johanna Ortiz هم به طراحی با این پارچه روی آورده اند که کفش های تابستانی میو میو آن از نمونه های جالب توجه این مجموعه ها است.

پارچه های چهارخانه نسل جدید

پس اگر به طرح چهارخانه و لباس ساده علاقه دارید مهم نیست که چه استایلی می پوشید حتما یک لباس مناسب با این طرح دوست داشتنی و نامیرا برای شما وجود دارد.

پارچه های چهارخانه نسل جدید

مطالب مرتبط

1- سه پارچه مناسب براي هواي شرجي

2- ست پيراهن و کراوات مردانه چگونه باشد؟

3- ترکيب لباس هاي خانم ها براي پاييزدیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :