انواع شلوار جین را بشناسید

10 سپتامبر 2018 ساعت 20:18

توسط سوگل پورمهرام

انواع شلوار جین را بشناسید

شلوار جین یکی از آن دسته لباس‌هایی است که همه ما با آن زندگی می‌کنیم! بر طبق گفته بعضی از برندهای لباس، حتی لازم نیست که شلوار جین خود را زود به زود بشویید. در حال حاضر تنوع مدل‌های شلوار جین موجود در بازار بسیار زیاد و است و در نتیجه، ممکن است که در هنگام خرید گیج بشوید. به خصوص، به این دلیل که مدل شلوار جین باید با فرم بدن شما متناسب باشد. برای پیدا کردن بهترین مدل شلوار جین برای فرم بدنتان، باید یک سری قوانین و اصول ابتدایی را بلد باشید. در مقاله امروز قصد داریم شما را با انواع شلوار جین و نحوه انتخاب و خرید یک شلوار جین مناسب آشنا کنیم. با چی بپوشم همراه باشید!

 

تاریخچه شلوار جین

شلوارهای جین که از پارچه دنیم دوخته می‌شوند برای اولین بار توسط ژاکوب دیویس و لوی استراوس در سال ۱۸۷۳ طراحی و تولید شدند. نام شلوار جین از شهری در جنوای ایتالیا گرفته شده است که در آن به پارچه مخمل کبریتی پنبه‌ای، جین گفته می‌شد. لوی استراوس کسب کار خانوادگی خود را که در زمینه خرده فروشی پارچه و لوازم دیگر بود را اداره می‌کرد. ژاکوب دیویس که یکی از مشتریان لوی استراوس بود به او سفارش دوخت شلواری را داد که دوام و کیفیت لازم برای کارهای سخت را داشته باشد.

او برای دوخت این شلوار از پارچه دنیم استفاده کرد و برای افزایش دوام آن از پرچ‌های مسی در کناره‌های جیب‌ها استفاده کرد. مدتی بعد لوی استراوس و ژاکوب دیویس با هم برای تولید انبوه این مدل شلوار جین شروع به همکاری کردند.

انواع شلوار جین

انواع شلوار جین را بیشتر بشناسید

شلوار جین مدل بوت کات (دم‌پا گشاد)

این مدل شلوار جین با گذشت زمان در میان افراد خوش استایل در هر سنی بسیار محبوب شد و شلوار جین مدل بوت کات نام گرفت. این مدل شلوار جین تا سر زانو کاملا فیت بدن است و بعد از آن به تدریج گشاد می‌شود. البته مدل‌های جدید شلوار جین بوت کات نسبت به مدل‌های قبلی، کمی باریکتر است و در نتیجه، خانم‌های جوان نیز می‌توانند به راحتی از آن استفاده کنند.

این مدل شلوار جین برای چه افرادی مناسب است؟

این مدل شلوار جین به خاطر طراحی‌اش، فرم بدن شما را به خود می‌گیرد و به همین دلیل، تقریبا برای هر فرم بدنی مناسب است. علاوه بر این، خانم‌هایی که تو پُر هستند نیز می‌توانند از آن استفاده کنند.

شلوار جین مدل بوت کات (دم‌پا گشاد)

شلوار جین گشاد

این مدل شلوار جین ابتدا در دهه ۹۰ آمریکا در میان افراد محبوب شد و در حال حاضر نیز دوباره به دنیای مد و لباس بازگشته است. در حالی که شلوار جین مدل بوت کات از روی زانو به سمت پایین گشاد می‌شود، این مدل شلوار جین در قسمت بالا گشاد است.

این مدل شلوار جین برای چه افرادی مناسب است؟

این مدل شلوار جین بیشتر برای افراد قد بلند و تو پُر مناسب است. علاوه بر این، افرادی که فرم بدنشان گرد و یا گلابی شکل است هم می‌توانند از این مدل شلوار جین استفاده کنند.

این مدل شلوار جین برای چه افرادی مناسب نیست؟

افرادی که چاق هستند اما قد کوتاهی دارند، ترجیحا نباید از این مدل شلوار جین استفاده کنند.

انواع شلوار جین را بشناسید

شلوار جین اندامی

شلوار جین جذب همانطور که از نامش پیداست، کاملا فیت بدن است. این مدل شلوار جین در حقیقت فرم بدن شما را به خود می‌گیرد. در نتیجه اگر پاهای بلند و باریکی دارید، این مدل بهترین گزینه برای شما است. علاوه بر این، فاق شلوار جین جذب اندازه‌های متفاوتی دارد: کوتاه، متوسط و بلند. همه مدل‌های آن نیز استرچ است و در نتیجه، به راحتی می‌توانید آن را بپوشید.

این مدل شلوار جین برای چه افرادی مناسب است؟

افراد ریز نقشی که کمر بسیار باریکی دارند و فرم بدنشان به اصطلاح، فرم ساعت شنی است. علاوه بر این، همه افرادی که پاهای بلند و بسیار لاغری دارند.

این مدل شلوار جین برای چه افرادی مناسب نیست؟

اگر فرم بدنتان گرد یا گلابی شکل است، بهتر است که از پوشیدن این مدل شلوار جین خودداری کنید.

انواع شلوار جین

شلوار جین مدل جذب و کوتاه

مدل این شلوار جین بسیار شبیه به شلوار جین جذب است، با این تفاوت که قد آن کوتاه است و تا کمی بالاتر از قوزک پا می‌رسد. دم‌پای بعضی از این شلوارها تا می‌خورد و بر زیبایی آن می‌افزاید. اما از نظر طراحی و تکنیک، این دو مدل شلوار درست مثل هم هستند.

این مدل شلوار جین برای چه افرادی مناسب است؟

خانم‌های ریز نقشی که کمر بسیار باریکی دارند و فرم بدنشان به اصطلاح، فرم ساعت شنی است. علاوه بر این، همه خانم‌هایی که پاهای بلند و بسیار لاغری دارند.

این مدل شلوار جین برای چه افرادی مناسب نیست؟

اگر فرم بدنتان گرد یا گلابی شکل است، بهتر است که از پوشیدن این مدل شلوار جین خودداری کنید.

شلوار جین مدل جذب و کوتاه

شلوار جین راسته

این مدل شلوار جین بیشتر برای افرادی مناسب است که شلوار جین تنگ دوست دارند، اما اعتماد به نفس مناسب یا فرم بدن مناسبی برای پوشیدن آن را ندارند. بهترین گزینه برای این افراد، یک شلوار جین مدل راسته است. شلوار جین راسته در حقیقت مدلی بین شلوار جین جذب و شلوار جین مدل بویفرند (یا حتی شلوار جین دم‌پا گشاد) است.

این مدل شلوار جین برای چه افرادی مناسب است؟

این مدل شلوار جین به خاطر طراحی‌اش، تقریبا برای هر فرم بدنی مناسب است.

این مدل شلوار جین برای چه افرادی مناسب نیست؟

لازم نیست که در مورد پوشیدن این مدل شلوار جین نگران باشید این مدل تقریبا مناسب هر فرم بدنی است.

انواع شلوار جین ، شلوار جین راسته

شلوار لگ از جنس جین

این مدل شلوار جین در حقیقت همان شلوار لگ است، اما از جنس پارچه جین. یعنی شما می‌توانید با خیال راحت از آن به جای یک شلوار جین جذب استفاده کنید. اما اگر راحت نیستید، می‌توانید همراه با آن یک تونیک بلند بپوشید. مزیت یک شلوار لگ از جنس جین این است که به طرز خارق‌العاده‌ای راحت است و کمر آن نیز به جای زیپ و دکمه استاندارد، کشی است.

یک شلوار لگ از جنس جین برای خانم‌هایی که باردار هستند هم بسیار مناسب است؛ چون به شکم آنها فشار شدیدی وارد نمی‌کند و هم زمان، بسیار هم شیک و زیبا است. علاوه بر این، این مدل شلوار لگ به دلایل زیادی، در فصل زمستان بسیار به کار می‌آید. پوشیدن این مدل شلوار جین همراه با نیم بوت بسیار کار راحتی است. بسیار راحت و گرم است و درست مثل شلوار جین، رنگ‌های بسیار متنوعی دارد. در نتیجه اگر دوست داشته باشید پاهایتان لاغرتر به نظر برسند، می‌توانید از رنگ‌های تیره آن استفاده کنید.

این مدل شلوار جین برای چه افرادی مناسب است؟

این مدل شلوار جین به خاطر طراحی‌اش، فرم بدن شما را به خود می‌گیرد و به همین دلیل، تقریبا برای هر فرم بدنی مناسب است. علاوه بر این، خانم‌هایی که باردار هستند نیز می‌توانند از آن استفاده کنند.

شلوار لگ از جنس جین

شلوار جین مدل فاق کوتاه

پوشیدن شلوار جین فاق کوتاه، از مدت‌ها قبل بسیار مد بوده است. کمر این مدل شلوار جین از کمی پایین‌تر از مدل‌های دیگر شروع می‌شود. به همین دلیل، بیشتر برای افرادی مناسب است که کمر باریک و شکم تخت دارند. این مدل فاق برای شلوار جین جذب، خیلی تنگ، و راسته بسیار مناسب است.

این مدل شلوار جین برای چه افرادی مناسب است؟

خانم‌های ریز نقشی که کمر بسیار باریکی دارند و فرم بدنشان به اصطلاح، فرم ساعت شنی است. علاوه بر این، همه خانم‌هایی که بالا تنه درشت و پاهای لاغری دارند.

این مدل شلوار جین برای چه افرادی مناسب نیست؟

اگر در قسمت بالا تنه خود اضافه وزن دارید، بهتر است که از پوشیدن این مدل شلوار جین خودداری کنید.

شلوار جین مدل فاق کوتاه

شلوار جین مدل بویفرند

این مدل شلوار جین بسیار شبیه به شلوار جین پسرانه است، به همین دلیل شلوار جین مدل بویفرند نام گرفته است. با این حال، با گذشت زمان استایل آن بسیار تغییر کرد و در حال حاضر در بین خانم‌ها، از محبوبیت ویژه‌ای برخوردار شده است. کمر شلوار جین مدل بویفرند تا کمی پایین‌تر از ران پا کاملا فیت است و بعد از آن کمی گشادتر می‌شود. این مدل شلوار جین برای خانم‌هایی که کمی اضافه وزن ممکن است داشته باشند گزینه بسیار مناسبی است.

این مدل شلوار جین برای چه افرادی مناسب است؟

این مدل شلوار جین بیشتر برای خانم‌هایی که اضافه وزن دارند مناسب است. علاوه بر این، خانم‌هایی که فرم بدنشان گرد و یا گلابی شکل است هم می‌توانند از این مدل شلوار جین استفاده کنند.

این مدل شلوار جین برای چه افرادی مناسب نیست؟

خانم‌ها یا آقایانی که ریزنقش هستند و قد کوتاهی دارند، بهتر است که از این مدل شلوار جین استفاده نکنند. چون ممکن است که کوتاهتر و لاغرتر از حالت عادی به نظر برسند.

شلوار جین مدل بویفرند

شلوار جین مدل سیگاری

شلوار جین مدل سیگاری هم بسیار به شلوار جین جذب شبیه است و در حقیقت، در طبقه‌بندی شلوار جین جذب قرار دارد. با این حال، قد آن زیاد بلند نیست و تقریبا تا کمی بالای مچ پا می‌رسد. شلوار جین مدل سیگاری درست مثل شلوار پارچه‌ای مدل سیگاری، بسیار شیک است و در بین خانم‌ها از محبوبیت ویژه‌ای برخوردار شده است. یکی از ویژگی‌های آن این است که کاملا فرم بدن شما را به خود می‌گیرد، به همین دلیل، اگر پاهای چاقی دارید، بهتر است که از پوشیدن این مدل شلوار جین خودداری کنید.

این مدل شلوار جین برای چه افرادی مناسب است؟

خانم‌های ریز نقشی که کمر بسیار باریکی دارند و فرم بدنشان به اصطلاح، فرم ساعت شنی است. علاوه بر این، همه خانم‌هایی که ریزنقش هستند و یا پاهای لاغری دارند، می‌توانند از این مدل شلوار جین استفاده کنند.

این مدل شلوار جین برای چه افرادی مناسب نیست؟

خانم‌هایی که فرم بدنشان گرد است و یا پاهای چاقی دارند، بهتر است که از این مدل شلوار جین استفاده نکنند.

مطالب مرتبط:

۱- پوشیدن کفش مردانه رسمی با شلوار جین

۲- اصول خرید شلوار جین مناسب

۳- چطور در محل کار جین و کتانی بپوشیم؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (8 votes, average: 3٫63 out of 5)
Loading...
دیدگاه خود را ارسال کنید ( 4 دیدگاه )

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

  • به من فقد شاوار جین میاد مطلب خیلی کمکم کرد

  • عالیییی

  • عالی بود مرسی چی بپوشم

  • عالی بود

  • آرایش آرایش صورت آرایش چشم استایل استایل آقایان استایل بازیگران استایل زنانه استایل مردانه اصول انتخاب لباس اصول انتخاب لباس مناسب اصول انتخاب کفش مردانه اصول خوش پوشی اصول درست لباس پوشیدن اصول شیک پوشی اصول لباس پوشیدن افراد مشهور انتخاب رنگ لباس انتخاب ساعت مچی انتخاب شلوار جین انتخاب لباس مجلسی انتخاب لباس مردانه انتخاب پیراهن مردانه انتخاب کت و شلوار مردانه اکسسوری برند لاکچری برند مشهور برندهای مشهور برندهای مشهور جهان برندهای مشهور مد بوت زنانه ترفند خوشتیپ شدن تناسب اندام جواهرات خوشتیپ خوش تیپ بودن خوشتیپ بودن خوشتیپ شدن خوشتیپ شدن آقایان خوش پوشی راهنمای خرید رنگ لباس رنگ مو ساعت مچی سلامت مو شلوار جین شلوار جین زنانه شلوار زنانه طراح لباس طراحی لباس عطر عطر و ادکلن عینک آفتابی لباس لباس زمستانی لباس زنانه لباس شب لباس عروس لباس مجلسی,مدل لباس مجلسی,لباس شب,مدل لباس شب لباس مجلسی زنانه لباس مردانه مانتو,مدل مانتو,مانتو مجلسی,مدل مانتو مجلسی مانتو مجلسی مدل لباس شب مدل لباس مجلسی مدل مانتو مدل مانتو مجلسی مدل مو مد و فشن مراقبت از مو مراقبت از پوست نکات خوشتیپ شدن پالتوی زنانه چی بپوشیم کت و شلوار کت و شلوار مردانه کفش زنانه کفش مردانه کفش پاشنه بلند کمد لباس کیف زنانه

    ©چی بپوشم / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است

    This site is protected by wp-copyrightpro.com