محمد رضا اهوارکی در
0

اصول خرید شلوار جین مناسب

اصول خرید شلوار جین مناسب

از آنجایی که جین مدلی است که همیشه روی بورس است و هیچگاه نمی بینیم که این مدل قدیمی شده باشد و یا از مد بیفتد انتخاب آن نیاز به دقت زیادی دارد. اگر اصولی انتخاب نکنید می تواند برایتان آیتم آزار دهنده ای باشد و بعدا شما را پشیمان کند. در مقاله اصول خرید شلوار جین مناسب شما را با آن ها آشنا می کنیم. با چی بپوشم همراه باشید.

single_content ad banner

اصول خرید شلوار جین مناسب

سن + نوع برش جین =؟

اگر بخواهیم بین مدلی از شلوار جین که انتخاب می کنید و سن شما یک قانون ساده بیان کنیم هرچه سنتان بالاتر می رود باید از برش ها، طرح ها، پارگی ها،‌ سنگ شور بودن ها و رنگی تر بودن شلوار جین انتخابیتان کاسته شود.

در انتخاب شلوار جین باید به این نکته نیز دقت کنید که چسبان بودن آن با تنگ بودن کاملا متفاوت است. برخی آقایان حس می کنند که بعد از مدتی شلوار اندازه‌شان می شود در صورتیکه این گونه نیست و می بینیم که بعد از چند ماه از پایین آمدن کمر آن و تنگ بودن بیش از اندازه ی آن ناراضی هستند. قانون اصلی در این زمینه این است که در حالت عادی شما به هیچ کمربندی برای اندازه ی بودن شلوار احتیاج ندارید و کمربندها کاملا جنبه ی تزیینی دارند. پس در انتخاب کمر شلوار خیلی دقت کنید. استاندارد این است که کمر شلوار باید دقیقا بالای لگن شما و عملا روی آن قرار بگیرد. پس اگر فاصله ی بین فاق تا ناف شما زیاد است شلوار فاق بلند مناسب شما نیست و باید فاق متوسط یا کوتاه انتخاب کنید.

اصول خرید شلوار جین مناسب

انتخاب نوع شستن و رنگ آن

وقتی می خواهید رنگ شلوار جین را انتخاب کنید دو سوال اساسی از خود بپرسید:

۱- کجا قرار است این شلوار را بپوشم؟

۲- چه رنگ هایی از شلوار جین قبل از این داشته ام؟

امروزه در دنیای مد باید این رنگ ها را در اولویت رنگ های شلوار جینتان قرار دهید: مشکی، سرمه ای و آبی میانه. اگر می خواهید رنگ روشن تر یا متفاوتی انتخاب کنید مشکلی ندارد ولی این رنگ ها اصلی ترین رنگ های شلوار جین امروزی هستند. پس در انتخاب رنگ دقت کنید.

خوب حالا چه نوع برش یا دوختی به من می آید؟

چسبان

برای آقایان بلند و باریک این مدل بهترین مدل است. این آقایان می توانند از مدل های راسته هم استفاده کنند ولی باید آن را با دقت انتخاب کنند، اگر عرض پاچه های خیلی گشاد باشد تقسیم بندی بدن شما را بهم می زند.

متوسط

اگر سایز شلوار شما بین ۳۲ تا ۳۴ است شما از جمله افراد خوش شانس هستید و اکثر مدل های شلوار جین به شما می آید. در قدم بعدی این به سلیقه ی شما بستگی دارد که مدل های تنگ را انتخاب کنید یا مدل های راسته و هم سایز پاهای خودتان را.

اصول خرید شلوار جین مناسب

پاهای کوتاه

از شلوارهای فاق کوتاه شدیدا دوری کنید این شلوارها از سایز پای شما چند سانتی هم می کاهند. قانون انتخاب جین مناسب این است که هر چه پای شما بلندتر جین انتخاب شده تنگ تر خواهد بود.

پاهای پهن

متاسفانه شما نمی توانید جین های تنگ و کشیده بپوشید و مجبور هستید از جین های با ضخامت بیشتر استفاده کنید. و منظور ما از این مدل ها مدل های هویجی شکل با فاق بلند نیست. منظور ما مدل های کلاسیک تر جین است. این مدل ها به خوبی روی کمر و پاهای شما قرار می گیرند و عریض بودن پاها را پنهان می کنند و به تیپ شما جلوه ی خاصی می دهند.

آقایان چاق

برای شما نیز مدل های تنگ شلوار جین پیشنهاد نمی شود. شما باید به سراغ شلوار های کلاسیک جین بروید که بتواند اولا در قسمت کمر به شما کمک کند و تیپ شما را بهتر کند و همچنین در قسمت پاها هم کشیده و صاف باشد تا انحنای پای شما را نشان ندهد.

مطالب مرتبط:

۱- تاریخچه ی شلوار جین

۲- چطور در محل کار جین و کتانی بپوشم؟

۳- ست کردن شلوار جین و بلیزر

۴- ۲۰ برند پرطرفدار کفش‌های ورزشیدیدگاه شما

علیرضا در تاریخ 29 اکتبر 2016

سلام.ممنون از مطالب خوبتون ببخشید یه سوال داشتم.
منظور از فاق چیه؟
فاصله بین فاق شلوار تا ناف یعنی از کجا تا کجا؟ارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :