سارا هنجنی در
0

تاریخچه شلوار جین

تاریخچه شلوار جین

بدون شک جین را باید پایه و اساس دنیای مد و فشن دانست. اما همیشه هم صادق نیست چرا که طی سالیان گذشته فراز و فرودهای زیادی برای جین وجود داشته است. با چی بپوشم همراه باشید تا به معرفی تاریخچه شلوار جین بپردازیم. 

تاریخچه شلوار جین

تاریخچه شلوار جین

در اواخر سال های 1800 میلادی بسیاری از کارگران از لباس هایی استفاده می کردنند که از پارچه جین تهیه شده بود، در سال 1873 یک خیاط با اضافه کردن دکمه های فلزی به این شلوارهای کارگری نوعی از شلوار جین را بوجود آورد که امروزه بسیاری از ما از آن ها استفاده می کنیم.

  • سال های 1920 تا 1930

در سال های 1920 شلوارهای جین مورد توجه گاو چران های آمریکایی و بسیاری از معدن کاران و افرادی که به فکر پوشیدن لباس های با دوام بودند افتاد. در سال 1936 خیاط معروف Levi Strauss بر روی جین پشتی شلوار جین یک پرچم قرمز رنگ را قرار داد که برای اولین بار به معرفی برند خود پرداخت روند استفاده از شلوار جین به قدری با سرعت ادامه یافت که مجله ووگ نیز از مدل های خود با شلوار جین استفاده کرد.

تاریخچه شلوار جین

  • سال های ابتدایی 1950

در این سال ها بسیاری از مردانه به تقلید از اسطوره های سینمایی مانند مارلون براندو به پوشیدن انواع شلوار جین سنگ شور شده، پاچه های تا خورده روی آوردند. اما در این سال ها هنوز شلوار جین به عنوان لباس مرسوم برای خانوم ها شناخته نمی شد.

  • سال های 1960 تا 1970

در این سال ها هیپی ها نیز به پوشیدن شلوارهای جین پرداختند. شلوارهای پاچه گشاد، جین های سنگ شور شده و پارچه از این سال ها وارد صنعت مد شد. البته در اواخر دهه 70 میلادی دامن های جین نیز به عنوان یکی از مهم ترین پوشاک زنانه وارد بازار شد.

تاریخچه شلوار جین

  • سال های 1980

در این سال ها در واقع طراحی برای شلوار جین به اوج خود رسید و برندی مانند کلوین کلاین به طراحی شلوار جین های اسید شوری شده، و البته شلوار جین های تنگ پرداخت.

  • سال های 1990

در این دهه تقریبا استفاده از شلوار جین های رایج کمی رو به افول گذاشت و بیشتر آقایان به پوشیدن شلوار جین های بگی و خانم ها بیشتر به شورت های جین روی آوردند.

  • از سال 2000 تاکنون

در اوایل این سده بسیاری از مشاهیر مانند بیریتنی اسپیرز و کریستینا آگیلرا شلوار جین های فاق کوتاه را پوشیدند و مد روز کردند. و پس از آن نیز جین های پاره و تنگ دوباره مد روز شدند.

مطالب مرتبط:

1- چندتا شلوار جین نیاز دارم؟

2- برخی از عواملی که در پاره شدن خشتک شلوار جین موثر اند

3- چگونه شلوار جین را سنگ شور کنیم؟دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :