chadmin در
0

تاریخچه برند کلوین کلاین در یک نگاه

تاریخچه برند کلوین کلاین در یک نگاه

اگر از آن دسته افرادی باشید که عشق مد و لباس هستند مطمئنا نام کلوین کلاین را شنیده اید. برندی که به تولید عطر و ادکلن، لباس و لوازم آرایش و … می پردازد. خانه مد کلوین کلاین در منهتن نیویورک واقع است در ادامه کارشناسان چی بپوشم به معرفی  تاریخچه برند کلوین کلاین در یک نگاه خواهند پرداخت.

 روزهای اولیه شکل گیری  برند کلوین کلاین

کلوین کلاین در سال های ۱۹۵۹ تا ۱۹۶۲ در موسسه مد و فشن نیویورک به تحصیل در حوزه طراحی لباس پرداخت. و بعد از تحصیل به مدت ۲ سال به عنوان دستیار به طراحی و دوخت لباس برای برندهای مختلف ادامه داد تا اینکه با سرمایه ۱۰،۰۰۰ دلاری اولین مغازه خود را در نیویورک تاسیس کرد.  در دهه ۱۹۷۰ کلوین کلاین به عنوان یک برند معتبر در میان زنان جوان شناخته شد به طوری که در دهمین سالگرد تاسیس برند خود توانست بیش از ۳۰ میلیون دلار درآمد کسب کند.

تاریخچه برند کلوین کلاین در یک نگاه

رشد روز افزون کلوین کلاین و واگذاری این برند

 در سال های ۱۹۷۰ تا ۱۹۸۰ میلادی این برند به تولید عطرهایی پرداخت که تا امروز از شهرت فوق العاده ای میان عاشقان این صنعت برخوردار است.  عطرهایی چون: Obsession و Eternity و Escape  از این تولیدات به شمار می آید.

همچنین کلوین کلاین در دهه ۱۹۸۰ جوایز بسیار زیادی را از جمله جایزه بهترین طراحی لباس را از انجمن مد و لباس ایالات متحده دریافت نمود. سرانجام این برند در سال ۲۰۰۲ توسط کمپانی Philips Van Heusen خریداری شد و کلوین کلاین به عنوان مدیر هنری این مجموعه انتخاب گردید. البته این خرید هرگز به معنای پایان عمر آن نبود و حتی نام کلوین کلاین نیز تغییر نکرد.

مطالب مرتبط: 

۱- زندگینامه مایکل کورس طراح مد و فشن آمریکایی

۲- با رشته طراحی مد و لباس در ایران و دنیا بیشتر آشنا شوید

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :