چرا پوشش کامل شما را جذاب‌تر می‌کند؟

متاسفانه در دنیای امروز تمایل به پوشش کمتر در میان زنان غربی در حال گسترش است و این فرهنگ در حال نفوذ به کشور ما نیز هست و زنان تصور می‌کنند با پوشش نامناسب و به نمایش گذاشتن زیبایی‌های ظاهری می‌توانند در دید مردان جذاب‌تر باشند. علاوه بر این که بی حجابی در دین و فرهنگ و قانون ما ناپسند و ممنوع و مذموم است، اصول علمی نیز ثابت کرده است که هرچه پوشیده‌تر باشید جذابیت شما در نظر جنس مخالف بیشتر خواهد بود. چرا پوشش کامل شما را جذاب‌تر می‌کند؟ 

ad banner

چرا پوشش کامل شما را جذاب‌تر می‌کند؟

روان شناسی ثابت کرده است بین دوری از شی و جذابیت ارتباط مستقیمی وجود دارد یعنی هرچقدر یک شی دور از دسترس به نظر برسد تمایل ما برای به دست آوردن آن نیز بیشتر می‌شود. در مورد پوشش زنان نیز این اصل صادق است، هرچه زنان پوشش کمتری داشته باشند و بیشتر خود را به نمایش بگذارند از دیدگاه مردان جذابیت کمتری خواهند داشت.

شاید پوشش کامل تنها عامل جذابیت نباشد، زیبایی لباسی که انتخاب می‌کنید تاثیر زیادی در زیبایی و جذابیت شما خواهد داشت. متانت و وقار در رفتار نیز عاملی است که در کنار پوشش مناسب می‌تواند جذابیت شما را افزایش دهد.

چرا پوشش کامل شما را جذاب‌تر می‌کند؟

 

البته پوشیدگی به معنای بدپوشی و محدودیت در پوشش نیست، چون دین ما نه تنها پوشش زشت را نکوهش نمی کند بلکه مردم را به داشتن لباس های متعدد و پوشیدن لباس‌های رنگی و زیبا و تمیز و خوشبو بودن هم دعوت می‌کند، حتی طبق فرموده امام صادق داشتن پنجاه لباس نیز اسراف شمرده نمی شود، به شرط آنکه اصل پوشش کامل و عفاف در رفتار هم رعایت شود.

مطالب مرتبط:

1- استایل شخصی چیست؟

2- توصیه‌هایی از استایلیست‌های فرانسوی

3- چگونه تیپ کلاسیک داشته باشیم؟

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :