راهنمای خرید تونیک زنانه + پیشنهاد خرید

تونیک از لباس‌های راحتی محبوب زنانه است که با گذشت زمان و آمد و رفت ترندهای مختلف جایگاه خود را در کمد لباس های زنانه از دست نداده است. تونیک‌ها در مدل‌ها  و رنگ های مختلف وجود دارند و با همه اندام‌ها سازگاری دارند و کاربرد های مختلفی می توانند داشته باشند به همین دلیل داشتن حداقل یک تونیک به همه خانم‌ها توصیه می‌شود. اما برای خرید و انتخاب یک تونیک مناسب به چه نکاتی باید توجه کنیم؟برای خرید یک تونیک مناسب و خوب باید ابتدا فرم اندام خود را بشناسید و سپس شلوار و اکسسوری مناسب برای ست کردن تونیک خود انتخاب کنید. راهنمای خرید تونیک زنانه را در چی بپوشم بخوانید.

پس از مطالعه مطلب می‌توانید از لینک زیر، شیک‌ترین تونیک‌ها را با قیمت مناسب انتخاب کنید و بخرید:

تونیک چیست؟

تونیک زنانه یک لباس آستین کوتاه و یا آستین بلند و کمی گشاد است که پهلوها، ران‌ها، و به طور کلی قسمتی از پایین تنه را به طور کامل پوشش می‌دهد. در مغازه‌های لباس فروش و فروشگاه‌های آنلاین، گاهی از تونیک زنانه با عنوان پیراهن کوتاه نیز نام می‌برند. این لباس بسیار کاربردی را می‌توانید به روش‌های متفاوتی با لباس‌های دیگر ست کنید. یکی دیگر از مزایای آن نیز این است که برای همه افراد با هر فرم بدنی مناسب است. در مقاله امروز قصد داریم تا شما را با نحوه صحیح ست کردن تونیک زنانه با لباس‌های دیگر آشنا کنیم.

تونیک زنانه

راهنمای خرید تونیک زنانه

انواع تونیک زنانه

 • تونیک کمربند دار: همان طور که از نام آن پیداست این مدل تونیک زنانه با کمربند استفاده می‌شود و مناسب خانم‌های با اندام ساعت شنی است.
 • تونیک بلوز: بلندی این تونیک‌ها می‌تواند متفاوت باشد. حتی کوتاه‌ترین مدل این تونیک‌ها از انواع مختلف بلوزها بلندتر است و تا روی ران را می‌پوشاند. طرح و رنگ این تونیک‌ها متنوع است و خانم‌ها با توجه به سلیقه خود می‌توانند از تونیک‌های تک رنگ و یا طرخ‌دار استفاده کنند.
 • تونیک گشاد: این مدل از پارچه‌های نرم و روان دوخته می شود و مدلی گشاد و چین دار دارد که معمولا طرح دار است.
 • تونیک پیلی‌دار: این مدل از پارچه های ضخیم تر دوخته می‌شود و با پیلی روی آن در نقاط مختلف ایجاد فرم می‌شود تا ایراد های اندامی را بپوشاند.
 • تونیک یقه‌دار: بسیاری از تونیک‌های نخی یقه‌ دارند و مدل این یقه‌ها می‎تواند باعث زیبایی این تونیک‌ها شود. یقه ایستاده، یقه هفت، یقه رافل دار و غیره از انواعی هستند که می‌توانید انتخاب کنید.
 • تونیک اندازه:  این مدل تونیک راسته است و مدل کلاسیک تونیک زنانه است.

تونیک زنانه

ویژگی‌های تونیک مناسب

در خرید یک تونیک زنانه باید فاکتورهای مختلفی را در نظر گرفت مانند کیفیت دوخت و پارچه، راحتی و سایز مناسب که درباره همه لباس‌ها صادق است. خط کمر تونیک باید در محل صحیح قرار گیرد و یقه و آستین‌ها و سر شانه‌ها باید اندازه و در محل درست قرار گیرند. تونیک‌ها می‌توانند کشباف، نخی، و پشمی و یا حتی توری باشند. شما بسته به نیاز و فصلی که آن را می پوشید جنس پارچه مناسب را انتخاب می‌کنید.

تونیک زنانه

چطور تونیک را با لباس‌های دیگر ست کنیم؟

همانطور که در قسمت‌های بالاتر نیز گفتیم، تونیک زنانه یک بلوز بلند است که قد آن از بلوزهای عادی کمی بلندتر است. قد این لباس به جای کمر، تا کمی پایین‌تر از ران‌های شما می‌رسد. اگر این لباس بلند و کمی گشاد را با یک دامن یا شلوار تنگ، مثلا یک شلوار جین اسلیم ست کنید، می‌توانید استایلی شیک و زیبا خلق کرده و کاری کنید که اندامتان بلند و باریک به نظر برسند. در هنگام پوشیدن تونیک، به نکات زیر توجه کنید:

پوشیدن تونیک برای اینکه لاغر و قد بلند به نظر برسید

 • سعی کنید تونیکی انتخاب کنید که مدل آن با فرم بدن شما متناسب باشد. همچنین، پارچه، طرح پارچه و مدل یقه تونیک زنانه را نیز بر طبق سلیقه شخصی خودتان انتخاب کنید. خط پایین تونیک باید روی قسمت میانی ران‌ها شما قرار بگیرد.
 • ترجیحا دامن یا شلوار خود را تنگ و اسلیم فیت انتخاب کنید تا اندامتان چاق‌تر از حالت عادی به نظر نرسند. مثلا یک شلوار جین تنگ، یک شلوار تنگ، یک جوراب شلواری، یک شلوار لگ ساده و حتی یک شلوار لگ طرح‌دار.
 • می‌توانید این ترکیب‌ها را با یک جفت بوت، کفش تخت، و یا کفش پاشنه بلند ست کنید.
 • در آخر هم می‌توانید از یک گردنبند ضخیم، یک شال گردن کلفت، یک سوئیت‌شرت گشاد، یک کت تنگ چرمی و یک کیف زیبا استفاده کنید تا استایلی شیک و منحصر به فرد داشته باشید.

چطور تونیک را با لباس‌های دیگر ست کنیم؟

تونیک خود را به عنوان یک پیراهن استفاده کنید

استفاده از تونیک همراه با یک شلوار یا دامن، بیشتر مخصوص فصول سردتر مثل پاییز و زمستان است. اگر قد تونیک شما کمی بلند است، می‌توانید از آن به عنوان یک پیراهن کوتاه و شیک هم استفاده کنید. فقط حواستان باشد که حتما تونیک خود را بپوشید و امتحان کنید. همچنین، به نکات زیر نیز توجه کنید:

 • تونیک بلندی پیدا کنید که جنس پارچه و الگوی دوخت آن با فرم بدن شما متناسب باشد. قد این تونیک باید از قسمت میانی ران‌های شما کمی پایین‌تر بیاید.
 • اگر دوست دارید که پاهای خود را بپوشانید، می‌توانید همراه با تونیک خود از یک شلوار لگ، شلوار لگ طرح‌دار، جوراب شلواری استفاده کنید.
 • می‌توانید همراه با این ترکیب، از یک جفت بوت استفاده کنید.
 • در آخر هم می‌توانید از یک کمربند یا زنجیر کمر، گردنبند، شال گردن، النگو و یا یک ساعت مچی استفاده کنید.

تونیک خود را به عنوان یک پیراهن استفاده کنید

همراه تونیک خود یک دامن کوتاه بپوشید

زمانی که هوا کمی گرمتر می‌شود، دیگر نمی‌توانید همراه با تونیک زنانه خود شلوار بپوشید. در این حالت می‌توانید زیر تونیک خود یک دامن کوتاه بپوشید تا احساس گرما نکنید. همچنین، یادتان باشد که یک تونیک نازک و سبک وزن و گشاد انتخاب کنید که گرمتان نشود. الیاف پارچه این تونیک زنانه و الگوی دوخت آن باید با فرم بدن و سلیقه شخصی شما هماهنگ باشد. به نکات زیر نیز توجه کنید:

 • یک شلوار کوتاه و یا یک دامن کوتاه و کاملا اندازه انتخاب کنید.
 • برای داشتن یک استایل خنک و تابستانی، همراه با این ترکیب از یک جفت صندل و یا کفش پاشنه بلند استفاده کنید.
 • در آخر هم از یک گردنبند ظریف، یک دستمال گردن نازک و یک کیف غیر رسمی استفاده کنید. تا استایل شیک و منحصر به فردی داشته باشید.

همراه تونیک خود یک دامن کوتاه بپوشید

نحوه ست کردن تونیک برای مراسم‌ها و مناسبت‌های خاص

پوشیدن تونیک برای مناسبت‌های غیر رسمی

یک تونیک گشاد و زیبا، لباسی شیک اما غیر رسمی است. شما می‌توانید این لباس را برای مناسبت‌های غیر رسمی مثل یک قرار دوستانه به صرف صبحانه یا قهوه، یا یک قرار شام غیر رسمی بپوشید. همچنین، می‌توانید با تغییر دادن کفش و زیورآلاتی که انتخاب کرده‌اید، میزان رسمی یا ساده بودن استایل خود را تغییر دهید. کافیست به نکات زیر خوب توجه کنید:

 • یک تونیک ساده انتخاب کنید که قد آن کمی پایین‌تر از قسمت میانی ران‌هایتان باشد.
 • برای این ست لباس می‌توانید از یک شلوار جین تنگ، یا یک شلوار لگ استفاده کنید.
 • همراه با این ترکیب از یک جفت بوت و یا کفش تخت استفاده کنید.
 • در آخر هم بر طبق سلیقه شخصی خودتان از زیورآلات و اکسسوری مناسب استفاده کنید.

پوشیدن تونیک برای مناسبت‌های غیر رسمی

پوشیدن تونیک برای مهمانی رسمی

درست است که تونیک یک لباس غیر رسمی است، اما اگر آن را با لباس‌های مناسبی ست کنید، می‌توانید برای مهمانی رسمی استایل شیکی خلق کنید. کفش، زیورآلات و لباس‌های مناسب، می‌توانند یک استایل غیر رسمی و راحت را به یک استایل کاملا مناسب برای محل کار تبدیل کنند. برای رسیدن به این هدف، به نکات زیر توجه کنید:

 • یک تونیک مناسب برای محل کار خود انتخاب کنید. از پوشیدن تونیکی که یقه باز دارد خودداری کنید و همچنین، از تونیک به عنوان پیراهن استفاده نکنید.
 • تونیک خود را با یک شلوار اسلیم و کمی کوتاه، شلوار پارچه‌ای تنگ، و یا یک دامن تا سر زانو ست کنید.
 • همراه با تونیک خود از یک جفت کفش پاشنه بلند استفاده کنید.
 • در آخر هم از یک گردنبند و یا شال ضخیم، یک کت یا ژاکت نیمه رسمی، و یک کیف مربعی و بزرگ استفاده کنید.

پوشیدن تونیک برای مناسبت‌های غیر رسمی

نحوه پیدا کردن تونیکی که با فرم بدن شما متناسب باشد

تونیکی پیدا کنید که با فرم بدن شما نوعی تعادل ایجاد کند

بدن هر فردی فرم و سایز متفاوتی دارد. پس حتما در هنگام خرید تونیک، مدلی از آن را انتخاب کنید که با فرم و سایز بدن شما نوعی تعادل ایجاد کند. به نکات زیر نیز حتما توجه کنید:

 1. اگر قسمت بالا تنه شما از قسمت پایین تنه‌تان لاغرتر است، بهتر است تونیکی انتخاب کنید که از بالا به پایین عریض می‌شود و در نتیجه، توجه دیگران را به سمت شانه‌های باریک شما جلب می‌کند. همچنین، می‌توانید تونیکی انتخاب کنید که کنارهای آن بریدگی داشته باشد و ابتدای چاک آن نیز روی وسیع‌ترین قسمت بدن شما قرار بگیرد. برای اینکه فرم شانه‌های خود را بهتر نشان دهید، تونیکی انتخاب کنید که یقه آن باز و یا v شکل باشد. در آخر هم می‌توانید با استفاده از یک شال گردن و یا گردنبند ضخیم، در استایل خود تعادل ایجاد کنید.
 2. اگر قسمت بالا تنه شما نسبت به قسمت پایین تنه‌تان درشت‌تر است، بهتر است تونیکی انتخاب کنید که توجه دیگران را به سمت پایین تنه لاغر جلب کند. برای رسیدن به این هدف، می‌توانید تونیکی انتخاب کنید که قد کوتاهتری دارد و در نتیجه، باریک بودن پایین تنه شما را نمی‌پوشاند. همچنین، بهتر است یقه تونیک‌تانv شکل  باشد تا توجه دیگران را به سمت صورت شما جلب کند.

تونیکی پیدا کنید که با فرم بدن شما نوعی تعادل ایجاد کند

تونیکی انتخاب کنید که فرم کمر شما را زیباتر نشان دهد

هرچه کمر یک لباس تنگ‌تر باشد، زیبایی طبیعی و باریک بودن کمر را بیشتر نشان می‌دهد و استایلی خانمانه و ظریف ایجاد می‌کند. پس بهتر است به جای پوشیدن تونیک‌های راسته و گشاد، تونیکی انتخاب کنید که کمر تنگی دارد. بهتر است در هنگام انتخاب تونیک به این نکات توجه کنید:

 • اگر سایز بالا تنه و پایین تنه شما با هم هماهنگ است و کمر باریکی دارید، بهتر است تونیکی انتخاب کنید روی قسمت کمر تنگ و چسبان می‌شود.
 • اگر فرم بدنتان صاف است و کمر باریکی ندارید، می‌توانید با استفاده از تونیکی که کمربند دارد، زیبایی خود را چند برابر کنید.

تونیکی انتخاب کنید که فرم کمر شما را زیباتر نشان دهد

تونیکی انتخاب کنید که قد آن با قد شما متناسب باشد

معمولا خانم‌هایی که استخوان بندی ریز و قد بلندی دارند، در هنگام انتخاب و خرید لباس (چه برای بالا تنه و چه برای پایین تنه) با چالش‌های متفاوتی مواجه می‌شوند. این خانم‌ها به خصوص در هنگام خرید تونیک با مشکل مواجه می‌شوند؛ چون پیدا کردن تونیکی که بین سایز بالا تنه و پایین تنه‌شان تعادل ایجاد کند کار چندان آسانی نیست. اگر شما هم جزو این دسته از خانم‌ها هستید، بهتر است در هنگام خرید تونیک به نکات زیر خوب توجه کنید:

 • اگر خانمی با استخوان بندی ریز هستید، بهتر است تونیکی انتخاب کنید که فیت بدنتان باشد و شما را زیاد از حد کوچک نشان ندهد. اگر می‌خواهید از تونیک به عنوان یک بلوز استفاده کنید، بهتر است تونیکی انتخاب کنید که قد کوتاهی دارد. اگر می‌خواهید تونیک را به عنوان یک پیراهن استفاده کنید، بهتر است تونیکی انتخاب کنید که قد بلندتری دارد.
 • بهتر است از پوشیدن تونیک‌هایی که کمر آن‌ها از زیر سینه آغاز می‌شود و همچنین تونیک‌های آستین پفی خودداری کنید. این مدل لباس‌ها باعث می‌شوند که سن شما از حالت عادی کمتر به نظر برسد.
 • اگر شما یک خانم قد بلند هستید، بهتر است تونیکی انتخاب کنید که قد آن تا روی قسمت میانی ران‌هایتان باشد.

مطالب مرتبط:

۱- اشتباه بزرگ در خرید لباس و راه حل های آن

۲- ۵ راز خرید موفق لباس

۳- اصول خرید شلوار جین مناسب

سوگل پورمهرام
نویسنده: سوگل پورمهرام


دیدگاه شما

سارا هنجنی در تاریخ 26 می 2017

مرسی مهشید عزیزم….
مرسی از چی بپوشم
من همیشه برای خرید تونیک زنانه مشکل داشتم…
خسته نباشید همگی

سارا کشفی در تاریخ 18 مارس 2019

عالی بود
بهترین مقالات مد و لباس
ما در چی بپوشم میخونیمارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :