مهفام میرزایی در
0

راهنمای خرید و نگهداری حوله

راهنمای خرید و نگهداری حوله

حوله ها نقش مهمی در بهداشت شخصی ما دارند، چه حوله حمام، چه حوله دست و صورت و یا حتی حوله آشپزخانه باید کیفیت لازم را برای بهترین عملکرد داشته باشند. اما حوله خوب چه مشخصاتی دارد و هنگام خرید حوله به چه نکاتی باید توجه کنیم تا خرید موفقی داشته باشیم و چگونه از آن ها نگهداری کنیم تا عمر بیشتری داشته باشند. این مطلب راهنمای خرید و نگهداری حوله برای شما است. آن را مطالعه کنید تا بدانید که چه چیز هایی در انتخاب یک حوله و نگهداری مناسب از آن اهمیت دارند.

راهنمای خرید و نگهداری حوله

1- نرمی حوله ها را از کیفیت آن ها در مغازه نمی توان تشخیص داد چون بیشتر تولید کننده ها در انتهای فرآیند تولید موادی به حوله ها اضافه می کنند که حالت نرمی و مخملی بودن به آن ها می دهد و این مواد بعد از دو سه بار شستشو از بین رفته و حوله شما زیر و بی کیفیت خواهد شد.

2- الیاف پنبه به طور طبیعی جاذب پنبه هستند و 25 برابر وزن خود آب جذب کرده و نگه می دارند. پس هنگام خرید به برچسب آن ها توجه کنید تا صد در صد از الیاف پنبه فرآوری شده تهیه شده باشند.

3- الیاف حوله را از نزدیک بررسی کنید و حلقه های الیاف را روی آن مشاهده کنید. هر چه این حلقه ها به هم فشرده تر باشند حوله قدرت جذب بیشتری دارد. اگر سطح پارچه ای حوله مشخص باشد کیفیت خوبی نخواهد داشت.

4- حوله خوب سنگین تر از آن چیزی است که به نظر می آید پس تنها به دیدن آن در قفسه اکتفا نکنید آن را بردارید لمس کنید و وزن آن را حس کنید.

5- به لبه های حوله دقت کنید. حوله ای که لبه هایش دو تا خورده و دوخته شده قطعا دوام بالاتری خواهد داشت و دیر تر شکافته شده و از بین می رود.

راهنمای خرید و نگهداری حوله

6- برچسب نگهداری حوله را با دقت بخوانید و رعایت کنید. اکثر حوله ها با حرارت بالا و در ماشین لباسشویی قابل شستشو هستند. اگر حوله رنگی است آن را با لباس های همرنگ در ماشین بگذارید چون امکان رنگ پس دادن در حرارت بالا وجود دارد.

7- حتی اگر حوله سفید است آن را با سفید کننده نشویید. چون عمر آن به سرعت کم می شود.

8- استفاده از نرم کننده های پارچه در شستشوی حوله ها توصیه نمی شود چون قابلیت جذب آب را در آن ها کاهش می دهند.

مطالب مرتبط:

1- راه هاي تميز کردن گوش

2- 5 وسيله اصلاح صورت مردان

3- شوره سر را نابود کنيمدیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :