راهنمای ست کردن رنگ و طرح لباس مردانه

0

برخی از آقایان در انتخاب و ست کردن طرح و رنگ لباس بد سلیقه هستند. تصور تطبیق و هماهنگ کردن رنگ‌ها در اکثر مواقع گیج کننده است اما استفاده از خلاقیت و توجه به رنگ‌ها می‌تواند این مشکل را حل کند. برای اینکه ترکیب رنگ و طرح لباس به موضوعی گیج گننده برای شما تبدیل نشود، راهنمای ست کردن رنگ و طرح لباس مردانه را در این مقاله بخوانید. 

۱- طرح Houndstooth

اسم این طرح از کلمه Hounds tooth به معنی دندان سگ گرفته شده است. مدلی بسیار معروف که طرح کلاسیک آن معمولا سیاه و سفید است. این طرح که از اسکاتلند در سال ۱۸۰۰ میلادی آمده است، این جنس پارچه در آن زمان برای ساخت کت‌های پشمی نیز بکار رفته است.

راهنمای ست کردن رنگ و طرح لباس مردانه

۲- شطرنجی

تارتان یا پلید نام طرح پارچه‌هایی است که اصلیتی اسکاتلندی دارند. این پارچه‌ها برای دوخت لباس‌های سنتی مردم اسکاتلند استفاده ‌می‌شده است. این طرح‌ها از خطوط افقی و عمودی تشکیل شده که رنگ‌های مختلفی را هم شامل می‌شوند. این طرح از قرن 18 میلادی مورد توجه قرار گرفت و در ابتدا از پشم تولید می‌شد ولی در حال حاضر از جنس‌های متنوع‌تری تولید می‌شود.

راهنمای ست کردن رنگ و طرح لباس مردانه

۳- خال‌خالی یا نقطه‌ای

مدلی که در آن تعدادی دایره توپر با شعاع یکسان با فاصله‌ای نزدیک بهم قرار گرفته‌اند. سازنده‌اش اسمش را از رقص بوهیمن در اواسط قرن ۱۹ میلادی در آمریکا گرفته است که البته هنوز هم ارتباط بین اسمش این طرح و نوع رقص دقیقا مشخص نشده است. از محبوب ترین نوع پارچه‌ها میان پیراهن مردانه و سایر آنهاست.

راهنمای ست کردن رنگ و طرح لباس مردانه

۴- طرح لوزی شکل

این مدل نیز از اسکاتلند آمده است و در آن زمان برای جوراب‌های بلندی که مخصوص آقایان بود استفاده شده است. توسط مدافعان اسکاتلندی در جنگ پوشیده می‌شده و به tartan hose معروف بود. طرح آن از شکل الماس گرفته شده است و تقریبا لوزی شکل است. امروزه نیز در جوراب‌ و دستکش و کلاه این طرح به وفور یافت می‌شود.

راهنمای ست کردن رنگ و طرح لباس مردانه

مطالب مرتبط:

1- چگونه از پارچه کنف استفاده کنیم؟

2- نحوه ست کردن کفش، جوراب و شلوار مردانه

3- از رنگ ها و ست کردن آن ها بیشتر بدانید

محمد رضا اهوارکی
نویسنده: محمد رضا اهوارکی
چند وقتی است که در حوزه ی استایل به طور جدی فعالیت می کنم و مطالبی رو که در ارتباط با آخرین مد روز برایم جالب باشد در سایت " چی بپوشم " قرار می دهم. مهندس مخابرات هستم و برنامه نویسی iOS نیز انجام می دهم.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :