معرفی برند زاگروتی تولید کننده کت و شلوار و پوشاک مردانه

بخواهیم یا نخواهیم “کت و شلوار” می پوشیم، جایگزینی هم برای آن نداریم! ریشه ایرانی نداشته باشد هم، حدود یک قرن از تاریخ ورودش به کشورمان گذشته ، تاس بخت آن خوش نشسته و با مذاق فرهنگ و ملیت ایرانیان جور شده است. کت و شلوار، بی تردید، عرفی ترین و اصلی ترین لباس مردانه جهان است. این سخن مدیرعامل زاگروتی، برند ایرانی پوشاک مردانه و کت و شلوار است. امروز چی بپوشم قصد دارد برند زاگروتی را به شما معرفی کند. 

وقتی در کارخانه بزرگ زاگروتی قدم بزنید شما هم قطع به یقین به این نتیجه خواهید رسید که با ورود این برند به بازار، عمر واردات کت و شلوار در ایران کوتاه و کوتاهتر خواهد شد، زیرا بزرگترین کارخانه پوشاک مردانه در خاورمیانه واقع در شهرک صنعتی عباس آباد در حومه شهر تهران برای اولین بار تکنولوژی کاملی از ایتالیا که مهد مد و پوشاک است را در ایران پایه‌گذاری کرده است. مرد اول این کارخانه آقای مرتضی تهرانی یکی از بزرگ کارآفرینان ایرانی است که اکنون بالغ بر ۲۰۰ کارگر هنرمند وتوانا را در این کارخانه جمع کرده است، کارگرانی که به زعم ایشان سرمایه اصلی زاگروتی هستند. ایشان هنر ایرانی را با تکنولوژی روز اروپا به هم پیوند داده‌اند.

معرفی برند زاگروتی تولید کننده کت و شلوار و پوشاک مردانه

مرتضی تهرانی در سال ۱۳۳۶ در محله امام زاده یحیی متولد شد. او چهارمین فرزند از یک خانواده کاملا سنتی و مذهبی بود. او از چهارده سالگی در بازار تهران در حجره‌ای به شاگردی مشغول شد و چهار سال بعد حجره‌ای در سرای امیر بازار بزرگ خرید.

مرتضی تهرانی موسس این برند می‌گوید: پدرم به من سخت می‌گرفت و می‌گفت نمی‌خواهم مثل بچه پولدارها بدون درد بزرگ شوید. ایشان مثال میزد که بچه‌های غرق در پول و ثروت پدری گویا روی قله متولد می‌شوند و اگر اشتباه کنند از ارتفاع سرنگون می‌شوند، اما به زعم ایشان ما روی دامنه متولد شدیم، هم سر خوردیم پایین و هم یاد گرفتیم برویم بالا به سمت قله.

یکی از جذاب‌ترین خاطرات آقای تهرانی این است که وقتی در سن ۱۴ سالگی بعد از شاغل شدن درخواست اتاق مستقل کرده است، پدرشان موافقت می‌کنند، اما به شرطی که ماهی ۱۲۰ تومان اجاره‌اش را بپردازند و این در حالی بود که مرتضی به سختی ماهی ۲۰۰ تومان حقوق داشته است، جالب‌تر آنکه او می‌پذیرد و مستاجر کوچک خانه پدری می‌شود. تصور این سبک زندگی برای من خیلی جالب بود که هم کار کنی و هم اجاره خانه بدهی آن هم در خانه پدری و هم ۱۴ ساله باشی، ضمنا در مدرسه شبانه درس بخوانی.

به هر روی او در اردیبهشت سال ۱۳۵۳ با خرید حجره‌ای در سرای امیر ضمن ادامه تحصیل شبانه به خرید و فروش پارچه مردانه (فاستونی) به صورت جزئی و پس از مدتی به شکل بنکداری مشغول شد.

این کارآفرین براثر علاقه‌ای که به این حرفه داشت، سفارش بافت انواع پارچه را به کارخانجات داخلی و خارجی در طرح‌های منحصر به فرد که عمدتا از ابداعات، خلاقیت ذهنی و شخصی‌اش بود آغاز کرد. مرتضی تهرانی با دخالت و ورود به مشخصات فنی بافت پارچه از نوع انتخاب نوع مایکرون پشم و الیاف پلی استر به لحاظ کیفیت، تعداد سرنخ در تار و پود به لحاظ وزن و همچنین تامین دکور به جهت طرح و نقشه و اظهار نظر در نحوه تکمیل به لحاظ آراستگی ظاهر پارچه، آرام آرام موفق به دریافت  مرغوب‌ترین پارچه‌ها مطابق استاندارد جهانی شد.

معرفی برند زاگروتی تولید کننده کت و شلوار و پوشاک مردانه

مرتضی تهرانی هنوز ۲۰ سال نداشت که پارچه‌های سفارشی‌اش را نه تنها به سراسر ایران، بلکه به کشورهایی چون عراق و شوروی سابق نیز صادر می‌کرد. صاحب برند و کارخانه بزرگ زاگروتی از همان سال‌های جوانی به این می‌اندیشید که این پارچه‌های مرغوب بایستی به نوع دوخته و لباس شود که حق آن همه زحمات ادا گردد.

تا اینکه پس از گذشت ۳۴ سال از روزهای زیبای شروع در مرداد ماه ۱۳۸۷ دغدغه و آرمان آقا مرتضی تهرانی در سن ۵۱ سالگی جامه عمل پوشید و پس از بررسی و تحقیقات فراوان منجر شد با مذاکره با شرکتی در ایتالیا در خصوص پروژه تولید کت و شلوار و پیراهن به سبک یکی از شرکت‌های معروف اروپایی به نام کانالی.

به هر حال تفاهمنامه و قرارداد منعقد شده و پروژه ساخت کارخانه‌ای با متراژی حدود ۵۰۰۰ متر مربع زیر بنا در یک هکتار زمین واقع در شهرک صنعتی عباس آباد، پس از تاکید کارشناسان کمپانی ایتالیایی شروع به کار کرد. پس از آن ماشین آلات دوخت صنعتی به سبک ایتالیا، آلمان، فرانسه و ژاپن را وارد کردند و برند زاگروتی متولد شد.

و اما آقا مرتضی تهرانی می‌گوید: خیلی صبر کردم تا زاگروتی از نظر کیفیت به حد دلخواهم برسد که برای معرفی مطرحش کنم. اکنون احساس می‌کنم به آن روز نزدیک شده‌ام که یک برند بی عیب و نقص را با قیمتی متفاوت وارد بازار کنم.

امروز کارخانه پرشین کاریز با ۵۰۰۰ متر زیر بنا و حدود ۲۰۰ نفر کارگر و ۱۰ مدیر با ۱۰ شعبه در کشور و یک شعبه در اربیل آرام آرام می‌رود تا بازار پوشاک ایران را به عنوان یکی از صادر کنندگان پوشاک مردانه به دنیا معرفی کند.

ویژگی های برند زاگروتی

 • بکارگیری مواد اولیه استاندارد یکی از مهم‌ترین موارد در تولید هر محصول است. «زاگروتی» در کنترل کیفی مواد اولیه در محصولات خود و دقت در انتخاب جنس پارچه، استحکام و آنچه به کنترل کیفیت پیش از تولید مربوط می‌شود از روزمرگی در تولید پیشی گرفته و بهترین‌ها را برگزیده است.
 • موسسین پوشاک «زاگروتی» با بیش از ۳۵ سال تجربه در امر شناخت پارچه و ریشه‌های فرهنگی پیدایش کت و شلوار در ایران و با توجه و دقت به خواسته و ذائقه فرهنگی پوشش ایرانیان و بهره گیری از دانش متخصصین مجرب کشور ایتالیا، اقدام به تولید لباسی رسمی و بین المللی نموده‌اند.
 • برای تهیه محصولی باکیفیت ویژگی‌هایی همچون؛ تجربه مدیران، تخصص در انتخاب مواد اولیه و همچنین تسلط بر فرایند مناسب برای تولید ضروری است. برند زاگروتی برآیند مجموع این توانمندی هاست و انعکاس تمام مجموعه تولید در محصولات این برند منجر به کیفیت و کارایی شده است.

مطالب مرتبط:

۱- راز و رمز کوتون ، برندی با حال و هوای خیابان های استانبول

۲- بیوگرافی پیر کاردین طراح نام آشنای فرانسوی

۳- راه تشخیص کیف فندی اصل از تقلبی

دیدگاه خود را ارسال کنید ( 3 دیدگاه )

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • بهترین سایت مد و لباس ایران هستید

 • زاگوراتی برند دوم هاکوپیان است
  نمیدونم چرا واقعیت رو نمیگین
  حالا داستان آقای مرتضی تهرانی ساخته ذهن کیه خدا میدونه

 • آشغال تولید میکنند سالی که پلاسکو آتیش گرفت این دوستان با اداره ما برای تولید کت و شلوار فرم اداره ما . بعد از نزدیک ۹ ماه یک دست کت شلوار با پارچه دست دوم چینی که خشک شویی حاضر به قبولش نبود و دو تا پیرهن اشغال نحویل دادند . دلیل دیر کرد رو هم اعلام کردند چون پلاسکوآتیش آتیش گرفته تولیدی ما اونجا ست . بعد از یکبار آب شویی تمان استرس جمع شد و شبیه پالان الاغ که صاحب کارخونه باشه … مجبور شدیم دوباره همون رنگ پول کت و شلوار بدیم چون رنگ فرم اداره بود

 • آرایش آرایش صورت آرایش چشم استایل استایل آقایان استایل بازیگران استایل زنانه استایل مردانه اصول انتخاب لباس اصول انتخاب لباس مناسب اصول انتخاب کفش مردانه اصول خوش پوشی اصول درست لباس پوشیدن اصول شیک پوشی اصول لباس پوشیدن افراد مشهور انتخاب رنگ لباس انتخاب ساعت مچی انتخاب شلوار جین انتخاب لباس عروس انتخاب لباس مجلسی انتخاب لباس مردانه انتخاب پیراهن مردانه انتخاب کت و شلوار مردانه اکسسوری برند لاکچری برند مشهور برندهای مشهور برندهای مشهور جهان برندهای مشهور مد بوت زنانه ترفند خوشتیپ شدن تناسب اندام جواهرات خوشتیپ خوشتیپ بودن خوش تیپ بودن خوشتیپ شدن خوشتیپ شدن آقایان خوش پوشی راهنمای خرید رنگ لباس رنگ مو ساعت مچی شلوار جین شلوار جین زنانه شلوار زنانه طراح لباس طراحی لباس عطر عطر و ادکلن عینک آفتابی لباس لباس زمستانی لباس زنانه لباس شب لباس عروس لباس مجلسی,مدل لباس مجلسی,لباس شب,مدل لباس شب لباس مجلسی زنانه لباس مردانه مانتو,مدل مانتو,مانتو مجلسی,مدل مانتو مجلسی مانتو مجلسی مدل لباس شب مدل لباس مجلسی مدل مانتو مدل مانتو مجلسی مدل مو مد و فشن مراقبت از مو مراقبت از پوست نکات خوشتیپ شدن پالتوی زنانه چی بپوشیم کت و شلوار کت و شلوار مردانه کفش زنانه کفش مردانه کفش پاشنه بلند کمد لباس کیف زنانه

  ©چی بپوشم / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است