معرفی برند زاگروتی تولید کننده کت و شلوار و پوشاک مردانه

بخواهیم یا نخواهیم “کت و شلوار” می پوشیم، جایگزینی هم برای آن نداریم! ریشه ایرانی نداشته باشد هم، حدود یک قرن از تاریخ ورودش به کشورمان گذشته ، تاس بخت آن خوش نشسته و با مذاق فرهنگ و ملیت ایرانیان جور شده است. کت و شلوار، بی تردید، عرفی ترین و اصلی ترین لباس مردانه جهان است. این سخن مدیرعامل زاگروتی، برند ایرانی پوشاک مردانه و کت و شلوار است. امروز چی بپوشم قصد دارد برند زاگروتی را به شما معرفی کند. 

وقتی در کارخانه بزرگ زاگروتی قدم بزنید شما هم قطع به یقین به این نتیجه خواهید رسید که با ورود این برند به بازار، عمر واردات کت و شلوار در ایران کوتاه و کوتاهتر خواهد شد، زیرا بزرگترین کارخانه پوشاک مردانه در خاورمیانه واقع در شهرک صنعتی عباس آباد در حومه شهر تهران برای اولین بار تکنولوژی کاملی از ایتالیا که مهد مد و پوشاک است را در ایران پایه‌گذاری کرده است. مرد اول این کارخانه آقای مرتضی تهرانی یکی از بزرگ کارآفرینان ایرانی است که اکنون بالغ بر ۲۰۰ کارگر هنرمند وتوانا را در این کارخانه جمع کرده است، کارگرانی که به زعم ایشان سرمایه اصلی زاگروتی هستند. ایشان هنر ایرانی را با تکنولوژی روز اروپا به هم پیوند داده‌اند.

معرفی برند زاگروتی تولید کننده کت و شلوار و پوشاک مردانه

مرتضی تهرانی در سال ۱۳۳۶ در محله امام زاده یحیی متولد شد. او چهارمین فرزند از یک خانواده کاملا سنتی و مذهبی بود. او از چهارده سالگی در بازار تهران در حجره‌ای به شاگردی مشغول شد و چهار سال بعد حجره‌ای در سرای امیر بازار بزرگ خرید.

مرتضی تهرانی موسس این برند می‌گوید: پدرم به من سخت می‌گرفت و می‌گفت نمی‌خواهم مثل بچه پولدارها بدون درد بزرگ شوید. ایشان مثال میزد که بچه‌های غرق در پول و ثروت پدری گویا روی قله متولد می‌شوند و اگر اشتباه کنند از ارتفاع سرنگون می‌شوند، اما به زعم ایشان ما روی دامنه متولد شدیم، هم سر خوردیم پایین و هم یاد گرفتیم برویم بالا به سمت قله.

یکی از جذاب‌ترین خاطرات آقای تهرانی این است که وقتی در سن ۱۴ سالگی بعد از شاغل شدن درخواست اتاق مستقل کرده است، پدرشان موافقت می‌کنند، اما به شرطی که ماهی ۱۲۰ تومان اجاره‌اش را بپردازند و این در حالی بود که مرتضی به سختی ماهی ۲۰۰ تومان حقوق داشته است، جالب‌تر آنکه او می‌پذیرد و مستاجر کوچک خانه پدری می‌شود. تصور این سبک زندگی برای من خیلی جالب بود که هم کار کنی و هم اجاره خانه بدهی آن هم در خانه پدری و هم ۱۴ ساله باشی، ضمنا در مدرسه شبانه درس بخوانی.

به هر روی او در اردیبهشت سال ۱۳۵۳ با خرید حجره‌ای در سرای امیر ضمن ادامه تحصیل شبانه به خرید و فروش پارچه مردانه (فاستونی) به صورت جزئی و پس از مدتی به شکل بنکداری مشغول شد.

این کارآفرین براثر علاقه‌ای که به این حرفه داشت، سفارش بافت انواع پارچه را به کارخانجات داخلی و خارجی در طرح‌های منحصر به فرد که عمدتا از ابداعات، خلاقیت ذهنی و شخصی‌اش بود آغاز کرد. مرتضی تهرانی با دخالت و ورود به مشخصات فنی بافت پارچه از نوع انتخاب نوع مایکرون پشم و الیاف پلی استر به لحاظ کیفیت، تعداد سرنخ در تار و پود به لحاظ وزن و همچنین تامین دکور به جهت طرح و نقشه و اظهار نظر در نحوه تکمیل به لحاظ آراستگی ظاهر پارچه، آرام آرام موفق به دریافت  مرغوب‌ترین پارچه‌ها مطابق استاندارد جهانی شد.

معرفی برند زاگروتی تولید کننده کت و شلوار و پوشاک مردانه

مرتضی تهرانی هنوز ۲۰ سال نداشت که پارچه‌های سفارشی‌اش را نه تنها به سراسر ایران، بلکه به کشورهایی چون عراق و شوروی سابق نیز صادر می‌کرد. صاحب برند و کارخانه بزرگ زاگروتی از همان سال‌های جوانی به این می‌اندیشید که این پارچه‌های مرغوب بایستی به نوع دوخته و لباس شود که حق آن همه زحمات ادا گردد.

تا اینکه پس از گذشت ۳۴ سال از روزهای زیبای شروع در مرداد ماه ۱۳۸۷ دغدغه و آرمان آقا مرتضی تهرانی در سن ۵۱ سالگی جامه عمل پوشید و پس از بررسی و تحقیقات فراوان منجر شد با مذاکره با شرکتی در ایتالیا در خصوص پروژه تولید کت و شلوار و پیراهن به سبک یکی از شرکت‌های معروف اروپایی به نام کانالی.

به هر حال تفاهمنامه و قرارداد منعقد شده و پروژه ساخت کارخانه‌ای با متراژی حدود ۵۰۰۰ متر مربع زیر بنا در یک هکتار زمین واقع در شهرک صنعتی عباس آباد، پس از تاکید کارشناسان کمپانی ایتالیایی شروع به کار کرد. پس از آن ماشین آلات دوخت صنعتی به سبک ایتالیا، آلمان، فرانسه و ژاپن را وارد کردند و برند زاگروتی متولد شد.

و اما آقا مرتضی تهرانی می‌گوید: خیلی صبر کردم تا زاگروتی از نظر کیفیت به حد دلخواهم برسد که برای معرفی مطرحش کنم. اکنون احساس می‌کنم به آن روز نزدیک شده‌ام که یک برند بی عیب و نقص را با قیمتی متفاوت وارد بازار کنم.

امروز کارخانه پرشین کاریز با ۵۰۰۰ متر زیر بنا و حدود ۲۰۰ نفر کارگر و ۱۰ مدیر با ۱۰ شعبه در کشور و یک شعبه در اربیل آرام آرام می‌رود تا بازار پوشاک ایران را به عنوان یکی از صادر کنندگان پوشاک مردانه به دنیا معرفی کند.

ویژگی های برند زاگروتی

  • بکارگیری مواد اولیه استاندارد یکی از مهم‌ترین موارد در تولید هر محصول است. «زاگروتی» در کنترل کیفی مواد اولیه در محصولات خود و دقت در انتخاب جنس پارچه، استحکام و آنچه به کنترل کیفیت پیش از تولید مربوط می‌شود از روزمرگی در تولید پیشی گرفته و بهترین‌ها را برگزیده است.
  • موسسین پوشاک «زاگروتی» با بیش از ۳۵ سال تجربه در امر شناخت پارچه و ریشه‌های فرهنگی پیدایش کت و شلوار در ایران و با توجه و دقت به خواسته و ذائقه فرهنگی پوشش ایرانیان و بهره گیری از دانش متخصصین مجرب کشور ایتالیا، اقدام به تولید لباسی رسمی و بین المللی نموده‌اند.
  • برای تهیه محصولی باکیفیت ویژگی‌هایی همچون؛ تجربه مدیران، تخصص در انتخاب مواد اولیه و همچنین تسلط بر فرایند مناسب برای تولید ضروری است. برند زاگروتی برآیند مجموع این توانمندی هاست و انعکاس تمام مجموعه تولید در محصولات این برند منجر به کیفیت و کارایی شده است.

مطالب مرتبط:

۱- راز و رمز کوتون ، برندی با حال و هوای خیابان های استانبول

۲- بیوگرافی پیر کاردین طراح نام آشنای فرانسوی

۳- راه تشخیص کیف فندی اصل از تقلبی

ساناز شمس
نویسنده: ساناز شمس


دیدگاه شما

دوستی در تاریخ 19 نوامبر 2017

بهترین سایت مد و لباس ایران هستید

نیماداودی در تاریخ 11 آگوست 2019

زاگوراتی برند دوم هاکوپیان است
نمیدونم چرا واقعیت رو نمیگین
حالا داستان آقای مرتضی تهرانی ساخته ذهن کیه خدا میدونه

علی در تاریخ 07 نوامبر 2019

آشغال تولید میکنند سالی که پلاسکو آتیش گرفت این دوستان با اداره ما برای تولید کت و شلوار فرم اداره ما . بعد از نزدیک ۹ ماه یک دست کت شلوار با پارچه دست دوم چینی که خشک شویی حاضر به قبولش نبود و دو تا پیرهن اشغال نحویل دادند . دلیل دیر کرد رو هم اعلام کردند چون پلاسکوآتیش آتیش گرفته تولیدی ما اونجا ست . بعد از یکبار آب شویی تمان استرس جمع شد و شبیه پالان الاغ که صاحب کارخونه باشه … مجبور شدیم دوباره همون رنگ پول کت و شلوار بدیم چون رنگ فرم اداره بود

غل در تاریخ 08 دسامبر 2020

تولید کردن خوبه منتها
جابجایی انجام نمی دن
باید نیروی جوان به کار گیرند

غب در تاریخ 08 دسامبر 2020

راجب چینی مطلع نیستیم ما
اونقدر مشتری زنانه نیست
اگه جنس را باید به مراحل مختلف مورد ازمایش قرار دهند
برای موارد پوشاک زیاد بلند استفاده نمی کنند مگر طرهای عبایی و کتی

عا در تاریخ 08 دسامبر 2020

پاساژ پلاسکو که چند سال پیش اتش گرفته بود
منتها فعلا هم مردانه زیاد نبوده
اگه حالت تی شرت وشلوار جنس گرم خریده نمی کنند

اعذع در تاریخ 08 دسامبر 2020

به جز حالت کروات و کت و شلوار مدل سادهتر می تونن
مورد نظر ساده رنگ بندی متفاوت بوده حالا اقایون زیاد ابی رنگ نمی پوشند

یسب در تاریخ 08 دسامبر 2020

مرتبط با بچه های کوچک تولیدی قبلا کار می دادند نمایشگاه بین المملی یا تولیدی
خرس کوچولو هوبیتا یا خیابان ولیعصر زیاد هست

دذ در تاریخ 08 دسامبر 2020

انشالا موقعیت خوبی پیش بیاد
خیلی نسبت به جابجایی تلاش کنن
بالاخره تقدیر انسان ها متفاوت می شوند
اگه کسی همکاری می کرده استفاده می کردن

فذیف در تاریخ 08 دسامبر 2020

ذهنیتت خوب هست باید پرونده بررسی کنند
بدون اطلاع نمی تونه شاید وابسته به نهادی نباند
تفاوت کرده نسبت به چند سال قبل مخصوصا تحمل سخی و فشار
مشکلات همه مقبول ندارند باید صبر و تحمل و همیار کنند

تذ در تاریخ 08 دسامبر 2020

بعضی از اولیا یا خانوادههایی که مخصوصا فرزندان کوچک دارند همیشه
در ارتباط نبودند چند سال یک بار اونم علاقه به میتینگ و بازبینی ندارند
که امکانات خصوصی فعلا داده نشده خیلی افراد تنهایی سخت میشه برای خودشون
علایق متفاوت شده

ند در تاریخ 08 دسامبر 2020

برای ما اشنا و اقوام نیومده بوده هر شکل
تصمیم مثل اعضای خانواده خواهر برادر پدر جدا می دشدهند
مثل منظلر های دیگه خیلی با ما صحبت نشده

عا در تاریخ 08 دسامبر 2020

می تونند جایی مشغول باشند مانند ما اوندقدر هم
اهل و شام و اینها نیستند باید از سال های قبل زیاد تر جور نشده بوده منظور
مثل کارمندی که بیشتر دریافت نی شود یعنی شامل اییله و اینها نبوده یا
شانس خوبی نبوده برایشان یا کسی که از در همین حدود خیلی متحمل نمی شند
نسبت به تلاش بیشتر باید انجا بدند اگر جوان هم بودند نا امید نباید
بالاخره دو یا چند موقعیات مختلف را تجربه کنند یا اگر منظور از جواب نه هم ناراحت نباید باشندارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :